ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

قیمت لحظه ای اتریوم + نمودار قیمت اتریوم

$ 378. 81
ethereum
Ethereum (ETH)
تغییرات ساعتی   0.00%
تغییرات ۲۴ ساعته2.08%
USD
EUR
GBP

اتریوم در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۵ توسط جوان ۲۳ ساله روسی، «ویتالیک بوترین» پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشت. اتریوم یک سیستم متن باز مبتنی بر فناوری بلاکچین است که توسعه­دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیرمتمرکز و کاربردی خود را روی آن ایجاد و راه‌اندازی کنند.

دقیقاً مثل ارز دلار که از واحدهای کوچکتری به نام سنت تشکیل شده و بیت کوین که دارای واحدهای کوچکتری به نام ساتوشی است، اتر هم دارای واحدهای کوچکتری با نام گذاری‌های مختلف است. واحدهای کوچکتر اتریوم را سابو گویند و هر اتر، یک میلیون سابو می‌باشد. امروزه چندین رمزارز با استفاده از اتریوم در عرضه اولیه کوین صادر می­شود. این توکن ها ERC-20 نامیده می­شوند و اساس اجرای اسکریپت‌های فعلی در ماشین مجازی اتریوم هستند. رمزارز اصلی شبکه اتریوم، اتر است که معمولا برای پرداخت در قراردادهای هوشمند یا برنامه­های غیرمتمرکز به کار می­رود. به علاوه، اتریوم با رمزارز GAS تقویت می­شود. قیمت GAS به نوع قدرت پردازش مورد نیاز برای اجرای یک برنامه بستگی دارد. در اصل اتریوم از گواه اثبات کار بهره می­برد تا به تایید نهایی دست یابد.

قیمت اتریوم

با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردی که به آن‌ها اشاره شد، قیمت اتریوم نسبتا مناسب به نظر می‌رسد. از طرف دیگر مشاهده نمودار قیمت اتریوم نشان دهنده قیمت پایین آن نسبت به قیمت بیت کوین است. بر اساس اطلاعات آماری، نمودار قیمت لحظه ای اتریوم از زمان شکل‌گیری تا به این لحظه فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده است. تعیین قیمت اتریوم به عوامل مختلفی بستگی دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت اما پیش از آن قیمت اتریوم را در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بررسی می‌کنیم.

قیمت اتریوم در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰

در ۶ ماهه اول سال ۲۰۱۹ نمودار قیمت اتریوم رشد ۱۳۹ درصدی را پشت سر گذاشت. در ۶ ماهه دوم با افت قیمت نزدیک به ۳۶ درصد روبرو شد اما بعد از آن توانست به اوج قیمت خود برسد و نمودار قیمت اتریوم قله ۳۵۰ دلاری را نیز فتح کرد. هرچند از آن به بعد قیمت آن رو به کاهش رفت اما همچنان در حال گذراندن روز‌های نسبتا خوبی است. نمودار قیمت اتریوم نشان دهنده این است که اتریوم سال ۲۰۲۰ را با قیمت ۱۳۰ دلار آغاز کرد و دامنه تغییرات قیمت لحظه ای اتریوم از ابتدای سال تاکنون حداکثر ۲۸۵ دلار را نشان می‌دهد. عرضه در گردش این ارز دیجیتال نشان از محبوبیت آن در بین کاربران دارد. با این پیش زمینه برویم سراغ دلایل نوسانات قیمت این ارز محبوب و دوست داشتنی.

عوامل نوسانات قیمت اتریوم

اولین دلیل نوسان قیمت ارزهای دیجیتال را می‌توان در شایعات پیرامون آن‌ها جستجو کرد. تقریبا بعد از هر شایعه‌‌ای که در مورد یک موضوع مرتبط با رمزارز‌ها منتشر می‌شود، بلافاصله شاهد تغییر در نمودار قیمت آن‌ها هستیم و نمودار قیمت اتریوم نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واکنش به شایعات مطرح شده، بهترین کار عدم انجام معاملات هیجانی می‌باشد تا از ضرر و زیان جلوگیری شود.

دومین دلیل مهم نوسان قیمت اتریوم، تغییرات قیمت بیت کوین است. با بررسی نمودار قیمت اتریوم مشخص می‌شود که هر زمان قیمت بیت کوین با تغییرات مواجه می‌شود، این نوسانات بلافاصله بر روی نمودار قیمت اتریوم تاثیر گذار است.

علت مهم دیگری که در قیمت لحظه ای اتریوم اثر گذار می‌باشد، رفتار نهنگ‌های رمزارزی در جهت خرید یا فروش می‌باشد. در صورت خرید مقدار زیادی اتریوم توسط این افراد، قیمت­ها به سرعت افزایش و در صورت فروش، قیمت ها با کاهش مواجه می‌شود.

علت دیگر در تغییرات نمودار قیمت اتریوم، اخبار مرتبط و همچنین پروژه‌های در دست اجرای توسعه دهندگان اتریوم است. اخبار نیز به مانند شایعات، تاثیر مستقیمی بر روی قیمت دارند و پروژه‌هایی که اتریوم به دنبال رونمایی و اجرای آن‌هاست، می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در قیمت اتریوم داشته باشد.

به عنوان مثال در صورتی که اتریوم ۲.۰ رونمایی شود به طور حتم و یقین شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود، تا جایی که شاید قیمت ۳۵۰ دلاری برای اتریوم تبدیل به یک خاطره شده و بار‌ها شاهد فراتر رفتن نمودار قیمت اتریوم از رکورد فعلی آن خواهیم بود.

پیش بینی قیمت اتریوم

با توجه به پروژه‌های در دست اقدام توسعه دهندگان اتریوم، پیش‌بینی آینده قیمتی آن دور از دسترس نیست. همانطور که گفتیم اتریوم در حال آماده سازی پروژه‌های مختلفی مانند اتریوم ۲.۰ و کسپر و غیره است. این بروزرسانی‌ها و اقدامات قطعا قیمت اتریوم را به بیت کوین نزدیک‌تر می‌کند. بررسی دیدگاه برخی از موسسات معتبر و شخصیت های تاثیرگذار در بازار رمزارزها می‌تواند آینده روشن‌تری از قیمت اتریوم برای ما ارائه کند.

برایان شوستر معتقد است: دستیابی هر واحد اتر به قیمت ۱۰۰ هزار دلاری دور از ذهن نیست و به همین جهت گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود.

نظر محققان بنیاد کوین سوئیچ نیز این موضوع را تایید می‌کند. این گروه معتقدند که اتریوم تا سال ۲۰۲۵ همچنان به سیر صعودی خود ادامه خواهد داد. به نظر آنها قیمت اتر در سال ۲۰۲۵ رکورد ۳۸۴۰ دلار را نیز خواهد شکست. کوین سوئیچ با قطعیت اعلام می‌کند که قیمت اتریوم صعودی است.

بنیاد کریپتو گراند نیز سال ۲۰۲۵ را سال اوج گرفتن قیمت اتریوم می‌داند. به گفته آن‌ها قیمت هر واحد اتر در این سال به ۱۴۴۵ دلار خواهد رسید و در سال۲۰۳۰ قیمت آن دو برابر خواهد شد.

بابی اولری نیز با تاکید بر افزایش بهای همزمان بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۰ معتقد است که نمودار قیمت اتریوم در پایان سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۱۳۷۰ دلار خواهد رسید.

ماینرهای اتریوم و تریدرهای آن، به وضعیت این ارز در آینده چشم دوخته‌اند. پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های مختلف در مورد آینده اتریوم حاکی از آن است که قیمت اتریوم تا چند سال آینده به بالاترین حد خود خواهد رسید. افزایش محبوبیت اتریوم در میان کاربران و تمایل آنها به خرید و نگهداری اتریوم نیز شاهدی بر این مدعاست. با این وجود هیچکس از آینده خود با خبر نیست و هر لحظه ممکن است تمامی این پیش‌بینی‌ها غلط از آب در بیاید و یا زودتر از آنچه تصور می‌کنیم قیمت اتریوم روند صعودی خود را طی کند.

نمودار قیمت اتریوم

در این قسمت می توانید قیمت اتریوم را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید. کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا ۱ روزه، ۱ ماهه، یا از ابتدا تا کنون.