ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

قیمت لحظه ای خرید بیت کوین، خرید تتر، خرید پرفکت مانی و سایر ارزهای دیجیتال

نمودار روزانهتغییراتقیمتارز دیجیتال#
4. 24%$ 58, 765. 00
bitcoin
Bitcoin
BTC
1
2. 74%$ 3, 559. 55
ethereum
Ethereum
ETH
2
0. 22%$ 0. 998290
tether
Tether
USDT
6
1. 23%$ 1, 418. 82
bitcoin-cash
Bitcoin Cash
BCH
9
5. 38%$ 344. 40
litecoin
Litecoin
LTC
10

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

در جدول بالای صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را مشاهده می کنید. لیست قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال از سایت های مرجعی مثل CoinMarketCap گرفته می شود. این سایت میانگین قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی های معتبر جهانی را به صورت لحظه ای ثبت و منتشر می کند.

ارز دیجیتال چیست؟

درسال های اخیر همه ما در گوشه و کنار زندگی خود با پدیده هایی آشنا شده‌ایم که پیش از این اطلاعی از وجود آنها نداشته‌ایم و یا در بهترین حالت فقط نامی از آنها شنیده بوده‌ایم که همین عدم آگاهی، گاهی باعث عدم پذیرش و رد کردن کلی آن موضوع در صحبت ها و مناظرات شخصی و اجتماعی ما شده است. حال آنکه ممکن است بارها و بارها در زندگی روزمره خود از آن استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شده باشیم.
یکی از این پدیده های نوظهور، پدیده ارزهای دیجیتال و رمزارزها و قیمت ارزهای دیجیتال است که معروفترین آنها بیت کوین می‌باشد.
دراینجا ما با 3 اصطلاح مختلف روبرو هستیم که به اختصار به آنها خواهیم پرداخت.
ارز مجازی: تمامی پول های الکترونیکی زیر مجموعه ارزهای مجازی دسته بندی می‌شوند.
به عنوان نمونه وقتی شما کیف پول ریالی خود را برای خرید و فروش ارز دیجیتال در پنل کاربری شخصیتان در سایت دیجی ریال شارژ می‌کنید، در اصل دارید از ارز مجازی استفاده می‌کنید. حال آنکه شما بصورت عینی در غالب اسکناس یا سکه، دسترسی به پول خود ندارید. یا سیستم پرداخت پی پال نوعی ارز مجازی محسوب می‌شود.
ارز دیجیتال: به نوعی پول گفته می‌شود که مانند ارز مجازی، نمود خارجی ندارد و قابل لمس نیست ولی مانند پول های موجود در بازار، قابلیت استفاده از آن در خرید کالا و دریافت خدمات و غیره وجود دارد. برای خرید ارز دیجیتال کافیست به صرافی های دیجیتال مانند دیجی ریال مراجعه نمایید.
رمزارز: رمزارزها یا ارزهای رمزنگاری شده، نوعی ارز دیجیتال محسوب می‌شوند. تمامی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، تتر، لایت کوین، ریپل و … که بر بستر بلاکچین تعریف می‌شوند، نوعی رمزارز هستند. در حالی که پرفکت مانی و پی پال ارزهای دیجیتال هستند که بر بستر بلاکچین تعریف نشده و دارای سیستم متمرکز می‌باشند. این موضوع در شفافیت تعیین قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال بسیار موثر است.
ویژگی های ارزهای رمزنگاری شده:

  • غیر متمرکز بودن
  • ناشناس بودن
  • سرعت انتقال
  • عدم امکان لغو قرارداد
  • سادگی ایجاد کیف پول

در ادامه به برخی سوالات پر تکرار در این حوزه می‌پردازیم.
ماینینگ چیست؟
به فرآیند استخراج و پردازش ارزهای رمزنگاری شده که توسط ماینر یا استخراجگر انجام می‌شود، دراصطلاح، ماینینگ می‌گویند. این فرایند که به تولید رمزارزها مانند بیت کوین می‌انجامد، با مصرف برق فراوانی همراه است. تفاوت خرید ارز دیجیتال و تولید آن در فرآیند ماینینگ در این است که در خرید ارز دیجیتال شما مبلغ معادل آن ارز دیجیتال را می‌پردازید و صاحب آن ارز دیجیتال می‌شوید ولی در ماینینگ یا استخراج، شما کوین هایی از آن ارز دیجیتال را برای اولین بار کشف می‌کنید و مالک آن می‌شوید.
ماینر یا استخراجگر چیست؟
برای استخراج یا تولید ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین از دستگاهی که به همین منظور ساخته شده است، استفاده می‌کنند. این دستگاه استخراج، ماینر نام دارد که با اسفاده از الگوریتم های تعریف شده و حل مسائل ریاضی به استخراج یا تولید بیت کوین و سایر رمزارزها می‌پردازد. پس از استخراج، شما می‌توانید اقدام به فروش ارز دیجیتال خود نمایید.
بلاکچین چیست؟
بلاکچین یا زنجیره بلاک، یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است که اطلاعات روی آن بین تمام اعضای آن به اشتراک گذاشته می‌شود. تغییر و حذف اطلاعات بستر بلاکچین بخاطر استفاده از رمزنگاری پیشرفته، غیر ممکن است. این بستر برای نقل و انتقال اطلاعات، کاملا امن است، لذا ارزهای رمزنگاری شده را بر بستر بلاکچین منتقل می‌کنند.
کوین چیست؟
کوین ها را می‌توان سکه های دیجیتالی هم نامگذاری کرد. پس بطور کلی کوین یعنی ارزهایی که قابلیت انتقال به دیگران و تقسیم را دارا هستند و ارزشی مادی دارند. معروفترین کوین ها بیت کوین و اتریوم هستند. در زمان خرید ارز دیجیتال، شما در واقع مقداری از این کوین را خریداری کرده اید.
توکن چیست؟
بطور خلاصه و ساده توکن را می توان دارایی های دیجیتال فرعی از بلاکچین اصلی دانست. برای مثال لایت کوین بر بستر بلاک چین بیت کوین تعریف شده است ولی کوین اصلی حساب نمی‌شود. یعنی بیت کوین، کوین اصلی و لایت کوین، توکن حساب می‌شود.
تفاوت ارز فیات با ارز دیجیتال چیست؟
اولین تفاوت را می توان غیرقابل بازگشت بودن تراکنش های رمزارزی دانست.
دومین ویژگی فرامرزی بودن رمز ارزهاست. شما به محض خرید ارزهای دیجیتال می‌توانید برای انتقال آن به کیف پول دیگران درسراسر جهان اقدام کنید.

سومین تفاوت: مخفی بودن اطلاعات هویتی دارندگان ارزهای دیجیتال است. نقل و انتقال ارزهای فیات بدون احراز هویت، امکان پذیر نیست.
تفاوت بعدی در عدم انحصار رمزارزهاست. یعنی شما نیازی به اجازه گرفتن از هیچ فردی برای خرید و فروش ارز دیجیتال و انجام معاملات خود در این حوزه ندارید.
امنیت پنجمین تفاوت ارزهای دیجیتال است. یعنی هیچ فردی بدون داشتن آدرس کیف پول شما، امکان دسترسی به اطلاعات حساب شما را نخواهد داشت.