ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

بررسی تفاوت های موجود و مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر

در این مطلب قصد داریم به مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر بپردازیم

مقدمه

ما به عصر جدیدی رسیده ایم که در آن یک ارز جهانی داریم که به مشاغل مختلف دنیا کمک می کند تا با هزینه های معاملاتی مناسب و در مدت زمان اندک، معاملات را به روش مطمئن و امن انجام دهند. مطمئناً، اگر فقط قصد داشتیم با ارز سنتی موارد فوق را در اقتصاد جهانی محقق کنیم، تمام امکانات کنونی یک رویا باقی می ماند. با معرفی این ارزهای دیجیتال / رمزارزها است که می توانیم به چنین امکاناتی فکر کنیم. علی الرغم شباهت های زیاد بین بیت کوین و رمزارزهای دیگر، تفاوت هایی نیز وجود دارند که بیت کوین و سایر رمزارزها را متمایز می کنند و در این مطلب قصد داریم به مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر بپردازیم.

بیت-کوین،-ریپل-و-اتریوم

معرفی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، ریپل، پرفکت مانی، رمزارز تتر رایج که می توانند برای انجام معاملات بدون دخالت مقررات سختگیرانه دولتی و بدون واسطه های بانکی که معامله ها را با هزینه های زیادی انجام می دهند، مورد استفاده قرار بگیرند، نعمت بزرگی برای شرکت هایی است که کسب و کار آن ها به معاملات بین المللی متکی هستند. پس مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر که چنین کاربردهای گسترده ای دارند نیز خالی از لطف نخواهد بود و اطلاعات زیادی را برای ما به همراه خواهدداشت.

در ادامه این مطلب ما به مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر خواهیم پرداخت.

بیت-کوین-و-سایر-رمزارزها

منظور از فناوری بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین رمزارز دنیا است که در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو ابداع شد و پس از آن این جریان به عنوان یک نرم افزاری منبع باز برای انتقال پول آغاز شد.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که می توان آن را به عنوان رمزارزی نامید که عمدتاً به منظور سرعت بخشیدن به معاملات فرا مرزی، کاهش کنترل دولت بر روی معاملات و ساده کردن کل فرآیند انتقال پول بدون واسطه های شخص ثالث ایجاد شده است. نبودن واسطه هزینه های معاملاتی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

فناوری بیت کوین

بیت کوین یک ارز پرداخت رسمی پذیرفته شده در همه کشورها نیست، اما مردم در سراسر جهان از آن برای انواع تراکنش ها استفاده می کنند. از آنجا که این رمزارز از نظر فیزیکی وجود ندارد، باید بسیار ایمن و مطمئن باشد و یکی از بهترین راه ها برای ایجاد این سطح از اطمینان، استفاده از فناوری بلاک چین است.

بلاک چین به عنوان یک دفترچه توزیع شده از سابقه تراکنش ها است که محیطی کم هزینه، ایمن و مطمئن را برای انجام معاملات نظیر به نظیر فراهم می کند و این اطلاعات را در اختیار عموم قرار می دهد تا هرکسی بتواند به تراکنش های مالی که اتفاق افتاده است، دسترسی داشته باشد و آن ها را ببیند.

منظور از فناوری رمزارز چیست؟

رمزارز فن آوری است که به عنوان واسطه برای انجام و تأیید تراکنش های مالی عمل می کند. رمزارز بستر امن و مطمئن را برای تراکنش ها با کمک فناوری رمزنگاری فراهم می کند. رمزارز نوعی ارز دیجیتال است که مجازی است و حالت فیزیکی ندارد. رمزارز دارای کنترل غیر متمرکز است و هیچ سیستم بانکی متمرکزی ندارد. این کار باعث می شود تا کار با بلاک چین برای رمزارزها آسان باشد.

فناوری رمزارز

با وجود دفاتر کل توزیع شده که معاملات نظیر به نظیر و شفافیت جزئیات تراکنش‌ها را به عموم کاربران ارائه می دهند، اکنون فناوری های رمزنگاری به عنوان فناوری های مورد اعتمادی در سراسر جهان شناخته شده اند.

در ابتدا، این ارز فقط برای معاملات دیجیتال مورد استفاده قرار می گرفت، اما اکنون برای تجارت تقریباً هر چیزی در اینترنت استفاده می شوند. این ارز به موفقیت بسیار بزرگی دست یافته است، تا جایی که بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان از آن ها استفاده می کنند.

خرید و فروش بیت کوین

برخی از شرکتهای سطح بالا نیز در حال سرمایه گذاری بالایی بر روی انواع رمزارزها هستند تا با اقدامات پیشرفته ایمنی و امنیتی، روند کار را ساده تر کنند و از این طریق به رمزارزها کمک کنند تا با سرعت زیادی توسعه پیدا کنند.

مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر

حال بیایید به مشاهده جدول مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر بپردازیم.

مبنای مقایسه بین بیت کوین و رمزارز

بیت کوین

رمزارز

هدف اصلی برای ساده سازی و افزایش سرعت تراکنش های مالی بدون بسیاری از محدودیت های دولتی برای انجام تراکنش های کم هزینه، مطمئن و ایمن.
تجارت استفاده از آن به عنوان ارز، به مبادلات مالی محدود می شود. رمزارزهای زیادی وجود دارند که برای مبادلات مالی و سایر کاربردها مثل ایجاد اپلیکیشن مورد استفاده قرار می گیرند.

محبوبیت

بیت کوین محبوب ترین رمزارز است. تعداد رمزارزها افزایش یافته اما سهم آنها همچنان کمتر از بیت کوین است.

راهبرد

بیت کوین روی کاهش هزینه ذینفعان و کاهش زمان انجام معاملات متمرکز است اما انعطاف پذیری کمتری دارد. هدف رمزارز مبادله کالا و خدمات در محیطی امن و مطمئن با دخالت های بسیار ناچیز دولت و واسطه ها است.

وضعیت

بیت کوین دوست دارد ناشناس باشد و از این رو حتی زمانی که تراکنش های آن را در دفتر کل مشاهده می کنیم، به صورت اعدادی بی معنا هستند که به دنباله خاصی منتهی نمی شوند. بسیاری از ارزهای رمزپایه که اخیراً به بازار عرضه شده اند، شفافیت معاملاتی را دنبال می کنند و از این رو قادر به همکاری با بسیاری از صنایع هستند.

نتیجه گیری

در مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر مانند پرفکت مانی باید گفت که بیت کوین به عنوان اولین رمزارز، نسبت به سایر فن آوری های رمزارزی شروع خوبی داشته است. از آن زمان رمزارزهای بسیاری وارد بازار شده اند و برخی از آنها حتی در چندین بخش به شکلی تخصصی در آمده اند. مهم ترین چیز رقابت است. به دلیل رقابت سنگین، رمزارزها به طور مداوم در حال بهبود خود و فن آوری های مورد استفاده خود هستند. این شرایط، راه را برای نوآوری های بسیار و بهبود عملکرد و اقدامات امنیتی هموار می کند.

یکی دیگر از موارد مقایسه بیت کوین و رمزارزهای دیگر این است که در ابتدا بیت کوین سهم بیشتری از بازار رمزارزها داشت. اما با معرفی رمزارزهای جدید و فناوری های پیشرفته و شفاف، هر روز این شکاف در حال کاهش است. به زودی، این بازار بزرگ تر می شود و هر رمزارزی که بیشترین ارزش را برای کاربران به ارمغان بیاورد، در صدر قرار می گیرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.