ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

دلایل احتمالی افت قیمت بیت کوین؛ چه چیزی درانتظار بیت کوین است؟

مثل بازار کسب و کارهای سنتی، بازار بیت کوین نیز از رسانه‌ها تاثیر می‌پذیرد

افت قیمت بیت کوین چه دلایلی دارد؟ در این مقاله سه دلیل ممکن برای این افت را بررسی کرده و درمورد این‌که چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد توضیح می‌دهیم.

لحظه‌ای که بسیاری از مبادله‌گران بیت کوین پیش بینی کرده بودند فرا رسید. صبح روز ۲۳ اکتبر سال جاری قیمت بیت کوین (BTC)  به پایین‌تر از ۷.۸۰۰ سقوط کرده و در ۷.۴۰۰ به ثبات رسید. این طور به نظر میرسید که قضیه هنوز به پایان نرسیده ومعامله‌گران سعی می کردند قبل از هرگونه اقدامی تا پایان وقت صبر کنند.

بسیاری از معامله‌گران این را پیش بینی می‌کردند و هر حرکت خرید و فروش بیت کوین براساس این واقعیت بوده که از ۲۶ سپتامبر قیمت بیت کوین در محدوده‌ی ۸.۳۰۰-۷.۸۰۰ قرار داشته و سرمایه‌گذاری‌های بالاتر ۸.۲۰۰ تا ۸.۳۰۰ با عدم موفقیت پایدار مواجه بوده و درنتیجه قیمت با کاهش مواجه می‌شود.

بیایید دلایل احتمالی افت قیمت بیت کوین را مرور کنیم:

دلایل فنی افت قیمت بیت کوین : سرانجام پس از نهمین تلاش

وقتی قیمت بیت کوین در۲۴ سپتامبر  از ۹.۵۰۰ کاهش پیدا کرد، ۸ باردیگر نیز به پایین‌تر از ۷.۸۰۰ رسیده بود و افت قیمت جدید برای دفعه­ ی نهم بود. از لحاظ فنی قیمت بیت کوین تحت تاثیر خرس‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه افت داشته ولی این افت قیمت دربلند مدت نیز تاثیرگذار بوده است.

قیمت امروز بیت کوین در پلت فرمBitMex ، نزدیک به ۲۰۰ میلیون را از بین برد. بنابر گفته‌ی تحلیل‌گر تویتر “تایوان دان “از دست دادن سرمایه در بیت مکس ۳۶۰۰ واحد بیت کوین شروع شده و قیمت‌های پیشنهادی بین ۶.۲۰۰ تا ۷.۸۰۰ در کمتر از ۱۵ دقیقه از بین رفتند.

قیمت امروز بیت کوین

 داده‌های مربوط به معاملات، نشان دهنده‌ی این است که قیمت بیت کوین قبل از این که در معاملات بزرگ افت داشته باشد، به صورت تدریجی و آبشاری کاهش داشته است.

نمودار یک دقیقه‌ای بیت کوین

نمودار یک دقیقه‌ای  Bitstamp BTC USD

جالب است بدانید که سایت Skew نیز بهره‌ی باز کوین طی چند ماه را حدود ۱۱۰۰۰۰ نشان می‌دهد. تصویر بالا یک ساعت قبل از افت قیمت را نشان می‌دهد.

معاملات بیت کوین

آینده­ ی بهره­ ی باز معاملات بیت کوین برحسب میلیارد دلار منبع:skew.com

آقای زاکربرگ به واشنگتن می‌رود!

مثل بازار کسب و کارهای سنتی، بازار بیت کوین نیز از رسانه‌ها تاثیر می‌پذیرد. این احتمال وجود دارد که اخبار اخیر باعث افت قیمت بیت کوین بوده باشد.

چندی قبل مدیر عامل فیس بوک آقای زاکربرگ در حضور قانون‌گذاران امریکا شهادت داد و اذعان داشت اخباری که درمورد پروژه‌ی  libra منتشر شده است، تبلیغاتی، سیاسی و جعلی است. این طور به نظر می‌رسد که هر بار کنگره‌ی امریکا درمورد رمزارزها صحبت می‌کند با افت قیمت بیت کوین مواجه می‌شویم.

علاوه بر آن در ۲۲ اکتبر نماینده‌ی زن مجلس سنای آمریکا، خانم گارسیا، پیش‌نویس لایحه‌ای را به مجلس ارایه داد که پیشنهاد داده بود استیبل کوین‌ها به عنوان اوراق بهادار عرضه شوند. اگر این لایحه تصویب شود، استیبل کوین‌ها و تمام صرافی‌های آن، تحت نظر کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرد.

تاثیر گوگل و کامپیوترهای کوانتومی بر افت قیمت بیت کوین

افت قیمت بیت کوین ممکن است از اخبار دیگری باشد. گوگل چندی پیش بیان داشت که کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند کاری که یک سوپرکامپیوتر در ۱۰۰۰۰ سال انجام می‌دهد را انجام دهند. داستان کامپیوترهای کوانتومی، سرمایه‌گذاران بازار بیت کوین را تحت تاثیر قرار داد و این طور به نظر می‌رسد که نظر سرمایه‌داران به این بازار معطوف شده است. به خصوص زمانی که اخبار در نیویورک تایمز، بلومبرگ و crypto media نیز مطرح شده است.

خب این دلایل درواقع دلایلی بودند که تا به حال روی قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته است.

 بیایید به چارت‌ها نگاهی بیاندازیم ودرمورد احتمالاتی که در آینده روی بیت کوین تاثیر خواهد گذاشت بررسی انجام دهیم.

قیمت بیت کوین دوبرابر می‌شود!

قیمت بیت کوین تا ۸,۳۱۲ پیش می‌رود و این نشان دهنده‌ی روی دیگر سکه است. پیش ازاین گاوها از قیمت ۷.۸۰۰ حمایت کرده بودند و خریداران از کاهش قیمت آن از این نقطه جلوگیری کرده بودند. ولی ۲۳ اکتبر این قیمت به پایین‌تر از ۷.۸۰۰ دلار کشیده شد و به ۷.۵۰۰ رسید. متوسط حرکت روزانه (DMA) 111 هنوز زیر ۱۲۸ است و با توجه به شاخص Bollinger Band در روند نزولی تا ۲۰-MA نیز ادامه دارد.

چارت روزانه‌ی بیت کوین USD

چارت روزانه‌ی بیت کوین USD

پیش از وقفه‌ی ۲۳ اکتبر، شاخص میانگین واگرایی و همگرایی حرکت (MACD) در بازه زمانی روزانه، روندی صعودی داشت. در حالی که قیمت بیت کوین از ۱۱ اکتبر کاهش یافته بود. این طور به نظر میرسید که الگوی سرو شانه تکمیل شده است و برای جلوگیری از کاهش قیمت از ۸.۳۰۰ قیمت بیت کوین سیر صعودی به خود می گیرد.

برای معکوس کردن روند، گاوها باید قیمت را به ۸.۲۲۵ ، ۸.۶۰۰  و ۸.۸۰۰ دلار برسانند. بدین ترتیب نرخ بالایی مشخص می‌شود. ۸.۶۰۰ دلار نیز بازوی بالای نشانگر بولینگرباند است و بالاتر از منطقه مقاومت یعنی در رنج  ۸۲۰۰ تا ۸۴۰۰ دلار قرار دارد.

سپس دامنه قابل مشاهده نمایه، میزان هوای آزاد را تا ۹،۳۰۰ دلار نشان می دهد، که قیمت آن نیز بالاتر از ۱۱۱ و ۱۲۸-DMA است.

چارت هفتگی بیت کوین BSD

چارت هفتگی بیت کوین BSD

سطح فیبوناچی ۵۰٪ نکته مهمی است که پشتیبانی از آن به ۲۶ مارس ۲۰۱۸ برمی گردد. بیت کوین مدت زمان زیادی را در منطقه ۶۰۰۰ تا ۶،۵۰۰ دلار گذراند، بنابراین افت این سطح می تواند از لحاظ پشتیبانی مهم باشد.

چارت هفتگی بیت کوینUSD

چارت هفتگی بیت کوینUSD

چه احتمالات دیگری برای قیمت بیت کوین ممکن است؟

VPVR همچنین تقاضا را در منطقه ۶۰۰۰ تا ۶،۵۰۰ دلار نشان می‌دهد و حداقل می‌تواند یک یا دو معامله گران قیمت و پرسود برای معامله‌گران موقت فراهم کند. اگر قیمت در این منطقه ثابت شود، سرمایه داران به این قیمت توجه ویژه ای پیدا می کنند. تحلیل چند منطقه‌ی زمانی نشان می‌دهد که بیت کوین در ناحیه‌ی خرس قرار دارد. ولی برخی از تحلیل‌گران از آن به عنوان پوشش نقره‌ای یاد کرده‌اند.

مثلا معامله‌گر کهنه‌کار و تحلیل‌گر رمزارزها، اسکات ملکر، اذعان داشت نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که وضعیت می تواند برعکس شود. ملکر یک واگرایی صعودی  شدید در چارت‌های چهارساعته و روزانه شناسایی کرد. اگر قیمت بیت کوین در ناحیه‌ی ۷.۳۰۰ تا ۷.۴۰۰ دلار مدتی پس از چهار ساعت حمایت شود، ممکن است معامله گران مجبور شوند مواضع طولانی مدت اتخاذ کنند.

چارت چهار ساعته‌ی بیت کوین USD

چارت چهار ساعته‌ی بیت کوین USD

چارت روزانه‌ی بیت کوین2 USD

چارت روزانه‌ی بیت کوین USD

نمودار چهارساعته همچنین نشان دهنده‌ی این است که RSI و RSI Stoch به فروش خوبی رسیده و تا پایان آنروز یک فروش خوب دیگر در راه است. ولی چیزی که درآخر اتفاق افتاد افت، افت قیمت یکسان در ۱۲.۵۰۰، ۹.۴۰۰، ۸.۳۰۰ و در آخر ۸۰۰۰ دلار بود.

این طور به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین در بازه­ی چهارساعته قبل از سقوط، اندکی گول زننده است. بنابراین توصیه می‌شود معامله‌گران با احتیاط عمل کنند و قبل از هرگونه اقدامی منتظر تایید اطلاعات دریافتی باشند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.