ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

۱۰ پیش بینی بیت کوین که ممکن است به واقعیت تبدیل شوند! (بخش ۲ از ۲)

هرگز بیش از مقداری که از دست دادن آن جبران‌پذیر است، سرمایه گذاری نکنید.

۵. Cameron Winklevoss – پیش بینی بیت کوین ۳۲۰۰۰۰ دلاری در مدت ده سال

پیش بینی بیت کوین Cameron Winklevoss

او در سال ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که ارزش بیت کوین ممکن است یک روز به بیش از ۴۰ برابر قیمت فعلی خود برسد.

او با بیان این جمله که “آن‌ها بصیرت کافی ندارند” به منتقدانش حمله می‌کند. وی معتقد است که بیت کوین رشد طلا را مختل می‌کند، چراکه اگر به خواص طلا نگاه کنید، این نایابی آن است که طلا را طلا می‌کند!

بیت کوین مقدار عرضه ثابت دارد، که به عبارت دیگر ملاکی بهتر از کمیابی است. چه چیزی بیشتر از آن قابلیت جابجایی، تعویض پذیری و دوام را دارد؟

کامرون گفت: “اگر امروز به یک سرمایه ۱۰۰ میلیارد دلاری در بازار نگاه می‌کنید، که هفته گذشته بیشتر از ۲۰۰ بوده است، پس این یک فرصت خرید است. ما گمان می‌کنیم که افزایش ارزش بالقوه بین ۳۰ تا ۴۰ برابر وجود دارد؛ زیرا وقتی امروز شما به بازار طلا نگاه می‌کنید با یک بازار ۷ تریلیون دلاری مواجه می‌شوید که بسیاری از مردم درحال فهمیدن آن و ذخیره کردن دارایی‌های باارزش هستند. در نتیجه اگر به حرکت قیمت‌ها در چند هفته گذشته توجه نکنیم، ارزش این دارایی بسیار دست کم گرفته شده است.”

۶. Bobby Lee پیش بینی بیت کوین۳۳۳۰۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۱

پیش بینی بیت کوین Bobby Lee

لی، بنیانگذار BTCC (یک صرافی ارزدیجیتال مبتنی بر HK ) دو طوفان قبلی بیت کوین را که در آن‌ها بیت کوین بالاترین ارزش خود یعنی ۱۲۰۰ دلار را در سال ۲۰۱۳ از دست داد و  به ۱۵۰ دلار در سال ۲۰۱۵ سقوط کرد، پشت سر گذاشته است. وی معتقد است که بازار نزولی فعلی بیت کوین نشان دهنده همین الگوی قبلی است.

بابی لی چنین توئیت کرد: “اگر تاریخ دقیقا تکرار شود، بازار نزولی فعلی برای بیت کوین ماه آینده یعنی ژانویه ۲۰۱۹ به پایین‌ترین حد خود یعنی ۲۵۰۰ دلار (حدی که پس از آن سرمایه داران انتظار اوج گرفتن قیمت در ماه‌های آتی را دارند) خواهد رسید. رشد بعدی در اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود به طوری که در دسامبر ۲۰۲۱ با ۳۳۳۰۰۰ دلار به اوج خود می رسد و سپس در ژانویه ۲۰۲۳ به ۴۱۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. “

سوال اینجاست که آیا شما تحمل کاهش ارزش تا سقف ۸۷٪ را دارید؟ این در واقع همان ریسک و جایزه کار با بیت کوین است. او سطح قیمت ۶۰،۰۰۰ دلاری را می‌پسندد، زیرا گردش کلی ۱تریلیون دلار را نشان می‌دهد که یک نقطه عطف برای بیت کوین خواهد بود. پس از آن بیت کوین ثبات قیمت بهتری خواهد یافت.

لی چنین گمان می‌کند که در دراز مدت، قیمت ۱ میلیون دلار برای هر بیت کوین دور از انتظار نیست.

۷. Tim Draper پیش بینی بیت کوین ۲۵۰،۰۰۰ دلاری در ۲۰۲۲

Tim Draper پیش بینی بیت کوین

تیم دراپر با بیان اینکه مسیر آینده از گذشته می‌گذرد افزود: “من فکر می‌کنم بیت کوین پول آینده است.”

تیم دراپر معتقد است که بیت کوین از دلار امن‌تر است. نگه داشتن پول در بانک به زودی به تاریخ خواهد پیوست.

ثروت متعلق به شجاعان است.

بیش از ۳۰ سال از تأسیس Draper، شرکت تیم دراپر، (که دارای بیش از ۵ میلیارد دلار سرمایه است) می‌گذرد. تیم دراپر اکنون یک کارآفرین در عرصه‌ی ارزهای دیجیتال است که میلیون‌ها دلار را در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کند. دراپر سال ۲۰۱۴ بیت کوین‌های جاده ابریشم را، که توسط مارشال ایالات متحده (U.S. Marshals) به مزایده گذاشته شده بود، خرید و از آن زمان به میلیونری در جهان ارزهای دیجیتال تبدیل شد. او ۳۲۰۰۰ بیت کوین را با مبلغی معادل ۱۸ میلیون دلار به دست آورد.

در ادامه بخوانید: آنچه تیم دراپر در مصاحبه‌ای با مجله‌ی Forbes در حاشیه Tech Summit گفت.

مردم از من سؤال می‌کنند: آیا بیت کوین خود را در ازای ارز فیات می‌فروشید؟ و من جواب می‌دهم، چرا آینده را به خاطر خرید گذشته بفروشم؟

تیم دراپر: “من نمی‌دانم چرا بعضی می‌خواهند به استفاده از پولی (فیات) روی بیاورند که دست‌مایه‌ی خواسته‌های نیروهای سیاسی است؛ در حالی که ارز دیجیتال قابل توزیع، امن و جهانی است.”

CoinZodiac  توضیح می‌دهد: ۱۰ دلیل مهم برای خرید فوری (و بیشتر) بیت کوین

۸. Thomas Lee پیش بینی بیت کوین ۱۲۵۰۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۲

تام لی، بنیانگذار بنگاه مشاوره سرمایه گذاری Fundstrat، چشم انداز مثبتی را برای بیت کوین در سال ۲۰۱۹ ارائه می‌کند. او می‌گوید: “بسیاری از شرایط منفی در سال۲۰۱۸، به فرصتی برای بیت کوین تبدیل می‌شوند.”

او انتظار دارد که شرایط بیت کوین تا پایان سال جاری بهبود یابد. در حال حاضر او پیش بینی پایان سال خود را، مبنی بر ارزش ۱۵۰۰۰ دلاری هر بیت کوین، کمتر کرده است.

مایک نووگراتز میلیاردر، پیش بینی یک بازار ۲۰ تریلیون دلاری را برای ارزهای دیجیتالی دارد، که قیمت بیت کوین را یک عدد ۶ رقمی تعیین می‌کند. او می‌گوید:

“در جدول تناوبی ۱۱۸ عنصر وجود دارد و تنها یک طلا. بیت کوین به طلای دیجیتالی تبدیل خواهد شد، آن موقع پولی دارید که دلارآمریکا نیست، پول چینی نیست بلکه ارز مبدا است. لذا این ارز باید خیلی گران باشد”.

اگرچه او در ادامه توضیح می‌دهد که این امر، در یک مسیر از پیش تعیین شده و خطی محقق نمی‌شود.

۹. Wences Casares – پیش بینی بیت کوین یک میلیون دلاری (تا سال ۲۰۲۷)

مدیرعامل Xapo، در پالو آلتو کالیفرنیا، اعتقاد دارد که بیت کوین کار سنگینی در کشور خود یعنی آرژانتین دارد. در آن‌جا مردم (برخلاف ایالات متحده) نگران چاپ ارز محلی هستند.

کاسارس همچنین عضو هیات مدیره PayPal است، اما او اولین بیت کوین‌های خود را در سال ۲۰۱۱ خرید.

وی ۲۰۱۷ در  Consensusکه در نیویورک برگزار شد، اظهار داشت که ارزش بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۲ به یک میلیون دلار برسد، اما امکان دارد رسیدن به آن نقطه یک دهه یا بیشتر طول بکشد.

۱۰. Chamath Palihapitiya – پیش بینی بیت کوین یک میلیون دلاری تا سال ۲۰۳۷

وی یکی دیگر از اولین سرمایه گذاران بیت کوین در سال ۲۰۱۲ است که در یک مقطع زمانی صاحب  ۵% از کل بیت کوین در گردش دنیا بود.

چامات به عنوان بنیان‌گذار Social Capital و صاحب Golden State Warrior، پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در طول ۴ سال به ۱۰۰،۰۰۰ دلار برسد. اما در نهایت در سال ۲۰۳۷ به یک میلیون دلار خواهد رسید.

او گفت: “این چیزی است که می‌تواند با ارزش طلا مقایسه شود. این یک مانع فوق‌العاده و ارزشمند در برابر رژیم‌های استبدادی و زیرساخت‌های بانکی است که می‌دانیم چقدر برای کارکرد صحیح در این دنیا فاسد هستند.”

سؤالاتی که قبل از سرمایه گذاری در بیت کوین باید از خود بپرسید:

سلب مسئولیت: این یک توصیه راجع به سرمایه گذاری نیست. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک قابل توجهی را به همراه دارد. هرگز بیش از مقداری که از دست دادن آن جبران‌پذیر است، سرمایه گذاری نکنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.