ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

۱۰ پیش بینی درباره بیت کوین که ممکن است به واقعیت تبدیل شوند! (بخش ۱ از ۲)

پیش بینی درباره بیت کوین مردم  را می‌خنداند، آیا می‌توان درستی آن‌ها را اثبات کرد؟

10 پیش بینی بیت کوین

در سال ۱۹۰۳ متخصصان شرکت مرسدس آلمان در صدر صنعت خودروسازی قرار داشتند. آن‌ها پیش بینی کردند که هرگز به اندازه ۱ میلیون اتومبیل در سراسر جهان وجود نخواهد داشت. به عنوان تحول‌خواه‌ترین افراد زمان خود، چرا پیش بینی‌های آن‌ها اینقدر کوته بینانه بود؟

خب، آن‌ها واقع‌بین بودند. زیرا غیرممکن بود که تقریباً ۱ میلیون صنعتگر در سراسر جهان به عنوان راننده قابل آموزش باشند. با این وجود ، جهان در سال ۲۰۱۰ بیش از ۱ میلیارد اتومبیل را به خود دید.

جرات داشتن یک عقیده، یعنی خطر اشتباه کردن را پذیرفتن.

کارشناسان مرسدس می‌ترسیدند که مورد تمسخر واقع شوند. آلمانی‌ها را که می‌شناسید، آن‌ها را نمی‌توان دست انداخت!

امروزه نیز شاهد شهامت نداشتن و شکست تخیل در همه جا از سوی متخصصان زمان خود هستیم.

شاید واقع‌گرایی یکی از خصوصیات جدایی‌ناپذیر بشر است. با وجود این‌که برخی مایل اند شرایط بد ارزهای دیجیتال را بپوشانند اما بازار از اواخر دسامبر ۲۰۱۷ حدود ۸۵% از ارزش خود را از دست داده است.

اما برخی از سهامداران امیدوار، ممکن است استدلال کنند که اساس و بنیان این فضا (بیت کوین) سریع‌تر از هر زمان دیگری در حال رشد است.

آیا بیت کوین به ۱میلیون دلار خواهد رسید؟!

ارزش بیت کوین کاملا رو به رشد است.

بعد از یک بازه‌ی زمانی مناسب، با توجه به این‌که بیت کوین ذخیره‌ ثابتی معادل ۲۱ میلیون واحد  دارد، می‌توان تصور کرد که تقاضا بالاتر خواهد رفت.

مطمئناً این امر، یک رشد باورنکردنی را برای دارندگان بیت کوین، که به اندازه کافی برای اقبال عمومی آن صبر کرده‌اند، رقم خواهد زد.

جسی لوند که رئیس بخش بلاکچین IBM است نیز همین اعتقاد را دارد. در مصاحبه‌ای در Think Conference، لوند اظهار داشت که یک میلیون دلار به عنوان قیمت بیت کوین، دقیقاً آن‌طور که به نظر می‌رسد زیاد نیست؛ چرا که با این رقم هر ساتوشی (Satoshi) ارزشی معادل ۰۱/۰ دلار خواهد داشت.

او معتقد است که دلالان در حال حاضر بیت کوین را عقب نگه می‌دارند، زیرا آن‌ها از بیت کوین برای کسب ارز فیات بیشتر استفاده می‌کنند. اضافه کردن ۰ و ۱ (سیستم دیجیتالی) به تراز حساب بانکی ما کمی نامعقول به نظر می‌رسد؛ به ویژه زمانی که بانک‌های مرکزی سیاست‌های تسهیل کمی را می‌پذیرند.

آماده اید؟! می‌خواهیم ببینیم کدام یک از این پیش‌بینی‌های عجیب می‌توانند واقعیت یابد!

نظر افراد مشهور راجع به بیت کوین

۱. McAfee – پیش بینی بیت کوین ۱ میلیون دلاری (۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰)

از دست دادن شرط برای من غیرممکن است.”

مک آفی در سال ۲۰۱۷ ادعا کرد که اگر بیت کوین ظرف ۳ سال بالاتر از ۵۰۰ هزار دلار نشود، قسمتی از بدنش  را در تلویزیون ملی می‌خورد!

وقتی فهمید که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۷ از ۵۰۰۰ دلار تجاوز خواهد کرد، پیش‌بینی‌اش را تا پایان سال ۲۰۲۰ تا ۱میلیون دلار بالاتر برد.

اکنون او تا برنده شدن در پیش‌بینی جسورانه اش فاصله ی زیادی دارد. این نمودار پیش بینی بیت کوین، ارزش دقیق بیت کوین را نشان می‌دهد که ۴۹۶ روز از برنامه عقب‌تر و ۹۰.۹٪ پایین‌تر از نقطه پیش بینی شده است.

نمودار پیش بینی بیت کوین

وقتی در توییتر از او پرسیدند که آیا از طولانی شدن دوره ی رکود ارزدیجیتال نگران نیست؟ پاسخ داد:” از نظر ریاضیات غیرممکن است که این شرط را ببازم.”

او معتقد است که مانند همه فناوری‌های انقلابی، آن‌ها به زمان زیادی نیاز دارند تا فعال شوند، اما همیشه پیروز می‌شوند و هیچ قدرتی روی زمین نمی‌تواند جلوی رخ دادن آینده را بگیرد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر باید حدود ۴۴۵۰۰ دلار باشد تا در یک مسیر ثابت به سوی رکورد یک میلیون دلار به ازای هر بیت کوین برسد. اما مانند هر ایده انقلابی دیگری، بیت کوین هم برای رسیدن به اقبال عمومی با مسیر همواری مواجه نیست.

شاید بهتر باشد که در وهله اول بدانیم آیا بیت کوین ارزش این همه پول را دارد؟ ممکن است این Resource Library  (کتابخانه) به ما پاسخ دهد.

۲. Zhu Fa – پیش بینی بیت کوین ۷۴۰۰۰۰ دلاری (در جهش بعدی)

بر خلاف جان مک آفی، ژو فا، بنیانگذار Poolin معتقد است که بیت کوین می‌تواند بین ۷۴۰۰۰ تا ۷۴۰،۰۰۰ دلار در جهش بعدی افزایش یابد.

او تاریخ دقیقی عنوان نکرده و با این عقیده که ارزش بیت کوین در پایین‌ترین نقطه خود قرار دارد، موافق است. او معتقد است که چون در حال حاضر بیت کوین بسیار ارزان است، لذا زمان مناسبی برای خرید و افزایش سهام بیت کوین است.

وی در ماه فوریه با اشتراک گذاشتن جمله‌ی ژائو دانگ، یک میلیاردر چینی، در WeChat اظهار داشت که اکنون زمان جمع کردن بیت کوین است؛ زیرا “تنها چیزی که سرمایه گذاران به آن نیاز دارند صبر است”.

پیش بینی‌های ژائو دانگ کمی معتدل‌تر است، چرا که می‌گوید تا سال ۲۰۲۱ برای هر بیت کوین ۵۰ هزار دلار پرداخت می‌شود. او می‌گوید: “اگر من و شما به آینده بیت کوین اعتقاد داریم، بهتر است حالا که کسی اهمیت نمی‌دهد تا حد ممکن کوین ذخیره کنیم.”

جاش راجر در یازدهم فوریه ۲۰۱۹ در توییتر نوشت:

این ممکن است آخرین باری باشد که مردم توانایی خرید یک بیت کوین کامل را داشته باشند.

پس از سال ۲۰۲۱، قیمت بیت کوین در بازار ممکن است به سمتی پیش برود که بیشتر مردم فقط بتوانند قسمتی از بیت کوین را بخرند.

البته ارزش معاملاتی بیت کوین برای اکثر افراد خارج از دسترس است، و درآمد جهانی هر خانواده نیز امری ثابت نیست.”

۳. Naeem Aslam – پیش بینی بیت کوین ۴۰۰۰۰۰ دلاری 

اَسلام (Aslam) تحلیلگر بازار و ستون نویس مجله فوربس (Forbes) که پیشتر در CNBC و بلومبرگ حاضر شده، معتقد است که این بازار به پایین‌ترین حدش رسیده، لذا می‌تواند به بیش از ۱۰،۰۰۰٪ یعنی به ۴۰۰ هزار دلار افزایش یابد.

اَسلام که بیش از یک دهه تجربه در تجارت فارکس دارد و نرخ اجناس همواره تحت نظارت او بوده، یکی دیگر از سرمایه گذاران بیت کوین است. او اخیراً پیشنهاد کرده بود که ۱۵ ماه سقوط ارزش بازار بیت کوین به پایان رسیده است و ما در حال حاضر شاهد علائمی از رشد قیمت بیت کوین هستیم.

“احتمال زیادی وجود دارد که جهش بعدی، دارای حداقل ۵ برابر فشار برای افزایش قیمت بیت کوین باشد. یعنی بیش از ۱۰۰هزار دلار. من معتقدم که هر بیت کوین می‌تواند به اندازه ۴۰۰ هزار دلار بالا رود و اگر تاریخ تکرار شود این عدد یک سراب نخواهد بود. “

گزارش وی نشان می‌دهد که بیت کوین پیش‌تر در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ اصلاحاتی اساسی را تجربه کرده است.

نمودار اصلاحی بیت کوین

۴. John Pfefferپیش بینی بیت کوین ۷۰۰۰۰۰ دلاری

جان پففر که صاحب شرکت سرمایه‌گذاری Pfeffer Capital در لندن است، در کنفرانس سالانه سرمایه‌گذاری Sohn در نیویورک بر روی استیج رفت و بیت کوین را به تعدادی از بهترین مدیران سرمایه وال استریت پیشنهاد کرد!

و پیش بینی قیمت بیت کوین John Pfeffer

در ۲۳ سال اخیر، کنفرانس Sohn جایی بوده که بهترین پیشنهادات بازار، مثل آمازون یا داروسازی Valeant Pharmaceuticals  برای اولین بار در آن ارائه شده‌اند.

با وجود این‌که او زمانبندی دقیقی را در پیش بینی خود ارائه نداد، توضیح داد که طبق جمع بندی‌های او، بیت کوین جای تمام شمش‌های طلایی که به‌صورت شخصی نگهداری می‌شوند را خواهد گرفت. این مقدار طلا، ارزشی معادل ۱.۶ تریلیون دلار دارد.

او معتقد است که تنها ۱% احتمال دارد که استثنائاتی رخ دهد و این پیش‌بینی به وقوع نپیوندد.

جان پففر: “بیت کوین اولین گزینه و مناسبترین دارایی بادوام، برای جایگزینی طلاست که دنیا به خودش دیده. پس اگر بیت کوین بتواند مسلط بر بازار ارزش بدون حاکم ما شود، تبدیل به یک طلای جدید یا یک ارز اندوخته خواهد شد”.

ادامه دارد…

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.