ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

پرداخت با بیت کوین– پاسخ به پرسش‌های کلیدی در مورد پرداخت با رمرزارزها

پرداخت با بیت کوین یکی از بزرگترین مشکلات این رمزارز مشهور از زمان ظهورش تا به امروز بوده است

مقدمه

بیت­ کوین هنوز فاصله زیادی با ارزی دارد که در سراسر جهان مقبول باشد. حتی رمزارزهای دیگر نیز تا رسیدن به این نقطه راه درازی در پیش دارند. پرداخت با بیت کوین یکی از بزرگترین مشکلات این رمزارز مشهور از زمان ظهورش تا به امروز بوده است. اگر واقعاً نتوانید پول دیجیتالی را هر زمانی که می­ خواهید، خرج کنید پس پول دیجیتال چه فایده­ ای برای شما دارد؟ این روزها راه‌حل‌هایی برای تسهیل پرداخت با بیت کوین ارائه شده است که ما را به آینده پرداخت از طریق این رمزارز امیدوار کرده است.

آیا پرداخت با بیت کوین همیشه دشوار بوده است؟

واقعیت این است که درگذشته استفاده از بیت ­کوین حتی از آن چیزی که فکر می ­کنید، دشوارتر بوده است. در روزهای آغازین ظهور بیت­ کوین، زمانی که رمزارز  بیشتر یک سرگرمی برای تعداد معدودی از طرفداران بیت­ کوین بود، تقریباً تنها راه پرداخت با بیت کوین از طریق یک فروم آنلاین بود.

معامله پیتزای ده هزار بیت­ کوینی مشهور، یک مثال عالی است. در اوایل سال ۲۰۱۰، دو کاربر در مورد یک معامله در فروم مشهور بیت کوین تالک به توافق رسیدند که یکی از این دو نفر به دیگری ۱۰۰۰۰ بیت­ کوین بفرستد و نفر مقابل در ازای این مقدار بیت­ کوین دو پیتزا به او بدهد. گفته می­شود که این خرید، از اولین خریدهایی است که با بیت ­کوین انجام شده است.

پرداخت خرید با بیت کوین

آیا پرداخت با بیت کوین نسبت به گذشته آسان‌تر شده است؟

بله. در همان سال ۲۰۱۰، این فرآیند با ظهور تعداد زیادی سرویس مبادله آنلاین رمزارز آسان‌تر شد. از آن زمان به بعد کاربران توانستند با یکدیگر معامله کنند و سکه ­های خود را به پول بدون پشتوانه تبدیل کنند. البته این راه ­حل، راهکاری خوبی نبود زیرا افراد مقداری از پول خود را در این فرآیند از دست می­ دادند و مجبور به پرداخت کارمزدهای بالایی حین مبادلات نیز می‌شدند. اما این راه ­حل در عین حال یک روش فوری برای تبدیل رمزارزها به پول معمولی بوده است.

پیشرفت مهم دیگری حول و حوش سال ۲۰۱۴ و بعد از اینکه چند شرکت بزرگ از بیت ­کوین مستقیماً برای خرید برخی از کالاها و خدمات خود استفاده کردند، رخ داد. شرکت‌های دِل، میکروسافت و اُوراستوک فقط چند نمونه از این شرکت‌ها هستند. پیشرفت در پرداخت با بیت کوین یک پیشرفت تدریجی است و این روند با گذر زمان بهتر نیز می­شود. از روزهای آغازین مذاکرات در وبسایت بیت­ کوین تا به امروز، مسیری طولانی را پشت سر گذاشته ­ایم اما هنوز مسیر طولانی پیش رو داریم تا پرداخت با بیت کوین در سراسر جهان پذیرفته شود.

چگونه با بیت‌کوین پرداخت کنیم؟

در حال حاضر، روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که به کمک آن‌ها می­توان پرداخت با بیت کوین را انجام داد اما از این روش‌ها نمی­توان در همه جا استفاده کرد.  شما می­توانید بیت­ کوین­ ها را تبدیل به پول بدون پشتوانه در یک بازار بورس آنلاین کنید یا به کمک سرویس ­هایی همچون لوکال بیت کوین (LocalBitcoin) آنها را با سایر کاربران مبادله کنید. همچنین می­توانید محصولات مورد نظر خود را به صورت آنلاین از وبسایت­هایی خریداری کنید که بیت­ کوین را مستقیماً یا از طریق خدمات پردازنده پرداختی­ ها مانند BitPay قبول می­کنند.  برخی از این راه ­حل‌ها نسبت به بقیه محبوب ­تر و راحت‌تر هستند ولی هیچ کدام از آن‌ها را نمی­توان جهانی دانست و هنوز نمی ­توانید در هر فروشگاهی که دیدید با بیت­ کوین خرید کنید.

پرداخت با بیت کوین

آیا خرج کردن رمزارزها به زوی آسان­تر خواهد شد؟

قطعاً این اتفاق خواهد افتاد، زیرا شاهد پیشرفت سریعی در این حوزه هستیم.  یکی از جدیدترین نوآوری­ ها در زمینۀ پرداختی­ های رمزارزی، دبیت کارت‌ها می­باشند. مثال دیگری از این موضوع، رمزارز جدیدی موسوم به موناکو (Monaco) است.

موناکو دقیقاً مانند ویزا کارت‌های معمولی عمل می­کند و شما می­توانید از آن در هر جایی که پایانه­ ای برای کارت‌های بانکی دارد، استفاده کنید. تفاوت موناکو با سایر رمزارزها این است که می­توانید موجودی موناکو کارت خود را با بیت­ کوین یا اتریوم پر کنید و با آن پول خود را پرداخت کنید. این سیستم به طور خودکار مراقب تبادل بیت‌کوین یا سکه­ های اتریوم شما است.

سخن پایانی

پرداخت با بیت کوین امروزه جای خود را در زندگی روزمره باز کرده است. کوین‌ها و پلتفرم‌های دیگری نیز به کمک بیت‌کوین آمده‌اند. یکی از این پلتفرم‌ها موناکو است. اگر موناکو در زمینه توسعه و توزیع محصولات به بازارها پیشرفت کند، انقلابی در پرداختی­های بیت­ کوینی و آلت کوینی شکل خواهد گرفت، زیرا در هر مکانی که ویزاکارت مورد تایید باشد، می‌توان با بیت­ کوین­ ها و آلت کوین­ ها پرداخت را انجام داد.

 

مقاله پیشنهادی:
دبیت کارت چیست؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.