ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

مروری بر لیست ثروتمندان بیت کوین و رمز ارز در سال ۲۰۲۰ (بخش ۲ از ۴)

ما این لیست را بر اساس منبع اصلی ثروت رمزارز به سه دسته کلی تقسیم کرده‌ایم

لیست ثروتمندان بیت کوین و رمزارزها در سال ۲۰۲۰

ما این لیست را بر اساس منبع اصلی ثروت رمزارز به سه دسته کلی تقسیم کرده‌ایم:

  • ابداع‌کنندگان بلاک‌چین و پذیرندگان اولیه – افرادی که بلاک‌چین را توسعه دادند و افرادی که همتراز با توسعه دهندگان هستند (مانند: سایفرپانک‌ها).
  • کارآفرینان و افراد دارای کسب‌وکار – کسانی که صرافی‌ها، مؤسسات ماینینگ، ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت، کارگزاران و غیره را توسعه داده‌اند.
  • سرمایه‌گذاران – افرادی که از ابتدای کار سودهای قابل‌توجهی از ورود زودهنگام به دست آورده‌اند و استارتاپ‌های سرمایه‌گذاری مانند ونچر کاپیتالیستز (venture capitalists)

ابداع‌کنندگان بلاک‌چین و پذیرندگان اولیه

۱. ساتوشی ناکاموتو

 ساتوشی ناکاموتو کیست؟ جواب این سوال یک میلیون بیت کوین ارزش دارد چرا که خود ساتوشی نفر اول لیست ثروتمندان بیت کوین است. اگرچه پاسخ این سوال مشخص نیست، اما می‌دانیم که مخترع یا مخترعان بیت کوین نام ساتوشی ناکاموتو را انتخاب کردند تا ناشناس بمانند. ساتوشی با انتشار مقاله اولیه بیت کوین، بازار غیرمتمرکز رمزارز را ابداع کرد.

ساتوشی چقدر بیت کوین دارد؟ تخمین‌ها برای این رقم بسیار متفاوت است:

  • این تحقیق، اعلام می‌کند ساتوشی در حدود ۱۰۰۰،۰۰۰ – ۱۶۰۰،۰۰۰ بیت کوین را ماین کرده است.
  • شرکت BitMex دارایی ساتوشی را نزدیک به ۶۰۰۰۰۰ – ۷۰۰۰۰۰ بیت کوین تخمین زده است.
  • در سال ۲۰۱۳، سرخیو لرنر از co میزان بیت کوین ماین شده توسط ساتوشی را در حدود ۱ میلیون تخمین زد (دقیق‌تر ۹۸۰،۰۰۰).
  • تخمین شرکت Coin Call اعلام می‌کند که ساتوشی ۱،۱۴۸،۰۰۰ بیت کوین را ماین کرده است.

اگر قیمت بیت کوین به همان نرخ (حدود ۴ برابر رشد در ۲ سال گذشته) افزایش پیدا کند، ارزش کوین‌های ساتوشی باعث می‌شود ظرف چند سال او را به‌عنوان ثروتمندترین «فرد» جهان شناخته شود. بااین‌حال، این اتفاق مبتنی بر طیف وسیعی از فرضیات است. ما نمی‌دانیم که ساتوشی یک شخص است یا گروهی از افراد. ما همچنین نمی‌دانیم او هنوز به کلیدهای خصوصی این کوین‌ها دسترسی دارد یا نه.

کوین‌هایی که ظاهراً توسط ساتوشی ماین شده‌اند، خرج نشده‌اند اما، این امر لزوماً به معنای عدم دسترسی به آن‌ها نیست. تا زمانی که با استفاده از این آدرس‌های اصلی تراکنش انجام نشود، هیچ راهی برای فهمیدن اینکه واقعاً آیا کسی کلیدهای خصوصی را دارد یا نه وجود ندارد.

۲. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

 ویتالیک بوترین که در درجه اول به دلیل بنیان‌گذاری پروژه اتریوم و مجله بیت کوین شناخته می‌شود، یک برنامه‌نویس و مخترع روسی-کانادایی است که از ثروتمندان بیت کوین و دنیای رمزارزها است. او در سن ۱۷ سالگی از پدرش درباره بیت کوین چیزهایی آموخت و این امر باعث علاقه وی به بلاک‌چین‌ها شد. چندی نگذشت که او مقاله اولیه رمزارز اتریوم را نوشت و بعداً از دانشگاه انصراف داد تا تمام‌وقت بر روی پروژه Thiel Fellowship در سال ۲۰۱۴ متمرکز شود.

مجله فوربس ارزش خالص رمزارزهای ویتالیک در ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ را حدود ۴۰۰-۵۰۰ میلیون دلار تخمین زد. ویتالیک زمان و منابع خود را صرف طیف وسیعی از پروژه‌های معنادار مانند اومیس گو (Omise Go) (صرافی غیرمتمرکز)، موسسه تحقیقات هوش ماشینی و اینترنت آرشیو (Internet Archive) کرده است.

ویتالیک بوترین

۳. جوزف لوبین (Joseph Lubin)

 جوزف لوبین  یک کارآفرین کانادایی مستقر در تورنتو است. وی قبل از ورود به دنیای رمزارز، مدیر اجرایی شرکت گلدمن ساش (Goldman Sachs) بود. جوزف نه‌تنها به تأسیس اتریوم کمک کرد، بلکه او همچنین شرکت‌های اتسوزی (EthSuisse) و کانسن‌سیس (Consensys) را تأسیس کرد. کانسن‌سیس یک شرکت فناوری پیشگام در بلاک‌چین است که بیش از ۹۰۰ نفر در آن کار می‌کنند. مجله فوربس (Forbes) ارزش خالص دارایی جوزف را در ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ حدود ۱ تا ۵ میلیارد دلار تخمین زد.

۴. آنتونی دی یوریو (Anthony Di Iorio)

آنتونی دی یوریو به‌عنوان یک پذیرنده زودهنگام بیت کوین، همایش بیت کوین در تورنتو را در سال ۲۰۱۲ پایه‌گذاری کرد. وی در این رویداد با ویتالیک بوتین آشنا شد – و برای توسعه بانک اطلاعاتی اولیه اتریوم کمک مالی کرد.

«من به دنبال راه‌های جایگزین برای نگاه کردن به اقتصاد بودم و واقعاً شروع به یادگیری در مورد پول کردم. تمامی آزادی‌خواهان به سمت این پول بی‌نقص جذب می‌شوند.»

آنتونی بعدها به سایر پروژه‌های نوظهور مانند جکس (Jaxx) و دیسنترال (Decentral) کمک کرد. فوربس ارزش خالص رمزارزهای آنتونی را در حدود ۷۵۰۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ تخمین زد.

آنتونی دی یوریو

۵. کریس لارسن (Chris Larsen)

یکی دیگر از ثروتمندان بیت کوین کریس لارسن است. آقای لارسن به ‌عنوان یک مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذار در استارتاپ‌ها (angel investor) کار خود را در پروژه‌هایی صنعتی شروع کرد که به فرآیند‌های مالی مربوط می‌شدند. در سال ۱۹۹۶، شرکت ای-لون (E-Load) را تأسیس کرد، که ۹ سال بعد با افزایش نگرانی‌ها نسبت به رکود بازار در سال ۲۰۰۵ آن را فروخت. در سال ۲۰۰۶، او بازار پراسپر (Prosper Marketplace) را تأسیس کرد، که اولین بازار وام‌دهی نظیربه‌نظیر در ایالات‌متحده بود. لارسن تا سال ۲۰۱۲ به‌عنوان مدیرعامل مشغول به کار بود.

وی سپس به سمت همکاری با شرکت ریپل (Ripple Labs Inc) رفت و متعاقباً ریپل (رمزارز) را توسعه داد. فوربس، کریس لارسن با ثروت حدود ۲.۱ میلیارد دلاری در اکتبر سال ۲۰۱۸، را به‌عنوان یکی از ۴۰۰ افراد ثروتمند در آمریکا اعلام کرد. تخمین زده می‌شود که وی مالک حدود ۵.۲ میلیارد کوین ریپل باشد.

۶. برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse)

برد گارلینگ‌هاوس که مدیرعامل ریپل بود، قبل از همکاری با ریپل، مدیرعامل و رئیس شرکت هایتیل (Hightail) (سرویس اشتراک‌گذاری فایل‌های ابری) بود و نقش‌های مهمی را در مجموعه شرکت‌های AOL، یاهو، سیلور لیک پارتنرز (Silver Lake Partners) و بسیاری از شرکت‌های دیگر ایفا کرد. فوربس در ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸، ارزش خالص رمزارز برد را حدود ۴۰۰ دلار تا ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زد.

برد گارلینگ هاوس

۷. چارلز هوسکینسون (Charles Hoskinson)

چارلز هوسکینسون در کلرادو، یک کارآفرین دنیای فناوری و ریاضیدان است که در زمینه رمزنگاری تخصص دارد و یکی از ثروتمندان بیت کوین محسوب می‌شود. هوسکینسون برای مدت کوتاهی قبل از خروج از شرکت به همراه بقیه اعضای هیئت‌مدیره، مدیرعامل اتریوم بود. وی سپس به‌صورت مشترک شرکت IOHK را تأسیس کرد. IOHK یک شرکت مهندسی بود که برای مؤسسات دانشگاهی، دولت‌ها و شرکت‌ها اقدام به ایجاد بلاک‌چین می‌کرد.

چارلز و تیمش کاردانو (Cardano) از طریق شرکت IOHK، یک بلاک‌چین نسل سوم را طراحی و توسعه دادند. از تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸، فوربس ثروت رمزارز چارلز را حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زد.

۸. چارلی لی (Charlie Lee)

چارلی لی که با نام مستعار ساتوشی لایت (Satoshi Lite) شناخته می‌شود، یکی از پذیرندگان و مبلغان اولیه خرید و فروش بیت کوین بود. او دانشمند رایانه است و به‌عنوان مدیرعامل بنیاد لایت‌کوین فعالیت می‌کند.

چارلی قبل از آشنا شدن وی با رمزارز، برای گوگل کار می‌کرد. او در گوگل کد منبع برای سیستم‌عامل کروم را (Chrome OS) نوشت. در اکتبر ۲۰۱۱، او به‌طور علنی لایت‌کوین را به‌عنوان «نقره» برای طلای بیت کوین راه‌اندازی کرد. قصد وی از اختراع لایت‌کوین این بود که برای آن دسته از معاملات روزمره کوچک‌تر استفاده شود که پرداخت آن‌ها با بیت کوین راحت نبود.

در دسامبر سال ۲۰۱۷، چارلی به دلیل اختلاف منافع به‌عنوان مدیرعامل بنیاد لایت‌کوین، این شرکت را فروخت. وی به دلیل فروش لایت‌کوین در دوران اوج خود موردانتقاد گسترده قرار گرفته است. او طبق گزارشات، تقریباً ۲۰۰ دلار / کوین خالص دارد.

چارلی لی

۹. دانیل لاریمر (Daniel Larimer)

یکی دیگر از ثروتمندان بیت کوین، دانیل لاریمر است. او به‌عنوان یک برنامه‌نویس نرم‌افزار و علاقه‌مند به رمزارز، طی چند سال گذشته درگیر طیف وسیعی از پروژه‌های برجسته بلاک‌چین بوده است. وی پروژه  بیت‌شیرز (BitShares) را در سال ۲۰۱۴ ایجاد کرد و در سال ۲۰۱۶ با ایجاد بستر اجتماعی مبتنی بر بلاک‌چین استیمیت (Steemit) را بنیان‌گذاری کرد و مدیر ارشد فناوری شرکت Block.One است.

دانیل لاریمر

شرکت Block.One یک استارتاپ مبتنی بر بلاک‌چین با بودجه بسیار بالا است. لاریمر همچنین الگوریتم اجماع اثبات سهام واگذار شده (DPOS) را اختراع کرده است و فناوری گرافن (Graphene) را نیز یکی از اختراعات او محسوب می‌شود. فوربس خالص ارزش رمزارز دانیل را در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار تخمین زد.

۱۰. برندا بلومر (Brendan Blumer)

برندان بلومر از سنین پایین، به دارایی‌های مجازی علاقه‌مند شد. او در سن ۱۵ سالگی کیم‌کلیف وبسایت (Gamecliff) را تأسیس کرد، که بستری برای گیمرها به منظور خریدوفروش لوازم جانبی مانند سلاح است. این شرکت بعدها فروخته شد و برندان به تأسیس چند استارتاپ فناوری دیگر روی آورد.

برندان که یکی از جوانان دنیای ثروتمندان بیت کوین محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۶، با دن لاریمر ملاقات کرد. آن‌ها با همکاری با یکدیگر، شرکت Block.One را تاسیس و پروژه EOS.IO را راه‌اندازی کردند – و رکوردها را برای بیشترین میزان پول جمع‌شده از یک ICO را در این حین شکستند. فوربس ارزش خالص رمزارز برنان را تا ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ در حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار تخمین زد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.