ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

قیمت لحظه ای بیت کوین + نمودار قیمت بیت کوین

$ 55, 970. 00
bitcoin
Bitcoin (BTC)
تغییرات ساعتی   0.00%
تغییرات ۲۴ ساعته7.68%
USD
EUR
GBP

بیت کوین اولین رمزارز یا ارز دیجیتال است که به صورت غیر متمرکز بر بستر بلاکچین ایجاد شد.

اصلی‌ترین هدف و ویژگی بیت کوین، انجام تراکنش‌های مالی پراکنده و مطمئن با کارمزد پایین در میان تمام افراد و شرکت‌ها می‌باشد. در حال حاضر در سطح دنیا بیش از 100 هزار فروشنده، پذیرنده بیت کوین هستند و بین 3 تا 5.9 میلیون کاربر به صورت فعال از کیف پول‌های ارز دیجیتال بیت کوین استفاده می‌کنند.

قیمت بیت کوین

مثل هر چیز دیگری، عرضه و تقاضا بر نمودار قیمت بیت لحظه ای کوین و سایر رمزارز‌ها اثر می‌گذارد. در مورد تقاضای بیت کوین مشخصا کنترلی وجود ندارد؛ اما عرضه در شبکه ارزهای دیجیتال کنترل شده است و فرآیند عرضه توسط کل سیستم کنترل می‌شود و بیت‌کوین‌های جدید زمانی وارد شبکه می‌شوند که یک بلوک جدید ساخته شده و به بلاکچین بیت‌کوین متصل ‌گردد.

برخلاف ارزهای فیات، قیمت مصوبی برای بیت کوین وجود نداشته و نمودار قیمت بیت لحظه ای کوین تنها بر اساس میانگین قیمتی که در نمودارهای قیمت بیت کوین صرافی‌های جهانی وجود دارد، مشخص می‌شود و به این ترتیب قیمت جهانی بیت کوین از میانگین قیمت معامله آن در صرافی‌های مختلف بدست می‌آید.

به منظور تصمیم‌گیری هوشمندانه و دقیق‌تر جهت شناخت و سرمایه گذاری در بازار بیت کوین لازم است تا فراز و نشیب‌های نمودار قیمت بیت کوین را از ابتدای ایجاد آن تا کنون بررسی کنیم تا دامنه دید گسترده‌تری نسبت به خرید و فروش بیت کوین داشته باشیم. نمودار قیمت بیت کوین می‌تواند بسیار متغیر باشد، در گذشته قیمت حتی بیش از 20% در روز نوسان داشته است.

تاریخچه قیمت بیت کوین از ابتدا تا کنون

سال‌های 2008 تا 2010: در این سال‌ها که سال‌های آغاز به کار بیت کوین بودند، بیت کوین هیچ ارزشی نداشت و بهای آن صفر دلار بود. طی زمان ایجاد بیت کوین تا سال 2010 صرفا بیت کوین در مرحله معرفی و توسعه بود و اساسا ارزش دیگری نداشت.

سال 2010: سال 2010 سال نسبتا پرباری برای بیت کوین محسوب می‌شد، چراکه در این سال‌ برای بیت کوین اتفاقات خوبی افتاد. مثلا صرافی بیت کوین مارکت به عنوان اولین صرافی فعال در زمینه رمزارز‌ها در هفدهم ماه می 2010 راه‌اندازی شد که باعث شد قیمت بیت کوین تا 0.003 دلار افزایش پیدا کند.

پنج روز بعد از این اتفاق اولین خرید با بیت کوین انجام شد. این خرید باعث شد تا 22 می به روز پیتزا شهرت پیدا کند. لازلو هانیچ یکی از کاربران انجمن بیت کوین تاک برای خرید 2 پیتزا 10 هزار بیت کوین پرداخت کرد. این پرداخت باعث شد تا قیمت بیت کوین به 0.004 دلار برسد.

با قرار گرفتن خبر انتشار نسخه 0.3 بیت کوین در سایت‌های معتبر خبری و فناوری، قیمت آن تا 10 برابر افزایش یافت و به قیمت 0.08 دلار افزایش پیدا کرد. این افزایش در نمودار قیمت بیت کوین تا جایی پیش رفت که حجم کل معاملات پادشاه رمزارز‌‌ها برای اولین بار به 1 میلیون دلار رسید. بالاترین نقطه در نمودار قیمت بیت کوین در این سال 0.39 دلار بود.

سال 2011: در این سال نیز بیت کوین تجربه‌های مختلفی را پشت سر گذاشت.

از ایجاد و تولد آلت‌ کوین‌ها تا پرداختن به بیت کوین در یک سریال محبوب به نام The good wife تنها بخشی از این تجارب بودند. از دیگر اتفاقات مرتبط با بیت کوین در این سال می‌توان به نوسانات بی سابقه آن اشاره کرد.

قیمت بیت کوین در ماه ژوئن به 32 دلار رسید اما با هک صرافی ام‌تی‌گاکس قیمت آن با 90 درصد کاهش به 3.2 دلار رسید. این قیمت هم دوام نیاورد و قیمت آن در اواخر این سال به 2 دلار سقوط کرد. اما این پایان افت قیمت لحظه ای بیت کوین نبود و قیمت آن بر اثر هک یک صرافی تا 0.01 دلار نیز کاهش یافت. در اواخر مارس برای اولین بار خرید بیت کوین در صرافی‌ها از طریق ارز‌‌های فیات امکان‌پذیر شد و به سرعت در نقاط مختلف جهان از جمله برزیل توسعه پیدا کرد. این اتفاق سبب شد تا خرید بیت کوین تسهیل و بر محبوبیت آن افزوده شود.

سال 2012: در این سال 2 اتفاق مهم برای بیت کوین رخ داد به طوری که قیمت آن در ابتدای سال به 4 دلار و درانتهای سال به 13 دلار رسید. در 28 نوامبر این سال اولین هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد و پاداش استخراج بیت کوین از 50 دلار به 25 دلار تقلیل پیدا کرد. این اتفاق برای جلوگیری از ایجاد تورم از طرف ساتوشی و تیم توسعه دهنده بیت کوین در نظر گرفته شده است و هر 4 سال یکبار صورت می‌گیرد.

سال 2013: سال 2013 یک سال فوق العاده برای بیت کوین بود. حجم معاملات بیت کوین در این سال به بیش از 1 میلیارد دلار رسید. قیمت بیت کوین نیز از 13 دلار به 266 دلار افزایش پیدا کرد و در ادامه این کش و قوس، قیمت بیت کوین تا حوالی 1250 دلار به ازای هر بیت کوین را نیز تجربه کرد اما با محبوبیت روزافزون بیت کوین در چین، مسئولین مالی این کشور نگران شده و اعلام کردند که بیت کوین قابلیت استفاده به عنوان یک ارز را ندارد و به همین جهت موسسات مالی و بانک‌های این کشور حق استفاده از بیت کوین را در معاملات و سرویس‌های خود ندارند. 10 روز بعد از محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت چین، قیمت بیت کوین از 1022 دلار به حدود 839 دلار کاهش پیدا کرد و در نهایت قیمت بیت کوین در حدود 800 دلار در سال 2013 متوقف شد.

سال 2014: سال 2014 سال چندان خوشایندی برای بیت کوین نبود. حملات متعدد به صرافی‌های بزرگ از جمله صرافی ام‌تی‌گاکس باعث شد تا نزدیک به 745 هزار بیت کوین ذخیره شده در این صرافی از بین برود و این صرافی را به تعطیلی بکشاند. شایعه‌ی پیدا شدن ساتوشی ناکاموتو و از طرفی، اتفاقات مثبتی مانند قبول بیت کوین از طرف مایکروسافت و شرکت دل و پی‌پال نیز نتوانستند تاثیر چندانی بر افزایش قیمت آن بگذارند و در نهایت هر بیت کوین در این سال بین 100 تا 1000 دلار مورد معامله قرار می‌گرفت.

سال 2015: نمودار قیمت بیت کوین در این سال به دلیل تصویب قوانین مرتبط با بیت کوین در سراسر جهان نوسانات زیادی را تجربه کرد. اوایل این سال قیمت بیت کوین از 300 دلار به نصف کاهش پیدا کرد. بعد از این قیمت آن بین 200 تا 300 دلار در نوسان بود و تا 504 دلار نیز رسید. در اواخر سال قیمت بیت کوین در حدود 400 دلار وارد سال 2016 شد.

سال 2016: قیمت بیت کوین در اوایل این سال همان 400 دلار بود اما از آنجا که قیمت و ارزش آن بطور مستمر در حال افزایش بود، قیمت این رمزارز را تا محدوده 774 دلار نیز پیش برد و اتفاقاتی نظیر انتصاب دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، راه‌اندازی نخستین پلتفرم خرید ‌و فروش ارزهای دیجیتال و نصف شدن پاداش ماینینگ بلاک‌ها (هاوینگ) سبب شد تا قیمت بیت کوین با 600 دلار وارد سال 2017 شد.

سال 2017: این سال یکی از خاطره انگیزترین دوران بیت کوین بود. اتفاقاتی نظیر راه‌اندازی ماهواره‌ی بیت کوین که برای پخش بیت کوین از فضا طراحی شده بود، عدم پذیرش ETF بیت کوین در بورس ایالات متحده، هارد فورک بیت کوین گلد و پذیرش بیت کوین توسط ژاپن به عنوان روش پرداخت قانونی سبب تغییرات فراوانی در نمودار قیمت بیت کوین شد.

پس از افزایش های پی در پی در قیمت بیت کوین در این سال، بسیاری از افراد معتقد بودند که بیت کوین ریزش شدیدی را تجریه خواهد کرد اما بیت کوین با خیزی بلند به 10 هزار دلار رسید. قیمت بیت کوین باز هم به رشد خود ادامه داد و در پله 19782 دلار متوقف شد. بعد از این اتفاق، نمودار قیمت بیت کوین شاهد نزول قیمت بود و تا 14 هزار دلار دچار ریزش شد.

سال 2018: نمودار قیمت بیت کوین در این سال نیز دچار تلاطم زیادی شد. قیمت بیت کوین در این سال بین 4000 تا 16500 دلار در حال نوسان بود و در نهایت با همان 4 هزار دلار سال را به پایان رساند. سال 2018 برای بیت کوین، سالی پر از آزمون و خطا بود.

سال 2019: با توجه به رویدادهایی نظیر هک صرافی بایننس، امکان ارسال بیت کوین بر روی پیام‌رسان واتس‌اپ، رد ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و تبلیغات منفی ترامپ برای ارزهای دیجیتال؛ که برآیند این اتفاقات سبب شد که روند نزول قیمت بیت کوین در سال 2018، در سال 2019 نیز ادامه یافت و قیمت آن نهایتا به 3200 دلار در 3 ماهه اول این سال رسید. بعد از آن قیمت بیت کوین توانست تا 14 هزار دلار نیز بالا برود اما به قیمتی بالاتر از آن دسترسی پیدا نکرد.

سال 2020: در نهایت در سال 2020 و مدتی پس از هاوینگ، قیمت لحظه ای بیت کوین دائما در نوسان بوده است و در سال اخیر برخی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در تلاشند تا استفاده از بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده را به سیستم مالی خود اضافه کنند. از این رو پیش‌بینی می‌شود، قیمت بیت‌کوین رشد قابل ملاحظه‌ای را پیش رو داشته باشد.

نمودار بیت کوین در بازه های زمانی مختلف

در این قسمت می توانید قیمت بیت کوین را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید. کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا 1 روزه، 1 ماهه، یا از ابتدا تا کنون.