ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

کریپتو : نگاهی خوشبینانه به رمزارز یا ارزهای رمزی – بررسی کامل

دو سال گذشته شرایط بازار برای کسانی که به کالاهای بیت کوین وفادار بودند

مقدمه

همان طور که گاوهای نر خرامان خرامان از غارهایشان بیرون می آیند و توییتر رمز ارز لحنی خوش بینانه تر را در پیش می گیرد، اخباری که در بازار نیز منتشر می شود، رویکردشان مثبت است. علیرغم خبرهای خوبی که در ۱۲ ماه گذشته منتشرشده، بیت کوین و بازار کلی رمز ارزها در حال افت بوده است (تا افزایش اخیر قیمت ها).

شکی نیست که خبرهایی که در بازار می پیچید همراه با امیدواری و خوش بینی است، اما به نظر می رسد که مثبت بودن یک خبر اهمیت زیادی ندارد و تنها چیزی که اهمیت دارد، ثابت ماندن قیمت عمده کوین هاست. ثابت ماندن قیمت ها بدین معنی نیست که بازار به سمت جلو حرکت نمی کند، بلکه نشانگر نبود فرارت (اشاره به نوسان قیمت ها دارد) لازم است.

من هیچ وقت ادعا نمی کنم که از عامل واژگونی بازار اطلاع دارم یا اگر بخواهم صادقانه حرف بزنم، نمی دانم که آیا این واقعاً یک سرنگونی واقعی است یا خیر. چیزی که می دانم این است که در طی چند ماه گذشته خبرهای خوب بیشتری درباره بازارهای کریپتو منتشرشده است. به عنوان کارشناس اقتصادی و دائم الخمر Blockchain KoolAid، هیچ وقت در مورد اتفاقی که قرار است پیش آید، بیشتر از این هیجان زده نبودم.

به نظر به تازگی آن قدر خبرهای خوبی منتشر می شود که حتی من نیز به خیلی از آن ها نرسیده ام و متوجه شدم که احتمال دارد موضوعات یکسانی مطرح شده باشد، بنابراین سعی کردم در این مقاله جدیدترین اخبار خوب را در اختیارتان قرار دهم و به این نکته بپردازم که چرا ممکن این است اخبار توسط واسطه های مثبت بازار منتشرشده باشد.

لپ کلام اینکه اگر کسی وجود دارد که نمی تواند بفهمد دلیل این همه هیجان زدگی شما نسبت به کریپتو چیست، این مقاله را برایش ارسال کنید و به او بگویید که چرا ناگهان پس از خود ساتوشی حالا شما تبدیل به طرفدار پرشور رمز ارز شده اید (ساتوشی واقعی، نه کسی که همه ادعا می کنند او هستند).

موضع من در قبال رمزارزها

به باور من رمز ارز به عنوان یک کل، فاصله گرفتن و دور شدن نیست. من آن را آینده مبادلات ارزشی می دانم. دو سال گذشته شرایط بازار برای کسانی که به کالاهای بیت کوین وفادار بودند، بسیار ظالمانه بود. بااین حال با حضور عوامل موسسه ای جدید مانند Fidelity, BAKKT, JP Morgan و چند عامل تازه وارد در این حوزه، به نظر نقشه ای در حال طراحی و اجرا است.

باوجود اینکه ظرف چند ماه آینده احتمالاً شاهد افت سرمایه کلی بازار کریپتو خواهیم بود (احتمالاً وقتی موعد پرداخت مالیات ها فرابرسد و مردم مجبور به پرداخت سود سرمایه شان شوند)، من بازهم سرمایه کوین های مهم بازار مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را بر اساس متوسط ارزش دلار ظرف ۱۲ ماه آینده، جمع آوری خواهم کرد. کوین دیگری که واقعاً بدان امیدوار هستم، Binance Coin (BNB) است، اما بعداً به آن می پردازیم. این پیشنهاد مالی نیست. من تنها به شما درباره انباشته های شخصی خودم می گویم، قبل از اینکه آن ها را در این مقاله بدون هیچ واهمه ای ترویج دهم.

به این موضوع تمامیت می گویند، بهتر است با آن کنار بیاییم.

قصد ندارم که به کوین های جایگزین (کوین های آلت) بپردازم، البته که سود احتمالی بیشتر از کوین هایی مانند BTC و ETH است، اما من قبلاً قمارم را تمام کرده ام و ترجیح می دهم با ریسک کمتری پیش بروم. بهتر است که در فصل کوین های جایگزین (Alt Season) بیشتر BTC, ETH و BNB جمع آوری کنم.

Alt Season زمانی است که کوین های جایگزین (کوین هایی با بازار سرمایه محدود)، سرمایه زیادی را معمولاً با خرج کردن کوین هایی همچون BTC و ETH، جلب می کنند. در توییتر کریپتو صحبت هایی در مورد نزدیکی زمان وقوع Alt Season مطرح شده، اما من تمرکزم را بر روی انتشار کوین های مهم قرار داده ام و آماده انباشته کردن، هستم. برای آینده ای که درراه است، من هر عرضه جدیدی را خریداری خواهم کرد.

چرا بازار رمز ارز در حال رشد است؟

اخیراً اخبار زیادی مطرح شده و ما سعی می کنیم آن ها را به صورت مفید و مختصر مطرح نماییم. بیایید به شرکت های بسیار بزرگی بپردازیم که در حال سرمایه گذاری بر روی بازار رمز ارز هستند و سعی می کنند یا برای سرمایه گذاری آن تلاش کنند یا شالوده ای برای حمایت از آن بسازند. همچنین به اطلاعات ارزشمند دیگری می پردازیم که می توانند برایمان مفید باشند.

AT & T پرداخت های نقدی را با استفاده از رمز ارز قبول می کنند.

بعضی از جدیدترین اخبار در جهان کریپتو این است که غول مخابراتی AT&T رمز ارز را به عنوان روشی برای پرداخت، می پذیرد. آن ها با BitPay، یکی از قدیمی ترین ارائه دهندگان پرداخت کریپتو در سرتاسر جهان کار می کنند و باوجوداینکه دقیقاً مشخص نیست که کدام ارزها پذیرفته خواهد شد، بعید نیست که به کوین های تحت پشتیبانی BitPay بپردازند و AT&T هم همان پشتیبانی را عرضه کند.

سامسونگ رمز ارز را به پرداخت سامسونگ اضافه می کند.

اگر شما کاربر تلفن همراه سامسونگ هستید، احتمالاً با قسمت پرداخت سامسونگ آشنایی دارید، اگرنه احتمالاً بر روی گوشی سامسونگ تان Apple Pay نصب شده است. این شرکت الکترونیکی در حال ادغام رمز ارز به پلتفرم پرداخت خود است و به ۱۰.۴ میلیون مشتری در سرتاسر جهان خدمات می رساند.

شرکت الکترونیک سامسونگ سعی دارد رمز ارز را به Samsung Pay اضافه کند که ۸۰ درصد بازار پرداخت کره جنوبی را در اختیار دارد. شرکت اخیراً نیروی کاری بلاک چین (TF) بخش تجارت موبایل را به شعبه تجارت خدمات، Business Korea، انتقال داده است.

فیس بوک در حال ساخت ارز دیجیتال مخصوص خودش است

درباره اخبار مربوط به فیس بوک و ساخت کوین جهانی، کمی ناراحت هستم. من طرفدار فناوری بلاک چین و رمز سرمایه به عنوان یک کل هستم، نه کیسه های سرمایه ای که خودم در اختیار دارم.

رمز ارز فیسبوک

احتمالاً کوینی که فیس بوک عرضه می کند، سریع ترین راه برای دستیابی به استفاده عمده از فناوری بلاک چین خواهد بود. آن ها یکی از بزرگ ترین مراکز کاربری را در جهان دارند و می خواهند ارز دیجیتالی را بسازند که خیلی سریع، ارزان و ایمن در بسیاری از پلتفرم ها قابل ارسال و دریافت باشد (فیس بوک، واتس آپ، اینستاگرام و غیره).

از سوی دیگر، به نظر من روش فیس بوک، راهی برای همکاری گسترده و استفاده از کاربران موجود برای ساخت نوعی منبع فدرال دیجیتال است. تفاوت میان منبع فدرال و دلارش با فیس بوک و کوین جهانی اش چیست؟ اطلاعات زیادی درباره جزئیات کار در دسترس نیست، مانند اینکه تأمین کوین چطور مدیریت خواهد شد، آیا سهام داران بزرگ وجود خواهند داشت؟ (برای مثال فیس بوک به عنوان یک شرکت، یا خود زاکربرگ) و اگر وجود دارد، آیا به خوبی مرکزیت زدایی شده اند یا خیر؟

ممکن است ظرف یک سال آینده بلندپروازی های فیس بوک تبدیل به واقعیت شود. BBC گزارش می کند که هیولای رسانه های اجتماعی در حال آزمودن رقیب بیت کوین یا همان کوین جهانی، در پایان سال است یعنی درست قبل از اینکه سیستم پرداخت آن در ۱۲ کشور در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ آنلاین شود.

تنها زمان مشخص خواهد کرد که آیا فیس بوک می تواند ارز جدیدش را در شرایطی که حوادث پیش آمده ازجمله رسوایی Cambridge Analytica، به موفقیت برساند یا خیر؟

Square Payments (Cash App) در حال پایه گذاری و ساخت فرا سازه بلاک چین است.

Square شرکت پرداختی متعلق به جک دورسی، مدیرعامل توییتر است. احتمالاً درباره ارتباط آن با موفقیت آمیزترین محصول یعنی Cash App شنیده اید. جک کار خود را با ترویج بیت کوین آغاز کرد و حتی فراتر از آن نیز پیش رفت و استفاده گسترده از آن را غیرقابل اجتناب، توصیف کرد.

اخیراً از حساب کاربری Square Crypto توییت شده که: ما اولین استخدام خود نزدیک هستیم. پس لازم است پاره ای توضیحات مطرح شود. بر اساس توییت­های مؤسس @jack، ما در حال ساخت پروژه های دارای منبع بازی هستیم که ضرورتاً اقتباس عمده را به دنبال خواهند داشت. هدفمان پول درآوردن نیست، بلکه ارتقای آن است.

Square Crypto سعی تا پروژه هایی را بر روی شبکه بیت کوین پایه گذاری کند و تا جای ممکن استفاده از آن ها ترویج دهد. بدین ترتیب کاربران Cash App نیز می توانند با استفاده از گوشی های همراه خود مستقیماً بیت کوین را خریداری کنند. Cash App و Robinhood دو راه آسان برای خرید بیت کوین هستند و تنها یک سال است که تسهیل سازی این تراکنش­ها را آغاز کرده­اند.

Starbuks، Whole Foods و Nordstrom بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت قبول می کنند.

شرکت فین تک به نام Flexa راهکار پرداختی را ابداع کرده که بر اساس آن فروشندگان بزرگ می توانند بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت قبول کنند. جالب است که ببینیم چنین شرکت های بزرگی وارد بازار رمز سرمایه شده اند و شرکت های متعلق به غول های اقتصادی ازجمله آمازون (که صاحب Whole Foods است) علاقه نشان دادند. رویایی است، مگه نه؟

 دیگر شرکت ها و بیت کوین

نکته جانبی: درباره اینکه آمازون پا در کفش بلاک چین کرده، صحبت های زیادی شده اما دقیقاً موضوع مشخص نیست. آن ها اخیراً امتیازی را از Merkle Trees به دست آورده اند که راهکاری برای اثبات الگوریتم فعال است، اما من به درستی نمی­دانم که آن ها سعی دارند درباره آنچه مطالبی را مطرح کنند.

اوهایو بیت کوین را برای پرداخت مالیات قبول می کند در سایر ایالات آمریکا نیز این در حال بررسی این قانون هستند.

در حال حاضر تنها ایالتی که به صورت رسمی کریپتو را به عنوان روشی برای پرداخت مالیات قبول دارد، اوهایو است، البته ایالات دیگری ازجمله کالیفرنیا، نیو هامپشیر، ایندیانا و آریزونا نیز به این روش علاقه نشان داده­اند.

به شخصه این موضوع برایم جذاب است، زیرا من عاشق بحث و گفتمان هستم. وقتی درباره شایستگی بیت کوین و سایر رمز ارزها در مقابل دلار آمریکا صحبت می شود، یکی از نظراتی که معمولاً مرا به خشم می آورد این است که: خب، شما مالیاتتان را با دلار می پردازید، رمز ارز هیچ گاه توسط دولت شناسایی نخواهد شد و بنابراین درنهایت توسط دولت متوقف می شود، یا مطالبی ازاین دست. وقتی می بینیم که مباحث رقبای باهوشم در اثر استفاده عمده و همه گیر شدن رمز ارزها، کم می شود، لذت می برم.

خالی از لطف است اگر نگویم که درحالی که دولت های ایالتی پذیرای رمز ارز هستند، دولت فدرال روزبه روز بیشتر جبهه می گیرد. صحبت های دولت فدرال درباره رمز ارز بیشتر بر اساس این تصور است که رمز ارز نوعی تهدید برای قدرت دلار آمریکا خواهد بود و بنابراین با آن کار نخواهند کرد.

دولت ها از رمز ارز برای پرداخت معاملات تجاری استفاده می کنند.

پاراگوئه و آرژانتین اخیراً از بیت کوین برای پرداخت معاملات میان این دو کشور استفاده کردند. نقل قولی از مقاله اصلی توضیح دهنده جزئیات این معامله است:

دو کشور آمریکای جنوبی از بزرگ ترین رمز ارز جهان برای تکمیل خرید محصولات حشره کش و ضدعفونی کننده توسط پاراگوئه از آرژانتین استفاده کردند. پاراگوئه بیش از ۷۱۰۰ دلار در قالب بیت کوین پرداخت کرده است. پرداخت بیت کوین فوراً از طریق Bitex، به واحد پول آرژانتین تبدیل شده است. Bitex ارائه دهنده خدمات مالی و حامی پرداخت های بیت کوین است.

خلاصه مطالب

این اخبار همراه باعرضه (و موفقیت) بازارهای آینده بیت کوین بر روی CBOE نشانگر تمایل شدید به رمز ارزها در زمان حال و آینده است.

Coinbase Custody (16 می، ۲۰۱۹) ۱ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت دارد (AUM. یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران بازار مبادلات کریپتو، Bitfinex، ۱ میلیارد دلار سرمایه را برای گسترش کسب وکارش جذب کرده است). آمازون سیستم اثبات کار را عرضه کرده (الگوریتم استفاده شده برای تولید بیت کوین) و احتمالاً در حال کاربر روی آن برای ورود به بازار است.

ما در نقطه ای قرار داریم که قیمت بیت کوین در دو سال آینده کمتر و کمتر شده است و حالا با معکوس شدن گرایش های بازار، این فعالان کمک خواهند کرد که بازار به بالاترین نقاطی برسد که درگذشته با سرمایه گذاران قبلی ممکن نبوده است. افزایش قیمت نجومی بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار، در اثر تلاش سرمایه گذاران خرده فروشی بود (افرادی که سرمایه گذار حرفه ای یا آموزش دیده یا شناخته شده نبودند) و حالا که پول موسسه ای به داخل بازار سرازیر می شود، بالاترین نقاط اوج بسیار شگفت انگیز خواهند بود.

پس بنیادها چه می شوند؟

فراتر از تمایلات شرکت ها و سرمایه گذاران، بیت کوین در حال نزدیک شدن به بحرانی ترین دوران خود است، نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین. (بیت کوین هالوینگ)

هر چهار سال یک بار، عرضه بیت کوین (BTC) نصف می شود. معمولاً یک سال قبل از آن و یک سال پس ازآن اوضاع آشفته می شود؛ بنابراین، ما در ابتدای این مرحله هستیم.

بر این اساس قرار است که میزان تقاضا برای بیت کوین افزایش پیدا کند، درحالی که تأمین آن نصف خواهد شد. برای بیت کوین و سایر کوین هایی که از آن نشات گرفته ­اند مانند، Litecoin، شرایط بسیار سخت خواهد بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.