ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

پیشی‌گرفتن تتر از ریپل – ارزش تتر در رده سوم بازار رمزارز!

تتر اخیرا تا رتبه سومین رمزارز بزرگ جهان پیش رفته است. رشد تتر باعث شده است که که این رمزارز از ریپل پیشی بگیرد. اطلاعات بیشتر را در این مقاله بخوانید.

مقدمه

استیبل کوین تتر به تازگی از ریپل پیشی گرفته و با عنوان سومین رمزارز بزرگ در جهان، پشت بزرگ‌ترین آلت کوین یعنی اتریوم (Ethereum) قرار دارد. تتر همین اواخر با پیشی گرفتن از ریپل بازار رمزارز را به هم ریخت و با نزدیک شدن به زمان هاوینگ بیت کوین، به سومین رمزارز با ارزش در دنیای رمزارز تبدیل شد. اما اوج گرفتن ارز تتر در بازار CoinMarketCap چه معنی ای می دهد؟

این کوین در رتبه بندی سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) به ارزش 8.79$ بیلیون دلار رسید و الان ارزش بیشتری نسبت به ریپل با ارزش 8.6 بیلیون دلار پیدا کرد. هم اکنون اتریوم با ارزش بیشتری به عنوان بزرگ‌ترین آلت کوین در رده بالاتری نسبت به تتر قرار دارد.

افزایش قیمت در بازار ناشی از افزایش مداوم عرضه ثابت تتر است که اکثر آن‌ها در بلاکچین اتریوم توزیع می‌شوند. همچنین نمودارها نشان داده است که هفته‌های قبل معاملات بزرگی با تتر انجام شده است و این موضوع باعث شده تا تتر به هاوینگ نزدیک شود.

پیشی‌گرفتن قیمت تتر از ریپل – رشد تتر تا رتبه سومین رمزارز بزرگ جهان

اگرچه نگهداری مقادیر زیادی از تتر، به ویژه قبل از یک رویداد بزرگ مانند هاوینگ، عادی است، اما می‌تواند به عنوان یک نشانه صعودی برای بیت کوین در نظر گرفته شود، زیرا ممکن است سرمایه گذاران در حال آماده شدن برای خرید رمزارزهای پایه با تتر باشند.

رشد ارزش تتر در ماه‌های اخیر

برایان کوین لیوان، که در دنیای مارکتینگ و کارگردانی رسانه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند، اطلاعاتی درباره رمزارزها در مصاحبه با کوین تلگراف داده است.

“اکثر افراد تتر را برای ذخیره کردن نگه داری نمی‌کنند و از آن برای ترید با کوین‌های دیگر استفاده می‌کنند. وقتی مردم از تتر استفاده نمی‌کنند، آن‌ها را در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند (با بیت کوین ترید می‌کنند). نکته جالب این است که قیمت تتر اغلب چند ساعت یا چند روز همراه با قیمت بیت کوین در نوسان است.

تغییرات قیمت تتر نسبت به بیت کوین ممکن است که در اوایل کار برای شما ضرر به همراه داشته باشد، اما نگران نباشید و بر این موضوع نظارت داشته باشید. نوسانات قیمت در اوایل ممکن است بد باشد، اما بعدها بسیار سود آور خواهد بود.”

تتر همواره سعی دارد، استیبل کوین‌های دیگر را با سرمایه گذاری، افزایش نرخ ترید و افزایش کاربران تضعیف کند. همچنین تتر را می‌توان به غیر از دلار با یوآن چین، یورو و طلا نیز خرید و فروش کرد. استیبل کوین‌های دیگر مثل پاکسوس PAX و تی‌یواس‌دی TUSD از رقابت عقب مانده و یواس‌دی‌سی‌ (USDC) بیش از 707 میلیون دلار از سرمایه بازار را در اختیار دارند. همچنین تتر محبوب ترین جفت مبادلاتی بیت کوین است و اکثریت قریب به اتفاق تریدرها 74 درصد از کل بیت کوین را در ماه آوریل به پول فیات یا استیبل کوین معامله کردند.

علیرغم رشد تتر، سایر استیبل کوین‌ها مانند یواس‌دی‌سی و پاکسوس نیز در حال افزایش محبوبیت هستند و بخش‌های کوچکی از سهم بازار را در بازار استیبل کوین در اختیار گرفته‌اند و تقریبا 4٪ از معاملات بیت کوین به استیبل کوین را به خود اختصاص داده‌اند. از رشد سایر استیبل کوین‌ها که بگذریم، مبادلات بیت کوین به تتر هنوز 90٪ از کل مبادلات استیبل کوین‌ها به بیت کوین را تشکیل می‌دهد.

نمودار ترید ماهیانه بیت کوین به استیبل کوین‌‌ها
نمودار ترید ماهیانه بیت کوین به استیبل کوین‌‌ها

مقدار استیبل کوین‌ها در ماه آپریل

در حالی که رشد تتر روز افزون است، حجم معاملات در مقایسه با ماه مارس کاهش یافته است؛ ماهی که بیت کوین کاربران زیادی را بدست آورد و این شرایط برای تتر و سایر استیبل کوین‌ها نیز اتفاق افتاد. در پی افت شدید قیمت بیت کوین و رمزارزهای دیگر در ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مبادلات بالقوه از بین رفتند و معاملات بیت کوین به تتر با کاهش 26 درصدی از 21.6 میلیون به 16.1 میلیون بیت کوین در ماه آوریل رسید.

مقدار معاملات ماهانه تریدرها به فیات و استیبل کوین‌ها
مقدار معاملات ماهانه تریدرها به فیات و استیبل کوین‌ها

استیبل کوین یواس‌دی‌سی USDC روند مشابهی را طی کرده و حجم معاملات آن در آوریل 39٪ کاهش یافته است. از طرف دیگر پاکسوس، در ماه آوریل شاهد 27 درصد افزایش مبادلات نسبت به ماه مارس بوده است. هر دو استیبل کوین، اگرچه به اندازه تتر بزرگ نیستند، اما ورود به بازار مبادلات جفت ارز‌های فیات مانند یورو/ بیت کوین و وون/ بیت کوین را هدف قرار داده‌اند.

جمع‌بندی

این احتمال وجود دارد که استیبل کوین­ها به دلیل مفید بودنشان بیشتر از قبل مورد توجه قرار بگیرند و ممکن است کسانی که تا به حال در حوزه رمزارزها سرمایه گذاری نکرده‌اند را به طرف خود بکشند. همچنین ممکن است که رشد تتر و سایر استیبل کوین­ها یک نشانه برای تغییرات قیمت بیت کوین در نظر گرفته شود، زیرا تحقیقات نشان داده است که بین قیمت تتر و بیت کوین در مبادلات رمزارز، رابطه معکوس وجود دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.