ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ کدامند؟

بیت کوین را با ماینینگ یا استخراج به دست می‌آورند. برای این کار نیاز به سخت‌افزار دارید ولی باید با نرم افزارهای استخراج بیت کوین نیز آشنا باشید.

مقدمه

حتی اگر از علاقمندان تکنولوژی نباشید و چند جمله در مورد آن شنیده باشید، احتمالا نام بیت کوین به گوش شما خورده است. بیت کوین، اولین رمزارز دنیا، پول و اقتصاد را متحول کرد. به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال غیرمتمرکز با توجه با ارزش بالای آن، در جهان باقی خواهد ماند و دچار فروپاشی نخواهد شد. حال شاید برای شما سوال باشد که چگونه می‌توانید بیت کوین را استخراج کنید؟ می‌توانید این کوین را خریداری یا آن را استخراج کنید. فرآیند استخراج شامل استفاده از سخت افزار اختصاصی (به عنوان مثال ASIC، FPGA) است که از قدرت پردازش و همچنین برنامه‌های نرم افزاری برای مدیریت این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند. اگر تصمیم به استخراج بیت کوین یا خرید بیت کوین گرفته‌اید، در این مطلب بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لیست بهترین نرم افزارهای استخراخ بیت کوین

  • CGMiner: بهترین نرم افزار به صورت کلی
  • MultiMiner: بهترین نرم افزار از نظر سهولت استفاده
  • BFGMiner: بهترین نرم افزار برای شخصی سازی
  • BitMinter: بهترین نرم افزار استفاده Cross-Platform
  • Miner-Server: بهترین نرم افزار برای استخراج ابری
  • EasyMiner: بهترین نرم افزار از نظر رابط کاربری گرافیکی برای ابزارهای متعدد
  • Aweosme Miner: بهترین نرم افزار برای مدیریت متمرکز استخراج

CGMiner

نرم افزار CGMiner مدتی است که شروع به کار کرده و هنوز هم در حال پیشرفت است. این نرم افزار با داشتن یک سری ویژگی‌ها و پشتیبانی‌های فعال جامعه‌اش، بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین لقب گرفته است. این نرم افزار که با زبان C نوشته شده، یک ماینر متقابل بیت کوین است که در ویندوز، مکینتاش، لینوکس و بسیاری از سیستم عامل‌های دیگر قابل استفاده است. نرم افزار CGMiner که سازگار با هر دو سخت افزار FPGA و ASIC است، یک برنامه خط فرمان (Command Line) دارد که نظارت کامل و کنترل سرعت فن و قابلیت کنترل از راه دور را فراهم می‌کند. این برنامه با یک برنامه ریز شبکه مقیاس پذیر همراه است که می‌تواند بدون تأخیر در شبکه، هش ریت هر شبکه را به خوبی اندازه‌گیری کند.

نرم افزار CGMiner مانع از واگذاری کار بی‌رویه به بلوک‌های جدید می‌شود و از استخرهای مختلف با مکانیسم‌های هوشمند شکست استفاده می‌کند. منویی برای مدیریت در هنگام اجرا نیز دارد که اکثر تنظیمات و شناسایی بلوک‌های جدید با یک بانک اطلاعاتی کوچک برای سناریوهای آهسته و ناپایدار با آن قابل اجرا است. در هنگام قطع شبکه گذرا، واگذاری کار استخراج را نیز می‌توان ذخیره کرد. نرم افزار CGMiner از طیف گسترده­ای از سخت افزارهای استخراج ASIC مانند Hexfury و BlackArrow تا Cointerra و Minion  پشتیبانی می‌کند.

MultiMiner

مولتی ماینر نیز یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین است. اگر تازه با مفهوم رمزارز آشنا شده‌اید، شروع به کار با استخراج بیت کوین می‌تواند کمی دلهره آور باشد. این واقعیت وجود دارد که اکثر نرم افزارهای استخراج مبتنی بر خط فرمان هستند. به همین دلیل کار با بسیاری از این نرم افزارها دشوار است. اما یک راه حل برای حل این مشکل وجود دارد و آن هم استفاده از MultiMiner است.

نرم افزار MultiMiner

نرم افزار MultiMiner یک برنامه دسکتاپ است که پر از ویژگی‌هایی است که کار را برای استخراج کنندگان تازه کار آسان می‌کند. این نرم افزار روی سیستم‌ عامل‌های مختلفی مانند ویندوز، لینوکس و مکینتاش به خوبی اجرا می‌شود. همچنین به شما امکان می‌دهد دستگاه‌های استخراج (مانند ASIC و FPGA) را بین رمزارزهای مختلف (مانند Litecoin، Bitcoin) تغییر دهید. این نرم افزار به راحتی از سخت افزار استخراج موجود استفاده می‌کند و به شما امکان می‌دهد کوین‌های مورد نظر برای استخراج را انتخاب کنید. MultiMiner دارای بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته مانند تشخیص خودکار دستگاه‌های شبکه و همچنین امکان نظارت و کنترل از راه دور سایر سکوهای MultiMiner است.

نرم افزار MultiMiner یک پروژه متن باز محسوب می‌شود که با بسیاری از دستگاه‌های استخراج سازگار است. این دستگاه‌ها شامل Block Erupter ، BFL / Bitforce و HashBuster Micro هستند.

BFGMiner

این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین از نظر شخصی سازی است. اگر قصد دارید کار استخراج را تقسیم کنید و به دنبال یک نرم افزار قابل استخراج بیت کوین هستید که این کار را برای شما انجام بدهد، BFGMiner بهترین گزینه است. این نرم افزار به زبان C نوشته شده است و یک استخراجگر FPGA / ASIC ماژولار است که قابلیت تنظیم ساعت، نظارت و رابط کنترل از راه دور را دارد.

BFGMiner دارای ویژگی­های خاص و سرور پروکسی است و کد بسیار پیچیده آن قابلیت بازیابی و ارسال کار به موضوعات جداگانه را دارد؛ به طوری که سیستم دچار هیچ مشکلی نشود. این برنامه از پروتکل استخراج getblocktemplate (بدون پروکسی) پشتیبانی می‌کند و می‌تواند پیش از اتمام کار موجود به طور پیشگیرانه بار استخراج تولید کند. نرم افزار BFGMiner همچنین دارای یک تایمر واچداگ است که می‌تواند در صورت بروز خطا، سیستم را مجدداً راه اندازی کند. همچنین استفاده از این نرم افزار امکان نمایش داده‌ها به صورت خلاصه و گسسته را فراهم می‌کند و خطاهای مختلف را می‌توانید به راحتی در آن پیدا کنید. به طور کلی کارایی این استخراجگر باعث شده که یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین لقب بگیرد و ویژگی‌هایی مانند امکان کنترل دمای سیستم این نرم افزار را بین علاقمندان به استخراج محبوب کرده است.

نرم افزار BFGMiner

نرم افزار BFGMiner دارای درایورهای بی‌شماری برای بیت کوین است که از جمله آن‌ها Drillbit Thumb and eight، Twinfury USB stick miner هستند. همچنین درایورهایی نیز برای رمزگذاری دارد که شامل GAW War Machine و واحدهای ZeusMiner می‌شوند.

BitMinter

نرم افزارBitMinter  را می‌توان یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین از نظر پیاده سازی روی چند پلتفرم دانست. آنچه BitMinter را از جمع ابزارهای مشابه متمایز می‌کند این واقعیت است که استخر استخراج مخصوص به خود را دارد. استخر آن نیز یکی از قدیمی‌ترین استخرهای استخراج در دنیای دیجیتال است.

اگر به دنبال یک نرم افزار کراس پلتفرم بیت کوین هستید، گزینه‌ای بهتر از BitMinter پیدا نخواهید کرد و نرم افزارهای دیگر در برابر آن توانایی رقابت ندارند. نرم افزار BitMinter با ویندوز، Mac OS X و لینوکس، و بسیاری دیگر از سیستم‌های عامل سازگار است. کارکرد این نرم افزار بر اساس پروتکل راه اندازی شبکه جاوا (JNLP) است و نیازی به نصب ندارد. همین مسئله باعث شده که به خوبی بتوان آن را روی پلتفرم‌های مختلف اجرا کرد چرا که جاوا مستقل از سیستم عامل عمل می‌کند. این برنامه دارای یک رابط کاربری گرافیکی مستقیم (GUI) است که درک آن بسیار ساده است. برای شروع کار، می‌توانید به سادگی وارد سایت استخراج در وب سایت BitMinter شوید، سخت افزار ASIC خود را مطابق دستورالعمل پیکربندی کنید و کار استخراج خود را شروع کنید. این کار به صورت شیفتی ثبت شده و 99 درصد از درآمد استخراج به کاربران پرداخت می‌شود.

نرم افزارBitMinter

MinerServer

این نرم افزار نیز یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین (حداقل از نظر رابط کاربری) است. اگر تصمیم به استخراج بیت کوین گرفته‌اید، اما هنوز آماده سرمایه گذاری وقت خود از طریق استخراج با ASIC نیستید، می‌توانید از طریق یک سرویس استخراج ابری مبتنی بر پردازش ابری این کار را انجام دهید. تعداد کمی از نرم افزارها وجود دارند که بتوانند چنین کاری را برای شما انجام بدهند و این نرم افزار بهترین گزینه بین این تعداد محدود نرم افزار است.

هنگامی که با Miner-Server شروع به کار می کنید، اگر به بخش استخراج بروید متوجه می‌شوید که کاربران دیگری نیز دارد، بنابراین پرداختی بین همه شرکت کنندگان تقسیم می‌شود. این سرویس، بسته‌های زیادی را ارائه می‌دهد و قیمت پایه آن فقط 0.14 دلار است. بر اساس بسته‌ای که شما انتخاب می‌کنید، می­توانید قدرت استخراجی از 250GH/S تا 600TH/s را بدست آورید. مدت زمان استفاده از کلیه بسته‌های ارائه شده در این نرم افزار مبتنی بر کلاود یک سال است و می‌توانید درآمد خود و سایر جزئیات را در هر زمان و با ورود به حساب خود بررسی کنید.

جدای از قدرت پردازش بالایی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می‌دهد، ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که باعث بشود این نرم افزار برای کاربران جذاب باشد. مثلا اگر Miner-Server را به سایر کاربران ارجاع دهید و آنها از طریق لینک مرجع شما در این سیستم ثبت نام کنند، از قدرت استخراج بیشتری برخوردار می‌شوید. چنین ویژگی در دیگر نرم افزارهای استخراج عملا وجود ندارد. همچنین برای این سرویس هیچ هزینه‌ای برای تعمیر و نگهداری نمی‌پردازید و در عین حال کاربران بعد از استفاده از این سرویس سهم کامل سود را دریافت می‌کنند.

سخن پایانی

ما در این مطلب نگاهی به نرم افزارهای استخراج بیت کوین انداختیم و دیدیم که بهترین این نرم افزارها کدام هستند. اگر شما نیز قصد دارید که کار استخراج بیت کوین را شروع کنید، در ابتدا سخت افزار خود را آماده کنید و سپس یکی از این برنامه‌ها را انتخاب کنید. استخراج کار دشوار و زمان‌بری است و فقط در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که سخت افزار و نرم افزار قدرتمندی داشته باشید. همچنین انتخاب نرم افزار درست و مناسب شاید از انتخاب سخت افزار نیز مهم‌تر باشد چرا که سخت افزارها محدود هستند و شما برای جلو زدن از سایر استخراجگرها باید نرم افزاری قوی‌تر داشته باشید تا بتواند به خوبی از تمام توان سخت افزار شما استفاده کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
1 نظر
  1. محمد می گوید

    عالی بود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.