ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

کیف پول پرفکت مانی + انواع آدرس پرفکت مانی

این مطلب شامل بررسی یکی از مشهورترین سیستم های پرداخت الکترونیک است که کیف پول پرفکت مانی یا PM نام دارد.

مقدمه

در این مطلب به طور مفصل به جزئیات کیف پول پرفکت مانی خواهیم پرداخت و مواردی مثل ثبت نام، امنیت، پورسانت، روش تأیید حساب، سپرده‌گذاری و گزینه های نقدکردن پول از آن را بررسی خواهیم کرد. در حال حاضر در دنیا، سیستم های پرداخت پول بسیاری متفاوتی وجود دارند که خدمات پرداخت الکترونیک (EPS) را ارائه می دهند. محبوبیت آن ها بستگی به میزان سهولت کاربرد آن ها دارد.

پرفکت مانی

در کشورهای مختلف، سیستم های پرداخت الکترونیک مختلفی وجود دارند و برای مثال می توان به حساب ادو کش (Advcash)، حساب پی یر (Payeer)، حساب ای پی (Epay)، حساب پی زا (Payza)، حساب پیونیر (Payoneer)، حساب اسکریل (Skrill) و غیره اشاره کرد. این مطلب شامل بررسی یکی از مشهورترین این موارد است که کیف پول پرفکت مانی یا PM نام دارد.

ولت یا کیف پول پرفکت مانی

این سیستم پرداخت یک سیستم بین المللی است که توسط موسسینی ناشناس ابداع شد. نقطۀ آغاز این فعالیت در سال 2007 بوده است. امروزه این سیستم بخشی از شرکتی به نام SR&I است که در کشور پاناما ثبت شده بوده است، اما شرکت حقیقی در محل ثبت قرار نداشت، بلکه در سوئیس (شهر زوریخ) مستقر است. این شرکت دارای مجوزی است که امکان صدور پول الکترونیکی را صادر می کند.
این شرکت در اینترنت وب سایت رسمی خود را دارد که با آدرس پرفکت https://perfectmoney.is در دسترس است. در روند بارگذاری صفحه، علامت یک قفل سبز در نوار آدرس ظاهر می شود. این گواهی SSL است که اعلام می کند، روند اتصال، امن است و با تمام قوانین رمزگذاری در اینترنت مطابقت دارد.
در میان مشتریان سیستم های پرداخت الکترونیکی، اختصار اسامی بسیار معمول است و مثلا PM مخفف پرفکت مانی است ولی اکثریت کاربران آن را با همان نام پرفکت مانی می شناسند. در سال 2010 سیستم پرفکت مانی، امکان تبادل وام به صورت داخلی را ایجاد کرد. مهمترین نکته در تأیید حساب مشتری ها، نمرۀ اعتماد (TS) کاربران است. بالاترین امتیاز از آن حساب هایی است که بالاترین حجم گردش مالی در آن‌ها اتفاق می افتد که در مورد درستی و صحت و اعتبار این گونه معاملات صحبت خواهد شد. بالاترین نمرۀ اعتماد در سیستم پرفکت مانی با توجه به نتایج درج‌شده در سایت های بست اکسچنج و ایکس‌ام‌ال‌گلد دارای نمرۀ اعتماد 9289 است.
محبوبیت و رشد سیستم پرفکت مانی از سال 2011 پس از بسته شدن شرکت رقیب اصلی (شرکت ریسرو لایبرتی Liberty Reserve) آغاز شد. خیلی زود، پرفکت مانی به طور گسترده در بخش های مختلف گسترش پیدا کرد. موضوعی که در این سیستم توجه همه را جلب کرد، مربوط به کسب درآمد پرخطر (سیستم های مختلف هرمی، پروژه هایی با بازده بالا (HYIP)، شرط بندی و غیره) بوده است و امروزه این نوع سیستم پرداخت، جایگاه خود را در کسب و کارهای اینترنتی پیدا کرده است.
ظهور برنامه های کاربردی برای مدیریت عملیات با استفاده از گوشی هوشمند و تبلت با سیستم عامل iOS و کمی بعد برای اندروید در سال 2013 صورت گرفت. با کمک اپلیکیشن های موبایل مختص این کار، امکان آزادانۀ انجام معاملات مالی مختلف میسر شد. دسترسی به این سیستم تا آن زمان فقط از طریق لپ تاپ یا رایان رومیزی امکان پذیر بود و اکثر کاربران عادی عادت داشتند فقط از وب سایت پرفکت مانی برای پرداخت های خود استفاده کنند.

وب سایت پرفکت مانی

مانند بسیاری دیگر از سیستم های پرداخت، یک برنامۀ افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی رابطه‌ای در سیستم پرفکت مانی وجود دارد که درآمد غیرفعال اضافی را برای آن دسته از کاربرانی است که سایر دوستان و آشنایان خود را به استفاده از پرفکت مانی دعوت می کنند، فراهم می‌کند. این منبع درآمدی، سود هر ماه را با نرخ بهرۀ ثابت پرداخت می کند.
وب سایت پرفکت مانی را مهندسان این شرکت با هدف انجام پرداخت های وب سایت های مختلف توسعه داده اند. پرفکت مانی شرکایی دارد که از نظر قانونی تأیید شده اند و دارای بسیاری از امتیازات هستند. در سرویس مورد نظر، موردی به عنوان کارت های پیش پرداخت وجود دارد. آنها به مشتریان خود اجازه می دهند تا حساب های خود را در هر زمان مناسب مجدداً شارژ کنند یا بدون ورود به حساب شخصی خود خرید کنند.
سایت پرفکت مانی از 23 زبان مختلف پشتیبانی می کند که مزیت بزرگی برای کاربران است. حال می خواهیم جزئیات بیشتری را در مورد نحوۀ کار کیف پرفکت مانی ارائه کنیم. اول از همه، شما باید حساب شخصی خود را برای ثبت نام در پرفکت مانی ایجاد کنید.

روش ثبت نام در پرفکت مانی

برای شروع کار با کیف پرفکت مانی، ابتدا وارد وب سایت رسمی پرفکت مانی شوید، زبان خود را انتخاب کنید و روی «ثبت نام» کلیک کنید.
صفحه ای پیش رویتان باز می شود که لازم است جزئیات را در آن صفحه وارد کنید.
توصیه ها:
1. برای تأیید داده های واقعی را وارد کنید.
2. همه فیلدهای ستاره دار را (*) باید به صورت اجباری پر کنید.
سپس، باید چند کار ساده انجام دهید:
– نام کاربری خود را ایجاد کنید سپس آدرس ایمیل خود را وارد کنید. بسیار مهم است که ایمیل واقعی و فعال باشد، زیرا یک نامه با یک آیکن لاگ این یا ورودی منحصر به فرد به ایمیل شما ارسال خواهد شد، با استفاده از آن می توانید عملیات بانکی را در سایت انجام دهید.
– توصیه می شود که از ویژگی احراز هویت دو مرحله ای و با استفاده از پیامک استفاده کنید؛
– شماره تلفن خود را در قالبی که سایت مشخص کرده است، وارد کنید (البته شمارۀ تلفن باید واقعی و فعال باشد.)
– مطمئن شوید که حسابتان از نوع «شخصی» باشد (برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع حساب ها به وب سایت رسمی پرفکت مانی مراجعه کنید)؛
– یک رمز عبور پیچیده برای حسابتان با حداقل 6 حرف و ترکیب عدد و حروف و علائم تعیین کنید. لازم است تا آن را به خاطر بسپارید یا جایی ذخیره کنید. زیرا اگر رمز خود را فراموش کنید باید مراحل بازیابی را بگذرانید و رمز جدیدی برای حساب خود تعیین کنید. رمز عبور را در اختیار هیچ کسی نگذارید.
– برای اینکه سیستم شما از روبات تشخیص دهد، چند کاراکتر را وارد کنید تا تأیید شود که کاربر یک انسان است. با شرایط سرویس موافقت کنید و در نهایت روی گزینۀ «ثبت نام» کلیک کنید.
پس از آن، ایمیل تأییدیه برایتان ارسال می شود که حاوی شناسه شما است (به صورت یک شماره) – شناسه فقط از عدد تشکیل شده است (همچنین به عنوان شناسۀ ورود به حساب کاربری شما هم هست).
اگر آن را فراموش کرده باشید با ارسال یک درخواست روی دکمۀ «فراموش کرده ام»، ایمیلی برایتان ارسال می شود که حاوی رمز عبور جدید شما است.
پس از وارد کردن اطلاعات خود، دکمۀ «ورود» را فشار دهید. سیستم امنیتی، پین کدی را برایتان ارسال می کند که باید در قسمت مورد نظر وارد کنید، سپس روی دکمۀ «ادامه» کلیک کنید.
روند ثبت نام تکمیل شده است. پس از وارد کردن کد، وارد حساب شخصی خود خواهید شد. در اینجا می توانید نوع حساب را انتخاب کنید و در صورت لزوم یک حساب دیگر را ایجاد کنید.
پس از آن، وارد صفحۀ تنظیمات امنیتی شوید تا حسابتان را از تقلب محافظت کنید.

تنظیمات امنیتی پروفایل پرفکت مانی

برای محافظت از اطلاعات خود، به زبانه «مرکز امنیت» یا Security Center بروید. گزینۀ بررسی آدرس IP کاربر در این بخش قرار دارد. هر بار که وارد سیستم شوید، یک نامه از جمله کد تأیید به آدرس شما ارسال خواهد شد. این یک روش استاندارد است و تغییر آن توصیه نمی شود.

 پروفایل پرفکت مانی

پرفکت مانی امکانات بیشتری برای حفاظت از اطلاعات شخصی شما را نیز فراهم کرده است:
– شما می توانید با استفاده از پیامک وارد سیستم شوید، اما استفاده از این سرویس باید تأیید شود. بسیاری از کاربران از کار کردن با آن راضی نیستند زیرا ارسال پیامک ها ممکن است به دلیل مشکلات مختلف اپراتورهای تلفن همراه به تعویق بیفتد؛

– اتصال با کارت کدگذاری شده

پس از استفاده از این گزینه، فایلی با پسوند «png» باز خواهد شد. در اینجا کدهایی را می بینیم که باید هنگام انجام هرگونه تراکنش مالی وارد کنیم. یک فایل مشابه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
این داده ها باید در یک مکان امن ذخیره شوند. تنظیمات حفاظت از مشخصات پروفایل، امکان بسیار مهمی است که به مشتری اجازه می دهد تا از هک شدن حساب خود توسط هکرها محافظت کند. این مورد اجباری را نباید نادیده گرفت. شما می توانید از خدمات پرفکت مانی بلافاصله پس از ثبت نام و تنظیم ویژگی های امنیتی آن استفاده کنید. در این صورت، کمیسیون به ازای هر عملیات حذف می شود. برای کاهش درصد کمیسیون، پرفکت مانی باید اطلاعات شخصی شما را تأیید کند. برای انجام این کار، وارد بخش تنظیمات شوید و کلیۀ دستورات را موبه مو انجام دهید و قدم به قدم جلو روید.

تأیید حساب پرفکت مانی (PM)

به طور خلاصه تأیید حساب به معنای تایید و احراز هویت و اطلاعات شخصی است. یعنی سیستم بررسی می کند که آیا کیف پول ایجاد شده واقعا کیف متعلق به شخص شماست یا خیر، اگر جزئیات وارد شده در طول ثبت نام معتبر باشند، این روش مزایای خود را دارد:
– با تأیید حساب هزینه کمیسیون تراکنش‌ها کاهش می یابد؛
– اعتبار حساب کاربری شما افزایش می یابد.

تأیید اطلاعات در پرفکت مانی طی چند مرحله انجام می شود:
1. باید فایل های گرافیکی اسناد اسکن شده (پاسپورت یا گواهینامه رانندگی خود) را دانلود کنید.
2. همچنین باید اسکن رسیدهای پرداخت خدمات نرم افزاری و یا انتقال بانکی را ارائه کنید (با ارائۀ الزامی نام و آدرس، آدرس ثبت شده در گذرنامه توسط پرفکت مانی پذیرفته نخواهد شد)؛
3. شمارۀ تلفن شخصی خود را تأیید کنید. برای انجام این کار، باید شمارۀ تماس ثبت کنید و روبات روی تلفن به شما کد را می گوید. اعداد به زبان انگليسی ذکر می شوند.
اگر کد درست وارد شود، شماره ثبت شده شما در سیستم بلافاصله تأیید می شود. اما اگر هنگام ورود اشتباهی رخ دهد، فرصت دارید مجدداً پس از یک روز وارد اطلاعات حساب خود شوید. تأیید اطلاعات کاربر معمولاً بیش از 24 ساعت طول نمی کشد، اما این زمان ممکن است زمان تأیید در تعطیلات آخر هفته و زمان تعطیلات عمومی افزایش یابد. اگر نگران ارسال اطلاعات شخصی خود با این روش هستید، می توانید از اقدامات امنیتی اضافی برای محافظت از اسناد اسکن شده خود استفاده کنید. مانند، قرار دادن واترمارک.

هزینه های پرفکت مانی

برای هر سیستم پرداخت، توسعه دهندگان سیستم، شارژ مختص به خود را برای عملیات مالی تنظیم می کنند. نرخ شارژ یا کمیسیون برای مقادیر مختلف انتقال پول متفاوت است و اگر حساب تأییدشده داشته باشید این نرخ کمیسیون بسیار کاهش پیدا خواهد کرد (همان طور که در بخش قبل نیز ذکر شد). برای مثال برای مبادلۀ یورو (EUR)/ به دلار آمریکا (USD)/ یا بالعکس، مقدار کمیسیون سیستم برای یک حساب تأیید شده 5/0 درصد و برای یک حساب تأیید نشده 99/1 درصد است.
پس از بیان مفهوم کلی سیستم پرداخت الکترونیک پرفکت مانی، اکنون قصد داریم به مزایا و معایب آن بپردازیم.

مزایا و معایب سیستم پرداخت پرفکت مانی

تمام سیستم های الکترونیکی که عملیات مالی را انجام می دهند، دارای ویژگی های خوب و بد مختص به خود هستند که به نیازهای کاربران مختلف بستگی دارد.
برای مثال مزایای پرفکت مانی به شرح ذیل است:
– نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد برای انجام تراکنش مالی ندارید
– هر ماه درآمد اضافی به میزان 4 درصد در سال را به علت وجود تراز مالی در حساب خود خواهد دریافت خواهید کرد؛
– یک برنامۀ مشارکت در تبلیغات وجود دارد که می‌توانید از آن کسب درآمد کنید
– پوشش برنامه های سرمایه گذاری گوناگون
– اگر حساب کاربری تأیید شده داشته باشد، کمیسیون انتقال پول بسیار اندک است؛
– تضمین امنیت حساب؛
برخی از معایب پرفکت مانی هم به شرح زیر هستند:
– اگر به اشتباه پولی را انتقال بدهید یا حسابتان هک شود و پول به صورت غیرقانونی از حساب شما برداشت شود، به شکایت شما توجهی نخواهد شد و پول به کیف بر نمی گردد؛

سیستم پرداخت پرفکت مانی

– با استفاده از کارت های پلاستیکی سنتی مانند ویزا و مسترکارت، نمی توان پول نقد را از حساب پرفکت مانی برداشت کرد.
– ایجاد تراز مالی به طور مستقیم بر روی کیف پول پرفکت مانی غیر ممکن است.
شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه می توانید پول خود را از حساب خود بردارید و شرایط پر کردن حساب چیست؟ در ادامه مطلب در این خصوص بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پر کردن مجدد حساب پرفکت مانی

به چند روش می توان پول را وارد حساب الکترونیکی پرفکت مانی کرد که در ادامه ذکر خواهند شد.
– رایج ترین روش، استفاده از «خدمات تبادل ارز الکترونیکی» شرکای پرفکت مانی است. به عنوان مثال باید از سایتXMLGold استفاده کنید (خدمات تبدیل ارز آنلاین که دارای بالاترین امتیاز اعتماد پرفکت مانی در بازار ارز الکترونیکی است). توجه داشته باشید که کمیسیون‌های مختلف در سیستم های مبادلۀ ارز الکترونیکی مشابه هم نیستند.
– همچنین گزینۀ «ووچر الکترونیکی پرفکت مانی» وجود دارد که یک روش سپرده‌گذاری مناسب است.
– «انتقال با سیستم سوییفت» در پرفکت مانی خیلی راحت نیست زیرا بیش از یک روز طول می کشد.
– «انتقال از طریق بیت کوین». این سیستم انتقال برای مشتریانی مناسب است که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. از آنجائیکه نرخ این ارز الکترونیکی دائماً در حال تغییر است، بنابراین مشکلات بیشتری در ارتباط با این نوع انتقال ممکن است ایجاد شود.
– و در نهایت، گزینه «تبادل اعتبار» برای پرکردن حساب وجود دارد. پر کردن مجدد حساب با استفاده از این روش کاملاً زیان آور است که در این مطلب دربارۀ آن با جزئیات کامل صحبت نمی کنیم.

برداشت از پرفکت مانی (پول نقد)

برای هر مشتری، دیر یا زود، نیاز به نقدکردن پرداخت پول الکترونیکی ایجاد خواهد شد.
چگونه این کار را انجام دهیم؟ پرفکت مانی چند گزینه را به شما ارائه می دهد. برداشت پول با روش های مشابهی مثل روش‌های پر کردن حساب انجام می شود. شما باید از بین گزینه‌های بالا، موردی را که برای شما راحت‌تر است را انتخاب کنید.

برداشت از پرفکت مانی

تراکنش انتقال پول چیزی شبیه به مورد زیر است:
– U1234575: شماره حساب پرداخت کننده (آدرس کیف پول پرفکت مانی ارسال کننده)
– U9876512: شمارۀ سند دریافت کننده (آدرس کیف پول پرفکت مانی دریافت کننده)
– نام: نام حساب شخصی که پرداخت کرده است.
– Batch – شمارۀ عملیات

سخن پایانی

در طی چندین سال از فعالیت پرفکت مانی، ثابت شده است که این سیستم، یک سیستم پرداخت الکترونیکی قابل اعتماد است. این کار از سال 2007 به درستی انجام شده است و اعتماد افراد زیادی را جلب کرده است.
با این حال، ذخیره سازی مقادیر زیادی پول در کیف پول الکترونیکی پرفکت مانی در دراز مدت، خیلی امن نیست. بهتر است چندین حساب باز کنید و تمام پول خود را در یک حساب ذخیره نکنید. ارزش پول الکترونیکی کمتر از پول کاغذی نیست، زیرا این دو مورد از لحاظ ارزش کاملا مشابه هستند. خواه پول کاغذی باشد یا الکترونیکی شما باید در نگهداری آن نکات امنیتی را رعایت کنیم. به همین علت پیشنهاد می‌شود که از تنظیمات امنیتی کامل و صحیح استفاده کنید، رمز عبورهای حسابتان را به طور مداوم تغییر دهید و آن‌ها در یک مکان امن و در دسترس خود ذخیره کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
3 نظرات
 1. iran pay می گوید

  پرفکت مانی یک حساب اینترنتی جهانی و یک بانک اینترنتی است.
  این بانک دارای زبان فارسی نیز می باشد و کار با آن بسیار آسان است. این بانک دارای چهار نوع حساب دلار، یورو، طلا و بیت کوین است، که تبدیل موجودی شما به هر یک از ارزهای فوق، در حساب کاربری شما قابل انجام است.
  پرفکت مانی (Perfect Money ) در سال ۲۰۰۷ شروع به کار کرد و در پاناما به ثبت رسیده است. با ساخت این حساب می توانید درآمدهای دلاری خود را از سایت های مختلفی که با این بانک کار می کنند، دریافت نمایید و همچنین خریدهای خود را در اینترنت از فروشگاه هایی که دارای درگاه پرداخت پرفکت مانی می باشند، انجام دهید.

 2. بهمن می گوید

  سلام من حسابم پرفکت مانی مسدود شده باید چکار کنم

  1. giiffe می گوید

   سلام
   از قسمت Ticket یک تیکت جدید ارسال کنید و علت رو بپرسید. پاسخ میدن.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.