ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

بهترین کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال (بخش ۳ از ۸)

کیف پول ها با محافظت از کلیدهای خصوصی، امنیت وجوه را تضمین می کنند

فصل تکمیلی: سوالات متداول کیف پول بیت کوین

کیف پول های بیت کوین دقیقا چه هستند؟

کیف پول های بیت کوین اجازه می‌دهند که مقادیر مختلف بیت کوین را ارسال و دریافت کنیم و در واحد ساتوشی ذخیره کنیم.

کیف پول ها با محافظت از کلیدهای خصوصی، امنیت وجوه را تضمین می کنند. این کلیدهای خصوصی مالکیت ما بر بیت کوین هایمان را به اثبات می رسانند. به این ترتیب، کیف پول بیت کوین مثل کلید صندوق امانات تان روی زنجیره بلوکی است.

کلید خصوصی در بیت کوین چیست؟

کلیدهای خصوصی به عنوان راهی برای ارتباط ایمن از میان کانال‌های ارتباطی ناامن طراحی شده اند.

از لحاظ تاریخی، قبل از پیدایش رمزنگاری کلید عمومی، بزرگ‌ترین ضعف رمزنگاری، ناتوانی در برقراری ارتباط “کلید” بود که به معنای پیام‌های رمزنگاری شده است. استفاده از دو کلید (عمومی و خصوصی) به عنوان یک راه حل مطرح شد. این یک ترفند ساده و عالی است.

کلیدها به صورت جفت هستند. کلید عمومی برای رمزنگاری کردن پیام به کار می‌رود، در حالی که کلید خصوصی پیام را رمزگشایی می‌کند. تنها کسی که کلید خصوصی را دارد، شما هستید. هر شخص دیگری آزاد است که کلید عمومی شما را داشته باشد. در نتیجه، هر کسی می‌تواند پیام‌های رمزنگاری شده را بدون نیاز به توافق قبلی، برای شما ارسال کند. آن‌ها به سادگی از کلید عمومی شما استفاده می‌کنند و شما با استفاده از کلید خصوصی خود آن را رمزگشایی می کنید.

چرا باید به کلیدهای خصوصی در بیت کوین اهمیت بدهم؟

در پایان روز، همه این‌ها می‌توانند بدون خطر از سر شما بگذرند. فقط به خاطر داشته باشید که خوب است بدانید با چه چیزی سر و کار دارید. کیف پول بیت کوین از یک اصل اساسی رمزنگاری استفاده می‌کند که ما برای پروتکل https برای وب سایت ها و یا ارسال نکات ناشناس به ویکی لیکس استفاده می‌کنیم. از همه مهم‌تر، با درک کردن کلیدهای خصوصی، با کیف پول های ذخیره سازی سرد راحت تر آشنا خواهید شد.

آدرس بیت کوین چیست؟

آدرس بیت کوین شبیه شماره حساب بانکی است، البته کمی بهتر. این آدرس نشان می‌دهد که کوین­ها باید به کدام کیف پول ارسال شوند. مانند شماره حساب بانکی. تفاوتی که در کیف پول ها وجود دارد، داشتن آدرس های متعدد است. این آدرس­ها را می توان با استفاده از اطلاعات درخواست پرداخت از جمله مقدار و تاریخ انقضا تنظیم کرد.

در مورد آدرس‌ها در بیت کوین چه چیزی را باید بدانم؟

آدرس کیف پول بیت کوین به حروف بزرگ و کوچک حساس است (Case Sensitive)، معمولا ۳۴ کاراکتر از اعداد و حروف کوچک دارند، با 1 یا ۳ شروع می‌شوند و هرگز از 0، O، l و l استفاده نمی‌کنند تا هر کاراکتر موجود در آدرس تا حد ممکن مشخص و واضح باشد. این نکاتی است که باید در نظر بگیریم. اما نگران نباشید، فقط بدانید آدرس­ها یک رشته از کاراکترهایی هستند که یک مقصد را در زنجیره بلوکی بیت کوین نشان می‌دهند.

چگونه می‌توانم یک آدرس بیت کوین را برای کیف پولم، تولیدکنم؟

نحوه ایجاد یک آدرس کیف پول بیت کوین جدید بین کیف پول­ها متفاوت است. برخی آدرس­هایتان را برای شما مدیریت می‌کنند. بقیه به شما کنترل کامل می‌دهند. همانند بسیاری از فن‌آوری‌های دیگر بیت کوین، گزینه تحت کنترل درآوردن همه چیز، همیشه باز است.

اگر در پایان، مسیر آسان‌تر را انتخاب کردید، فقط یک دکمه را فشار دهید تا یک آدرس جدید برای کیف پولتان ایجاد کنید.

برخی از کیف پول ها، مانند electrum به شما این امکان را می دهند که انتخاب کنید در چند بلوک، تراکنشتان تایید شود. هرچه می‌خواهید پرداختی شما بیشتر شود، باید مبلغ بیشتری برای تایید فعالیتتان به استخراج گران پرداخت کنید. ما در اینجا تفاوت دیگری بین کیف پول های بیت کوین و حساب‌های بانکی پیدا می‌کنیم. با توجه به کیف پول مناسب، کنترل و نظارتی که ما بر روی تراکنش های خود داریم، بسیار گسترده‌تر از سیستم بانکداری سنتی است.

چگونه می توانم در یک کیف پول بیت کوین سرمایه گذاری کنم؟

ابتدا مقداری بیت کوین خریداری کنید. به یک صرافی در کشور خود بروید، از یکی از آشنایان که در این زمینه مسلط هست راهنمایی بخواهید یا اگر می خواهید خودتان تجربه ای در این زمینه داشته باشید از buybitcoinworldwide.com استفاده کنید. پس از آن کوین­های خریداری ‌شده را می‌توانید با مشخص کردن یک آدرس به کیف پولتان ارسال کنید.

برخی از کیف پول­ها، به ویژه آن‌هایی که آنلاین هستند، به شما اجازه می‌دهند تا کوین­ها را مستقیم خریداری کنید. به خاطر داشته باشید که این کیف پول­ها بهترین راه تبدیل ارزهای رمزنگاری شده هستند.

آیا بیت کوین ها امن هستند؟

امنیت بیت کوین ها

آیا روشی ایمن برای ذخیره ارزش به صورت دیجیتالی وجود دارد؟ آیا عاقلانه است که سکه‌هایمان را روی کامپیوترمان ذخیره کنیم؟ درست است که کیف پول­های آنلاین لزوما خطرناک‌تر از کیف پول های برون‌خط و آفلاین هستند؛ با این حال، حتی کیف پول­های آفلاین هم ممکن است این فرضیه را نقض کنند، به این معنی که امنیت در جهان بیت کوین، عمدتا به پیروی از رویه­های صحیح بستگی دارد؛ درست مثل این که از شارژ حساب خود در مکانی خطرناک خودداری کنید، باید حتما رمزها و کلیدهای خود را تا جایی که ممکن است، ایمن نگه دارید.

چطور می توانم یک حساب بیت کوین باز کنم؟

برای بعضی از خوانندگان ممکن است این سوال عجیب به نظر برسد. حقیقت این است که افرادی که سابقه­ای در زمنیه مالی یا کسب‌وکار دارند، احتمالا انتظار دارند که بیت کوین جایگزین مستقیمی برای سیستم مالی فعلی ما باشد. این مسئله موضوع مهمی نیست.

شما به حساب بیت کوین نیاز ندارید. واقعا چنین چیزی وجود ندارد. فقط یک کیف پول نیاز دارید. تنها حساب‌هایی که ممکن است با آن مواجه شوید، کیف پول­های آنلاین هستند که از طریق یک سیستم کاربری به حساب‌های مختلف تقسیم می‌شوند.

از کجا بدانم که کدام کیف پول برای من بهترین انتخاب است؟

بیایید صادق باشیم. غیر منطقی است که انتظار داشته باشید، شخص دیگری این تصمیم را برای شما بگیرد. هر چه باشد اولویت شما کاملا به شخصیت و نیازهای شما بستگی دارد.

اگر از کیف پول به دلیل هزینه‌های اینترنتی کمی که دارد، استفاده می کنید و یا به عنوان راهی برای پس‌انداز کردن پولتان استفاده می‌کنید، نباید به کیف پول پیچیده­ای نیاز داشته باشید. با این حال، اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای اداره یک کسب‌وکار با محوریت بیت کوین هستید، از کیف پول های پیشرفته استفاده کنید که از پرداخت های جمعی خودکار پشتیبانی می‌کند.

اشتباهات رایجی که باید مراقب آن ها باشیم چیست؟

اول از همه، پول خود را در کیف پول صرافی قرار ندهید. سکه‌های خود را در محیطی که تحت کنترل کاملتان است، نگه دارید.

ثانیا، تمام سکه‌های خودتان را در یک مکان نگاه ندارید. اگر دسترسی به کیف پولی که تمام وجوه­تان را در آن قرار دادید، از دست بدهید، نابود خواهید شد.

ثالثا، آدرس مقصد را دو بار چک کنید. تراکنش های بیت کوین قابل برگشت نیستند، بنابراین پول خود را برای همیشه با فرستادن به یک آدرس اشتباه از دست ندهید.

از همه مهم‌تر، از یک کیف پول آنلاین قابل اعتماد استفاده کنید (اگر اصلا وجود داشته باشد). فقط به هر کسی اعتماد نکنید. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده کیف پول آنلاین مشهور است و از بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن برخوردار است.

از چه نوع دیگری از کیف پول های بیت کوین می توانم استفاده کنم؟

سایر انواع کیف پول ها، کیف پول های داغ هستند. کیف پول­های داغ (Hot Wallet) روی یک کامپیوتر متصل به اینترنت اجرا می‌شود. کیف پول های اندروید، کیف‌ پول های iOS و کیف پول های دسکتاپ، همه نمونه‌هایی از این نوع کیف پول هستند.

چه تعداد از نسخه های پشتیبان seed ام را باید ایجاد کنم؟

ما توصیه می‌کنیم حداقل دو نسخه پشتیبان را در چندین مکان نگه دارید. شما همچنین می‌توانید seed خود را در برابر آسیب رسیدن از طریق آب و یا هر گونه آسیب دیگری محافظت کنید. نگه داشتن seed هایتان در گاو صندوق می‌تواند در هنگام آتش سوزی از آن محافظت کند. گزینه دیگر این است که seed خود را به صورت دستی با استفاده از استامپ ها یا با استفاده از Billfodl به صورت سرد یا سخت افزاری نگه­داری نمایید.

چه اتفاقی می‌افتد، اگر کسی seed ۲۴ کلمه ­ای من را پیدا کند؟

مگر اینکه از seed 25 کلمه ای استفاده کنید، در غیر این صورت، کسی که seed ۲۴ کلمه­ ای شما را پیدا کند، می‌تواند کل کیف پول شما را سرقت کند.

کیف پول کوین بیس

Coinbase یک کیف پول وبی با یک طرح ساده و تعدادی ویژگی‌های بسیار مفید است که برای مبتدیان یک گزینه عالیست. شما می‌توانید بیت کوین ها را از طریق ایمیل ارسال و دریافت کنید و بیت کوین ها را مستقیما از کوین بیس بخرید.

بهتر است که سکه‌های خودتان را از کوین بیس خارج کنید و به یک کیف پول که در بخش اول همین مقاله ذکر شد، مانند Ledger Nano S منتقل کنید. کوین بیس مکان خوبی برای خرید بیت کوین ها و یادگیری نحوه کار با آن است، اما یک راه‌حل خوب برای نگهداری بلندمدت نیست.

یک برنامه کامل اندروید، امکان دسترسی به تمام عملکردهای حساب را فراهم می‌کند. بنیانگذاران کوین بیس سابقه اثبات شده­ای دارند و از سرمایه داران بسیار برجسته­ای پول جمع آوری کرده اند. این امر به کوین بیس یک سطح مقبولیت بی‌نظیر را در فضای بیت کوین می‌دهد. آن‌ها همچنین یکی از معدود شرکت‌های بزرگ بیت کوین هستند که هرگز از مسئله هک شدن رنج نمی‌برند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.