ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

مروری بر لیست ثروتمندان بیت کوین و رمز ارز در سال ۲۰۲۰ (بخش ۱ از ۴)

در طول چند سال گذشته، ارزش بیت کوین و رمزارزهای دیگر افزایش چشم‌گیری داشته است

مقدمه

در طول چند سال گذشته، ارزش بیت کوین و رمزارزهای دیگر افزایش چشم‌گیری داشته است، به طوریکه ثروتمندان بیت کوین و حوزه رمزارز همچنان در حال سودکردن هستند. پتانسیل نوآورانه سیستم‌های غیرمتمرکز در حال ایجاد ارزش و تحول در طیف گسترده‌ای از صنایع مختلف است. پتانسیل بالای این بازار همچنان پیشگامان و کارآفرینان را به سمت ایجاد راه‌های جدید برای انجام کارها و بلاک‌چین‌های بسیار کارآمد سوق می‌دهد تا چالش‌های گذشته را حل کنند.

اما در فضای رمزارز همیشه همه چیز عالی نیست. سال ۲۰۱۸ یک سال چالش‌برانگیز برای سرمایه‌گذاران بود که در آن بیت کوین از ماه ژانویه نزدیک به ۸۰ درصد سقوط ارزش داشت. درحالی‌که بسیاری از مردم از وضعیت این بازار سرخورده شده‌اند، مهم است که قدمی به عقب برداریم و به وضعیت موجود نگاهی بیندازیم. نمودار رشد فن‌آوری‌های جدید به صورت خطی نیست و همچنین قیمت آن‌ها لزوماً ارزش ایجاد شده در هر نقطه از زمان را نشان نمی‌دهد. در طول سال ۲۰۱۸، ما شاهد پیشرفت‌های بسیاری در زمینه تکنولوژی در دنیای رمزارز بودیم.

لیست ثروتمندان بیت کوین

تا زمانی که رمزارزهای محبوب ما در دست مردم سراسر جهان قرار دارند، می‌توان انتظار داشت که در این فضا تولید ثروت بیشتری را شاهد باشیم که توسط سرمایه‌گذاران، مبتکران و ارائه‌دهندگان خدمات ایجاد شده است و تعداد ثروتمندان بیت کوین روز به روز افزایش یابد. هنوز روزهای اولیه عمر بلاک‌چین است، اما ما همین حالا هم شاهد تولید ثروت زیادی بوده‌ایم که توسط صنعت‌گران به وجود آمده است.

حالا که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی هستیم، لیستی از ثروتمندان بیت کوین و سایر رمزارزها را جمع‌آوری کردیم و در اختیار شما قرار می‌دهیم.

نکاتی در مورد تدوین لیست ثروتمندان بیت کوین

برخلاف ثروت سرمایه‌گذاران سنتی (که معمولاً ثروت آن‌ها به دلار اندازه‌گیری می‌شود)، هنگام تعیین اینکه چه کسی دارای بیشترین رمزارز است، چند چالش پیش می‌آید:

لیست ثروتمندان رمزارز

  • مردم تمایل دارند که در مورد میزان مالکیت و قدرت مالی خود سکوت کنند.
  • تقریباً غیرممکن است که به‌طورقطعی اثبات کنیم که کدام کیف‌پول‌ها در کنترل کدام افراد یا گروه‌ها است، مگر اینکه آن‌ها به‌طور داوطلبانه دارایی‌های خود را برای اثبات این ادعاها فاش کنند.
  • ارزش دلاری هر رمزارز به‌طور روزانه نوسانات شدیدی را تجربه می‌کند و مشخص کردن دقیق «ارزش خالص» برای هر دارنده رمزارز تقریباً غیرممکن است.

با توجه به این موضوع، تصمیم گرفته‌ایم تا تأکید کمتری بر ارزش خالص افراد موجود در لیست ثروتمندان داشته باشیم، زیرا ارزش دلار تا حدودی با ارزش رمزارز ارتباطی ندارد. در عوض، ما بر نحوه دستیابی به چنین ثروتی و اقداماتی که تاکنون ثروتمندان بیت کوین و سایر رمزارزها در جامعه رمزارز انجام داده‌اند، متمرکز شدیم.

شاید تعجب کنید که با توجه به کمبود اطلاعات در دسترس و نحوه ارتباط افراد با کیف‌پول‌های خود، چگونه یک لیست از ثروتمندان ایجاد کردیم؟ برای حل این مسئله، ما آنچه را که هر روزنامه‌نگار معتبر دیجیتال انجام می‌داد، انجام دادیم. ما اسناد، گزارش‌ها و مقاله‌های بی‌شماری درباره اینکه چه کسی صاحب بیشترین رمزارز است را مرور و مرتب‌سازی و بررسی کردیم. در تحقیقات ما تعداد معدودی از نام‌ها چندین بار ذکر شده‌اند.

ثروتمندان بیت کوین ایران

چرا ثروتمندان بیت کوین و رمزارزها دارایی خود را فاش نمی‌کنند؟

  • مالیات: اگر ثروت خود را فاش می‌کنید، باید مالیات سرمایه خود را نیز بپردازید. قوانین مالیاتی بین حوزه‌های قضایی متفاوت است.
  • هکرها: لحظه‌ای که می‌خواهید در وبسایت ردیت به ثروت خود مباهات کنید یا به مردم بگویید که چقدر پول به دست آورده‌اید، به یک هدف بزرگ برای هکرها تبدیل خواهید شد. سرقت رمزارز یک روش بسیار مرفه و نسبتاً بی‌خطر برای هکرها جهت پول درآوردن است – تراکنش‌ها غیرقابل‌برگشت هستند و بسیاری از مردم اقدامات امنیتی منسجمی برای حفظ دارایی‌های خود انجام نداده‌اند.
  • امنیت شخصی: بعضی از ثروتمندان بیت کوین به خاطر ثروت خود ربوده شده، کتک خورده و مورد حمله قرار گرفته‌اند. کسی دوست ندارد به خاطر چند ساتوشی شکنجه شود. اگرچه این طرز تفکر ممکن است بسیار افراطی به نظر برسد، ولی از بسیاری جهات بیت کوین مانند طلا است. اگر یک بلوک از طلا را در زیر خانه خود پنهان کرده‌اید، آن را به کل جهان اعلام نمی‌کنید.

نگاهی دقیق‌تر به ثروت افراد موجود در لیست

 اگرچه مشخص کردن میزان دقیق رمزارزهای ثروتمندان بیت کوین غیرممکن است، اما می‌توانیم از داده‌های در دسترس عموم بلاک‌چین استفاده کنیم تا درک بهتری از نحوه توزیع ثروت رمزارز داشته باشیم. با بررسی این میزان کوین‌های نگهداری شده توسط کیف‌پول‌های برتر می‌توانیم تصور کنیم که ثروتمندترین‌ها در این بازار در کجا نشسته‌اند و چقدر بر روی قیمت‌ها تأثیر دارند.

آدرس‌های برتر بیت کوین

  • منبع: BitInfoCharts، ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸

در زمان نوشتن این مقاله، ۱۰۰ آدرس برتر تقریباً ۱۶ درصد کل بیت کوین در گردش را داشتند. ۶۶/۰ درصد آدرس‌های برتر ۴۲/۸۷ درصد از کل بیت کوین‌های ایجادشده را در اختیار داشتند.

ارزش ثروتمندان بیت کوین

آدرس‌های برتر بیت کوین کش

  •  منبع: BitInfoCharts، ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸

در زمان نوشتن این مقاله، ۱۰۰ آدرس برتر تقریباً ۱۳ درصد از کل وجوه بیت کوین در گردش را داشتند. ۶۸/۰ درصد برتر آدرس‌ها ۹۲.۷ درصد از کل پول نقد بیت کوین ایجادشده / منشعب‌شده را در اختیار داشتند.

آدرس‌های برتر لایت‌کوین

  • منبع: BitInfoCharts، ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸

در زمان نوشتن این مقاله، ۱۰۰ آدرس برتر نزدیک به ۴۱ درصد از کل لایت‌کوین در گردش را داشتند. ۱۶/۰ درصد از آدرس‌های برتر ۵۵/۷۱ درصد از لایت‌کوین‌های ایجادشده را در اختیار داشتند.

آدرس‌های برتر اتریوم

  • منبع: BitInfoCharts، ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸

در زمان نوشتن این مقاله، ۲۵ آدرس برتر اتریوم ۳/۱۹ درصد از کل اتریوم در گردش را در اختیار داشتند.

از طریق تجزیه‌وتحلیل توزیع رمزارز، می‌توانیم از تأثیرگذاری بازیگران اصلی و ثروتمندان بیت کوین و دیگر رمزارزها در بازار درک بهتری داشته باشیم. به‌عنوان نمونه‌ای قابل‌توجه، اگر ساتوشی ناکاموتو (بنیان‌گذار بیت کوین) کوین‌های خود را بفروشد، این کار به‌احتمال‌زیاد باعث هرج و مرج در بازار فروش و در نتیجه کاهش قیمت بیت کوین می‌شود. درحالی‌که صرافی‌ها نقدینگی لازم برای موقعیت‌های ورود و خروج را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند، ماهیت عمومی بلاک‌چین‌ها بدان معنی است که هر کسی می‌تواند آدرس‌های برتر را رصد کند و بر این اساس خرید / فروش کند.

بسیاری از پذیرش‌کنندگان و سایفرپانک‌های (cypherpunk) اولیه که در مراحل ابتدایی بیت‌کوین به توسعه آن کمک کرده‌اند، امروزه صاحبان موقعیت‌های بزرگ در دنیای رمزارز هستند. این جامعه منسجم تشکیل‌شده از هکرها و علاقه‌مندان به رمزنگاری، بخش قابل‌توجهی از ثروت دنیای رمزارز را در اختیار دارند که در این مقاله به آن‌ها اشاره نشده است.

۵ آدرس بزرگ فعلی بیت کوین فعلی به‌عنوان ذخیره‌ساز سرد (cold storage) توسط صرافی‌های اصلی نگهداری می‌شوند: بیت‌فاینکس (Bitfinex)، بینانس (Binance)، هوبی (Huobi)، بیت‌استمپ (Bitstamp) و بیت‌رکس (Bittrex). این کیف‌پول‌ها حاوی پس‌انداز بسیاری از سرمایه‌گذاران و تجار مختلف هستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.