ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

معرفی ارز دیجیتال پای نتورک (pi network)

مقدمه

هم‌زمان با افزایش آگاهی افراد جامعه نسبت به مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال، تعداد پروژه­های کلاهبرداری و به اصلاح Scam نیز افزایش پیدا کرده است. ارز دیجیتال پای نتورک (pi network) نیز یکی از همین ارزهای دیجیتال است که شواهد زیادی مبنی بر بی­ارزش بودن آن وجود دارد. اساس این ارز بر پایه کلاهبرداری بنا شده است. بر اساس گزارش­ها، نه تنها پای نتورک، بلکه 80 درصد ICO ها طرح­های کلاهبرداری هستند. اگر در این مطلب شک دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا پای نتورک کلاهبرداری است؟

دلایل بسیار ساده­ای وجود دارد که نشان می­دهد این ارز با نیت کلاهبرداری وارد صحنه شده است. با هم برخی از این دلایل را بررسی می­کنیم.

معرفی ارز دیجیتال پای نتورک (pi network)

ادعای کذب

سردمداران این شبکه معتقدند که استخراج و فرآیند ماینینگ در صورت عدم دسترسی شما به شبکه اینترنت نیز امکان­پذیر است. این تئوری به هیچ عنوان قابل­پذیرش نیست. این تئوری را در کنار ادعای دیگر آنها بگذارید. آنها مدعی هستند که این پروسه بدون نیاز به روشن بودن تلفن همراه یا حتی بدون باطری، امکان­پذیر است. ادعای دوم آنها به احتمال زیاد در آینده­ای نه چندان دور امکان­پذیر باشد. اما ادعای اول آنها به هیچ عنوان قابل­قبول نیست.

دلیل آن هم چندان پیچیده نیست. اگر فرض را بر قابل­استخراج بودن پای نتورک (pi network) بگذاریم، در آن صورت آن را باید یک کوین تلقی کنیم. وقتی پای نتورک کوین باشد، مسلماً نیاز به بلاکچین اختصاصی خود دارد. بلاکچین نیز برای تثبیت تراکنش­ها و تأیید آنها، نیاز به اینترنت دارد. بنابراین به هیچ وجه امکان استخراج یک کوین بدون اینترنت وجود ندارد.

اما ادعاهای دروغ در این زمینه به همین­جا ختم نمی­شود. پای نتورک معتقد است که اولین ارز دیجیتالی است که امکان استخراج با گوشی را دارد. فارغ از اینکه چنین کاری غیرمعقول است، پیش­تر از اینها ارز دیجیتال الکترونیوم نیز چنین ادعایی داشته است.

ابهام در کاربرد

با جست­وجویی در سایت پای نتورک (pi network) درمی­یابیم که آنها هدف از ایجاد چنین ارزی را تسهیل فرآیند استخراج بیان کرده­اند. این در حالی است که هدف از پروسه استخراج در هر ارزی، تأمین امنیت شبکه است. به عبارت دیگر، ماینینگ بخشی از مسیر رسیدن به هدف است، نه خود هدف.

همچنین هیچ نشانه­ای که معلوم کند هدف این پروژه چیست، وجود ندارد. به اینها کلی­گویی و عدم انتشار جزئیات فنی در وایت پیپر آن را نیز اضافه کنید.

معرفی ارز دیجیتال پای نتورک (pi network)

استفاده از شیوه هرمی

یک خبر عالی برای کاربران پای نتورک! علاوه بر استخراج، می­توانید با زیرمجموعه­گیری پای نتورک بیشتری به دست بیاورید!

این تقریباً همان مژده­ای است که این ارز به کاربران خود می­دهد. این شیوه بازاریابی، یک شیوه هرمی است. بازاریابی هرمی نیز، همان­طور که می‌دانید، کلاهبرداری است.

برای خرید پای نتورک چه باید کرد؟

به دنبال چه هستید؟ خرید پای نتورک؟ به طور قطع ارز دیجیتالی که هنوز عرضه نشده است، قابل خرید و فروش نیست. آنچه در نرم­افزار نصب­شده روی گوشی خود می­بینید، چیزی نیست جز چند عدد که هیچ ارزش خاصی ندارند.

 قیمت ارز دیجیتال پای نتورک

همان‌طور که گفتیم، ارز یا پروژه پای نتورک (pi network) هنوز وارد صحنه نشده است. بنابراین اگر بر فرض محال قیمتی هم داشته باشد، قابل اعتنا نیست.

چگونه قیمت پای نتورک را دنبال کنیم؟

تقریباً هیچ سایت معتبری قیمت چنین ارزهایی را منتشر نمی­کند. همچنین از پای نتورک اثری در صرافی­های بزرگ و معتبر مانند بایننس وجود ندارد.

سخن پایانی

بدون شک پروژه­های زیادی در زمینه ارزهای دیجیتال به وجود آمده­اند که صرفاً به دلیل عدم حمایت کاربران از آن به ورطه فراموشی سپرده شده­اند. اما آنچه مهم است تیزبینی کاربران و تلاش برای افزایش آگاهی خود در هنگام مواجهه با ارزهای دیجیتال جدید مانند ارز دیجیتال کیو یا پای نتورک (pi network) است. بنابراین در صورت مواجهه با ارزهای جدید، پیش از هر اقدامی در مورد آن از افراد آگاه پرس‌وجو کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.