ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

قیمت لحظه ای بیت کوین + نمودار قیمت بیت کوین

$ 13, 346. 21
bitcoin
Bitcoin (BTC)
تغییرات ساعتی   0.00%
تغییرات ۲۴ ساعته1.92%
USD
EUR
GBP

بیت کوین اولین رمزارز یا ارز دیجیتال است که به صورت غیر متمرکز بر بستر بلاکچین ایجاد شد.

اصلی‌ترین هدف و ویژگی بیت کوین، انجام تراکنش‌های مالی پراکنده و مطمئن با کارمزد پایین در میان تمام افراد و شرکت‌ها می‌باشد. در حال حاضر در سطح دنیا بیش از ۱۰۰ هزار فروشنده، پذیرنده بیت کوین هستند و بین ۳ تا ۵.۹ میلیون کاربر به صورت فعال از کیف پول‌های ارز دیجیتال بیت کوین استفاده می‌کنند.

قیمت بیت کوین

مثل هر چیز دیگری، عرضه و تقاضا بر نمودار قیمت بیت لحظه ای کوین و سایر رمزارز‌ها اثر می‌گذارد. در مورد تقاضای بیت کوین مشخصا کنترلی وجود ندارد؛ اما عرضه در شبکه ارزهای دیجیتال کنترل شده است و فرآیند عرضه توسط کل سیستم کنترل می‌شود و بیت‌کوین‌های جدید زمانی وارد شبکه می‌شوند که یک بلوک جدید ساخته شده و به بلاکچین بیت‌کوین متصل ‌گردد.

برخلاف ارزهای فیات، قیمت مصوبی برای بیت کوین وجود نداشته و نمودار قیمت بیت لحظه ای کوین تنها بر اساس میانگین قیمتی که در نمودارهای قیمت بیت کوین صرافی‌های جهانی وجود دارد، مشخص می‌شود و به این ترتیب قیمت جهانی بیت کوین از میانگین قیمت معامله آن در صرافی‌های مختلف بدست می‌آید.

به منظور تصمیم‌گیری هوشمندانه و دقیق‌تر جهت شناخت و سرمایه گذاری در بازار بیت کوین لازم است تا فراز و نشیب‌های نمودار قیمت بیت کوین را از ابتدای ایجاد آن تا کنون بررسی کنیم تا دامنه دید گسترده‌تری نسبت به خرید و فروش بیت کوین داشته باشیم. نمودار قیمت بیت کوین می‌تواند بسیار متغیر باشد، در گذشته قیمت حتی بیش از ۲۰% در روز نوسان داشته است.

تاریخچه قیمت بیت کوین از ابتدا تا کنون

سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰: در این سال‌ها که سال‌های آغاز به کار بیت کوین بودند، بیت کوین هیچ ارزشی نداشت و بهای آن صفر دلار بود. طی زمان ایجاد بیت کوین تا سال ۲۰۱۰ صرفا بیت کوین در مرحله معرفی و توسعه بود و اساسا ارزش دیگری نداشت.

سال ۲۰۱۰: سال ۲۰۱۰ سال نسبتا پرباری برای بیت کوین محسوب می‌شد، چراکه در این سال‌ برای بیت کوین اتفاقات خوبی افتاد. مثلا صرافی بیت کوین مارکت به عنوان اولین صرافی فعال در زمینه رمزارز‌ها در هفدهم ماه می ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد که باعث شد قیمت بیت کوین تا ۰.۰۰۳ دلار افزایش پیدا کند.

پنج روز بعد از این اتفاق اولین خرید با بیت کوین انجام شد. این خرید باعث شد تا ۲۲ می به روز پیتزا شهرت پیدا کند. لازلو هانیچ یکی از کاربران انجمن بیت کوین تاک برای خرید ۲ پیتزا ۱۰ هزار بیت کوین پرداخت کرد. این پرداخت باعث شد تا قیمت بیت کوین به ۰.۰۰۴ دلار برسد.

با قرار گرفتن خبر انتشار نسخه ۰.۳ بیت کوین در سایت‌های معتبر خبری و فناوری، قیمت آن تا ۱۰ برابر افزایش یافت و به قیمت ۰.۰۸ دلار افزایش پیدا کرد. این افزایش در نمودار قیمت بیت کوین تا جایی پیش رفت که حجم کل معاملات پادشاه رمزارز‌‌ها برای اولین بار به ۱ میلیون دلار رسید. بالاترین نقطه در نمودار قیمت بیت کوین در این سال ۰.۳۹ دلار بود.

سال ۲۰۱۱: در این سال نیز بیت کوین تجربه‌های مختلفی را پشت سر گذاشت.

از ایجاد و تولد آلت‌ کوین‌ها تا پرداختن به بیت کوین در یک سریال محبوب به نام The good wife تنها بخشی از این تجارب بودند. از دیگر اتفاقات مرتبط با بیت کوین در این سال می‌توان به نوسانات بی سابقه آن اشاره کرد.

قیمت بیت کوین در ماه ژوئن به ۳۲ دلار رسید اما با هک صرافی ام‌تی‌گاکس قیمت آن با ۹۰ درصد کاهش به ۳.۲ دلار رسید. این قیمت هم دوام نیاورد و قیمت آن در اواخر این سال به ۲ دلار سقوط کرد. اما این پایان افت قیمت لحظه ای بیت کوین نبود و قیمت آن بر اثر هک یک صرافی تا ۰.۰۱ دلار نیز کاهش یافت. در اواخر مارس برای اولین بار خرید بیت کوین در صرافی‌ها از طریق ارز‌‌های فیات امکان‌پذیر شد و به سرعت در نقاط مختلف جهان از جمله برزیل توسعه پیدا کرد. این اتفاق سبب شد تا خرید بیت کوین تسهیل و بر محبوبیت آن افزوده شود.

سال ۲۰۱۲: در این سال ۲ اتفاق مهم برای بیت کوین رخ داد به طوری که قیمت آن در ابتدای سال به ۴ دلار و درانتهای سال به ۱۳ دلار رسید. در ۲۸ نوامبر این سال اولین هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد و پاداش استخراج بیت کوین از ۵۰ دلار به ۲۵ دلار تقلیل پیدا کرد. این اتفاق برای جلوگیری از ایجاد تورم از طرف ساتوشی و تیم توسعه دهنده بیت کوین در نظر گرفته شده است و هر ۴ سال یکبار صورت می‌گیرد.

سال ۲۰۱۳: سال ۲۰۱۳ یک سال فوق العاده برای بیت کوین بود. حجم معاملات بیت کوین در این سال به بیش از ۱ میلیارد دلار رسید. قیمت بیت کوین نیز از ۱۳ دلار به ۲۶۶ دلار افزایش پیدا کرد و در ادامه این کش و قوس، قیمت بیت کوین تا حوالی ۱۲۵۰ دلار به ازای هر بیت کوین را نیز تجربه کرد اما با محبوبیت روزافزون بیت کوین در چین، مسئولین مالی این کشور نگران شده و اعلام کردند که بیت کوین قابلیت استفاده به عنوان یک ارز را ندارد و به همین جهت موسسات مالی و بانک‌های این کشور حق استفاده از بیت کوین را در معاملات و سرویس‌های خود ندارند. ۱۰ روز بعد از محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت چین، قیمت بیت کوین از ۱۰۲۲ دلار به حدود ۸۳۹ دلار کاهش پیدا کرد و در نهایت قیمت بیت کوین در حدود ۸۰۰ دلار در سال ۲۰۱۳ متوقف شد.

سال ۲۰۱۴: سال ۲۰۱۴ سال چندان خوشایندی برای بیت کوین نبود. حملات متعدد به صرافی‌های بزرگ از جمله صرافی ام‌تی‌گاکس باعث شد تا نزدیک به ۷۴۵ هزار بیت کوین ذخیره شده در این صرافی از بین برود و این صرافی را به تعطیلی بکشاند. شایعه‌ی پیدا شدن ساتوشی ناکاموتو و از طرفی، اتفاقات مثبتی مانند قبول بیت کوین از طرف مایکروسافت و شرکت دل و پی‌پال نیز نتوانستند تاثیر چندانی بر افزایش قیمت آن بگذارند و در نهایت هر بیت کوین در این سال بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گرفت.

سال ۲۰۱۵: نمودار قیمت بیت کوین در این سال به دلیل تصویب قوانین مرتبط با بیت کوین در سراسر جهان نوسانات زیادی را تجربه کرد. اوایل این سال قیمت بیت کوین از ۳۰۰ دلار به نصف کاهش پیدا کرد. بعد از این قیمت آن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در نوسان بود و تا ۵۰۴ دلار نیز رسید. در اواخر سال قیمت بیت کوین در حدود ۴۰۰ دلار وارد سال ۲۰۱۶ شد.

سال ۲۰۱۶: قیمت بیت کوین در اوایل این سال همان ۴۰۰ دلار بود اما از آنجا که قیمت و ارزش آن بطور مستمر در حال افزایش بود، قیمت این رمزارز را تا محدوده ۷۷۴ دلار نیز پیش برد و اتفاقاتی نظیر انتصاب دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، راه‌اندازی نخستین پلتفرم خرید ‌و فروش ارزهای دیجیتال و نصف شدن پاداش ماینینگ بلاک‌ها (هاوینگ) سبب شد تا قیمت بیت کوین با ۶۰۰ دلار وارد سال ۲۰۱۷ شد.

سال ۲۰۱۷: این سال یکی از خاطره انگیزترین دوران بیت کوین بود. اتفاقاتی نظیر راه‌اندازی ماهواره‌ی بیت کوین که برای پخش بیت کوین از فضا طراحی شده بود، عدم پذیرش ETF بیت کوین در بورس ایالات متحده، هارد فورک بیت کوین گلد و پذیرش بیت کوین توسط ژاپن به عنوان روش پرداخت قانونی سبب تغییرات فراوانی در نمودار قیمت بیت کوین شد.

پس از افزایش های پی در پی در قیمت بیت کوین در این سال، بسیاری از افراد معتقد بودند که بیت کوین ریزش شدیدی را تجریه خواهد کرد اما بیت کوین با خیزی بلند به ۱۰ هزار دلار رسید. قیمت بیت کوین باز هم به رشد خود ادامه داد و در پله ۱۹۷۸۲ دلار متوقف شد. بعد از این اتفاق، نمودار قیمت بیت کوین شاهد نزول قیمت بود و تا ۱۴ هزار دلار دچار ریزش شد.

سال ۲۰۱۸: نمودار قیمت بیت کوین در این سال نیز دچار تلاطم زیادی شد. قیمت بیت کوین در این سال بین ۴۰۰۰ تا ۱۶۵۰۰ دلار در حال نوسان بود و در نهایت با همان ۴ هزار دلار سال را به پایان رساند. سال ۲۰۱۸ برای بیت کوین، سالی پر از آزمون و خطا بود.

سال ۲۰۱۹: با توجه به رویدادهایی نظیر هک صرافی بایننس، امکان ارسال بیت کوین بر روی پیام‌رسان واتس‌اپ، رد ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و تبلیغات منفی ترامپ برای ارزهای دیجیتال؛ که برآیند این اتفاقات سبب شد که روند نزول قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸، در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه یافت و قیمت آن نهایتا به ۳۲۰۰ دلار در ۳ ماهه اول این سال رسید. بعد از آن قیمت بیت کوین توانست تا ۱۴ هزار دلار نیز بالا برود اما به قیمتی بالاتر از آن دسترسی پیدا نکرد.

سال ۲۰۲۰: در نهایت در سال ۲۰۲۰ و مدتی پس از هاوینگ، قیمت لحظه ای بیت کوین دائما در نوسان بوده است و در سال اخیر برخی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در تلاشند تا استفاده از بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده را به سیستم مالی خود اضافه کنند. از این رو پیش‌بینی می‌شود، قیمت بیت‌کوین رشد قابل ملاحظه‌ای را پیش رو داشته باشد.

نمودار بیت کوین در بازه های زمانی مختلف

در این قسمت می توانید قیمت بیت کوین را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید. کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا ۱ روزه، ۱ ماهه، یا از ابتدا تا کنون.