ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

دلایل احتمالی افت قیمت بیت کوین؛ چه چیزی درانتظار بیت کوین است؟

مثل بازار کسب و کارهای سنتی، بازار بیت کوین نیز از رسانه‌ها تاثیر می‌پذیرد

افت قیمت بیت کوین چه دلایلی دارد؟ در این مقاله سه دلیل ممکن برای این افت را بررسی کرده و درمورد این‌که چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد توضیح می‌دهیم.

لحظه‌ای که بسیاری از مبادله‌گران بیت کوین پیش بینی کرده بودند فرا رسید. صبح روز 23 اکتبر سال جاری قیمت بیت کوین (BTC)  به پایین‌تر از 7.800 سقوط کرده و در 7.400 به ثبات رسید. این طور به نظر میرسید که قضیه هنوز به پایان نرسیده ومعامله‌گران سعی می کردند قبل از هرگونه اقدامی تا پایان وقت صبر کنند.

بسیاری از معامله‌گران این را پیش بینی می‌کردند و هر حرکت خرید و فروش بیت کوین براساس این واقعیت بوده که از 26 سپتامبر قیمت بیت کوین در محدوده‌ی 8.300-7.800 قرار داشته و سرمایه‌گذاری‌های بالاتر 8.200 تا 8.300 با عدم موفقیت پایدار مواجه بوده و درنتیجه قیمت با کاهش مواجه می‌شود.

بیایید دلایل احتمالی افت قیمت بیت کوین را مرور کنیم:

دلایل فنی افت قیمت بیت کوین : سرانجام پس از نهمین تلاش

وقتی قیمت بیت کوین در24 سپتامبر  از 9.500 کاهش پیدا کرد، 8 باردیگر نیز به پایین‌تر از 7.800 رسیده بود و افت قیمت جدید برای دفعه­ ی نهم بود. از لحاظ فنی قیمت بیت کوین تحت تاثیر خرس‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه افت داشته ولی این افت قیمت دربلند مدت نیز تاثیرگذار بوده است.

قیمت امروز بیت کوین در پلت فرمBitMex ، نزدیک به 200 میلیون را از بین برد. بنابر گفته‌ی تحلیل‌گر تویتر “تایوان دان “از دست دادن سرمایه در بیت مکس 3600 واحد بیت کوین شروع شده و قیمت‌های پیشنهادی بین 6.200 تا 7.800 در کمتر از 15 دقیقه از بین رفتند.

قیمت امروز بیت کوین

 داده‌های مربوط به معاملات، نشان دهنده‌ی این است که قیمت بیت کوین قبل از این که در معاملات بزرگ افت داشته باشد، به صورت تدریجی و آبشاری کاهش داشته است.

نمودار یک دقیقه‌ای بیت کوین

نمودار یک دقیقه‌ای  Bitstamp BTC USD

جالب است بدانید که سایت Skew نیز بهره‌ی باز کوین طی چند ماه را حدود 110000 نشان می‌دهد. تصویر بالا یک ساعت قبل از افت قیمت را نشان می‌دهد.

معاملات بیت کوین

آینده­ ی بهره­ ی باز معاملات بیت کوین برحسب میلیارد دلار منبع:skew.com

آقای زاکربرگ به واشنگتن می‌رود!

مثل بازار کسب و کارهای سنتی، بازار بیت کوین نیز از رسانه‌ها تاثیر می‌پذیرد. این احتمال وجود دارد که اخبار اخیر باعث افت قیمت بیت کوین بوده باشد.

چندی قبل مدیر عامل فیس بوک آقای زاکربرگ در حضور قانون‌گذاران امریکا شهادت داد و اذعان داشت اخباری که درمورد پروژه‌ی  libra منتشر شده است، تبلیغاتی، سیاسی و جعلی است. این طور به نظر می‌رسد که هر بار کنگره‌ی امریکا درمورد رمزارزها صحبت می‌کند با افت قیمت بیت کوین مواجه می‌شویم.

علاوه بر آن در 22 اکتبر نماینده‌ی زن مجلس سنای آمریکا، خانم گارسیا، پیش‌نویس لایحه‌ای را به مجلس ارایه داد که پیشنهاد داده بود استیبل کوین‌ها به عنوان اوراق بهادار عرضه شوند. اگر این لایحه تصویب شود، استیبل کوین‌ها و تمام صرافی‌های آن، تحت نظر کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرد.

تاثیر گوگل و کامپیوترهای کوانتومی بر افت قیمت بیت کوین

افت قیمت بیت کوین ممکن است از اخبار دیگری باشد. گوگل چندی پیش بیان داشت که کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند کاری که یک سوپرکامپیوتر در 10000 سال انجام می‌دهد را انجام دهند. داستان کامپیوترهای کوانتومی، سرمایه‌گذاران بازار بیت کوین را تحت تاثیر قرار داد و این طور به نظر می‌رسد که نظر سرمایه‌داران به این بازار معطوف شده است. به خصوص زمانی که اخبار در نیویورک تایمز، بلومبرگ و crypto media نیز مطرح شده است.

خب این دلایل درواقع دلایلی بودند که تا به حال روی قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته است.

 بیایید به چارت‌ها نگاهی بیاندازیم ودرمورد احتمالاتی که در آینده روی بیت کوین تاثیر خواهد گذاشت بررسی انجام دهیم.

قیمت بیت کوین دوبرابر می‌شود!

قیمت بیت کوین تا 8,312 پیش می‌رود و این نشان دهنده‌ی روی دیگر سکه است. پیش ازاین گاوها از قیمت 7.800 حمایت کرده بودند و خریداران از کاهش قیمت آن از این نقطه جلوگیری کرده بودند. ولی 23 اکتبر این قیمت به پایین‌تر از 7.800 دلار کشیده شد و به 7.500 رسید. متوسط حرکت روزانه (DMA) 111 هنوز زیر 128 است و با توجه به شاخص Bollinger Band در روند نزولی تا 20-MA نیز ادامه دارد.

چارت روزانه‌ی بیت کوین USD

چارت روزانه‌ی بیت کوین USD

پیش از وقفه‌ی 23 اکتبر، شاخص میانگین واگرایی و همگرایی حرکت (MACD) در بازه زمانی روزانه، روندی صعودی داشت. در حالی که قیمت بیت کوین از 11 اکتبر کاهش یافته بود. این طور به نظر میرسید که الگوی سرو شانه تکمیل شده است و برای جلوگیری از کاهش قیمت از 8.300 قیمت بیت کوین سیر صعودی به خود می گیرد.

برای معکوس کردن روند، گاوها باید قیمت را به 8.225 ، 8.600  و 8.800 دلار برسانند. بدین ترتیب نرخ بالایی مشخص می‌شود. 8.600 دلار نیز بازوی بالای نشانگر بولینگرباند است و بالاتر از منطقه مقاومت یعنی در رنج  8200 تا 8400 دلار قرار دارد.

سپس دامنه قابل مشاهده نمایه، میزان هوای آزاد را تا 9،300 دلار نشان می دهد، که قیمت آن نیز بالاتر از 111 و 128-DMA است.

چارت هفتگی بیت کوین BSD

چارت هفتگی بیت کوین BSD

سطح فیبوناچی 50٪ نکته مهمی است که پشتیبانی از آن به 26 مارس 2018 برمی گردد. بیت کوین مدت زمان زیادی را در منطقه 6000 تا 6،500 دلار گذراند، بنابراین افت این سطح می تواند از لحاظ پشتیبانی مهم باشد.

چارت هفتگی بیت کوینUSD

چارت هفتگی بیت کوینUSD

چه احتمالات دیگری برای قیمت بیت کوین ممکن است؟

VPVR همچنین تقاضا را در منطقه 6000 تا 6،500 دلار نشان می‌دهد و حداقل می‌تواند یک یا دو معامله گران قیمت و پرسود برای معامله‌گران موقت فراهم کند. اگر قیمت در این منطقه ثابت شود، سرمایه داران به این قیمت توجه ویژه ای پیدا می کنند. تحلیل چند منطقه‌ی زمانی نشان می‌دهد که بیت کوین در ناحیه‌ی خرس قرار دارد. ولی برخی از تحلیل‌گران از آن به عنوان پوشش نقره‌ای یاد کرده‌اند.

مثلا معامله‌گر کهنه‌کار و تحلیل‌گر رمزارزها، اسکات ملکر، اذعان داشت نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که وضعیت می تواند برعکس شود. ملکر یک واگرایی صعودی  شدید در چارت‌های چهارساعته و روزانه شناسایی کرد. اگر قیمت بیت کوین در ناحیه‌ی 7.300 تا 7.400 دلار مدتی پس از چهار ساعت حمایت شود، ممکن است معامله گران مجبور شوند مواضع طولانی مدت اتخاذ کنند.

چارت چهار ساعته‌ی بیت کوین USD

چارت چهار ساعته‌ی بیت کوین USD

چارت روزانه‌ی بیت کوین2 USD

چارت روزانه‌ی بیت کوین USD

نمودار چهارساعته همچنین نشان دهنده‌ی این است که RSI و RSI Stoch به فروش خوبی رسیده و تا پایان آنروز یک فروش خوب دیگر در راه است. ولی چیزی که درآخر اتفاق افتاد افت، افت قیمت یکسان در 12.500، 9.400، 8.300 و در آخر 8000 دلار بود.

این طور به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین در بازه­ی چهارساعته قبل از سقوط، اندکی گول زننده است. بنابراین توصیه می‌شود معامله‌گران با احتیاط عمل کنند و قبل از هرگونه اقدامی منتظر تایید اطلاعات دریافتی باشند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.