ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

دبیت کارت چیست؟ اختراعی که پرداخت رمزارزها را آسان‌ کرد

دبیت کارت یا کارت بدهی یکی از انواع کارت‌هایی است که امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد

مقدمه

دبیت کارت یا کارت بدهی یکی از انواع کارت‌هایی است که امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی تفاوت‌هایی با سایر کارت‌ها مثل کارت اعتباری دارد. در این مطلب نگاهی به مفهوم دبیت کارت و کاربردهای آن می‌اندازیم و به سوالات متداول و کلیدی در این مورد پاسخ خواهیم داد.

دبیت کارت رمزارزی چیست؟

این کارتها، کارت‌هایی پلاستیکی و مشابه کارت‌های بانکی هستند، با این تفاوت که می توانید رمزارزهای خود را در این کارت‌ها سپرده گذاری کنید.  دبیت کارت رمزارزی، پیشرفتی نسبتاً جدید در دنیای بلاک چین محسوب می شوند. این کارت‌ها برای رفع مشکل استفاده از سکه های دیجیتالی برای پرداخت‌های روزمره ابداع شده‌اند. پرداخت بیت‌کوین در تمام مغازه‌ها یا میوه‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های دیگر در حال حاضر امکان‌پذیر نیست زیرا جستجوی یک مکان برای تبدیل رمزارزهای خود به پول رایج وقت‌گیر و دردسرساز است. چندین روش برای خرج کردن رمزارزها در مصارف روزانه پیشنهاد شده‌اند که استفاده از دبیت کارت یکی از این روش ها هستند.

چگونه رمزارزها را خرج کنیم؟

دو راه حل ابتدایی عبارت هستند از پایانه های محل فروش و کارتهای پلاستیکی. پایانه محل فروش بخشی از یک سخت افزار است که در یک مغازه نصب می شود که با اَپ کیف پول موبایل شما در ارتباط است و در ازای رمزارز شما پرداخت را انجام می دهد. با این حال، پایانه های محل فروش به یک بازرگان فعال نیاز دارند که علاقه مند به پرداختی های ارز دیجیتالی باشد و در قبال نصب یک پایانه، پولی پرداخت کند. لذا، اجرای این روش کار چندان راحتی نیست.

دبیت کارت‌ها بدون شک یک راه حل متفاوت و بهتر هستند. این کارت‌ها از زیرساخت مسترکارت ها/ویزاکارت های موجود بهره می برند. در حال حاضر، پایانه های کارت‌های بانکی یکی از گزینه های پرداختی موجود هستند که در میلیون ها فروشگاه سرتاسر دنیا وجود دارند. این نوع کارت‌ها فروشنده را ملزم به انجام کار خاصی نمی کنند. در واقع، صندوقدار حتی نمی داند که شما در حال پرداخت پول با یک رمزارز هستید زیرا به شکل نامحسوسی از طریق ارائه دهنده کارت تبدیل به ارز بدون پشتوانه مربوطه می شود.

دبیت کارت رمزارزی

چند نوع کارت پرداخت وجود دارد؟

غالباً دو نوع: کارت پیش پرداخت و دبیت کارت. اولین گزینه یک بیت است که با توجه به استانداردهای حال حاضر منسوخ شده است. شما به ارائه دهنده مقدار خاصی بیت کوین یا هر نوع رمزارز دیگری پرداخت می کنید و آنها یک مسترکارت/ویزا کارت پیش پرداختی را همراه با مقدار معادلی پول بدون پشتوانه به شما ارسال می کنند. سپس، این کارت مانند دبیت کارت عمل می کند که می توانید از نزدیکترین بانک محل خود آن را دریافت نمایید.

دبیت کارت همراه با سیستم تبادل اتوماتیک ابداع جدیدی است. این پیشرفت‌ها به شما کمک می کنند تا رمزارز خود را مستقیماً از طریق اَپ وِب سپرده گذاری کنید. وقتی که زمان خرید فرا می رسد، ارائه دهندۀ کارت فرآیند تبدیل سکه های ارزشی شما به ارز موردنیاز را در محل مربوطه مدیریت می کند. از دیدگاه یک فروشنده، این کارت‌ها همان کارت‌های بانکی معمولی یا پیش پرداختی می باشند. با این حال، این کارت‌ها کاربر را ملزم به تبادل پول می کنند- شما فقط بیت کوین ها یا تتر خود را سپرده گذاری می کنید و نیاز به انجام کار دیگری نیست.

کجا میتوانم یک دبیت کارت تهیه کنم؟

ارائه دهندگان دبیت کارت رمزارزی، شرکت‌های آنلاین هستند. با یک جستجوی آنلاین ساده چندین ارائه دهنده مختلف دبیت کارت رمزارزی را پیدا خواهید کرد. با رفتن به وبسایت این ارائه دهندگان می توانید دبیت کارت رمزارزی خودتان را سفارش دهید. این تکنولوژی در آستانه ورود به دنیای حقیقی و دیجیتالی است و به شدت تحت نظارت دولت‌های سرتاسر جهان قرار دارد. به همین دلیل، شما تقریباً همیشه باید به طریقی تایید هویت و ارائۀ مدرکی از ID خود را انجام دهید. علاوه براین، در ازای یک پیش پرداخت کم می توانید یک دبیت کارت رمزارزی دریافت کنید.

اگر دبیت کارت رمزارزی اینقدر خوب است، پس چرا زیاد محبوب و پرطرفدار نیست؟

این نوع کارت‌ها بیشتر با خودِ تکنولوژی رمزارز سر و کار دارند. واقعیت این است که تکنولوژی دبیت کارت رمزارزی مدت کوتاهی است که معرفی شده است. شاید این فکر به ذهن شما خطور کرده باشد:” اگر این نوع کارت‌ها استفاده از ارزهای دیجیتالی و خرید آن‌ها را اینقدر آسان می کنند، پس چرا زیاد محبوب و پرطرفدار نیستند؟”

یکی از موانع اولیه و اصلی استفاده گسترده از این نوع کارت‌ها خودِ رمزارزها می باشند. متوسط مدت زمان تایید معاملات بیت کوینی ۱۰ دقیقه است. کارمزدها نیز برخلاف گذشته قابل توجه هستند و روز به روز هم بر مبلغ آن‌ها افزوده می شود. این دو عامل باعث شده اند که پرداخت‌های بیت کوینی برای خریدهای کوچک روزانه با کارت‌های پلاستیکی و غیره چندان مناسب نباشند. سایر ارزها مانند اتریوم از تایید سریع تر و کارمزدهای پایین تری برخوردارند.

تهیه دبیت کارت کوین بیس

آیا کارتی وجود دارد که از آلت کوین ها پشتیبانی کند؟

بله، به تازگی کارت‌هایی وارد بازار شده اند که به شما اجازه می دهند تا ارزهایی به غیر از بیت کوین را سپرده گذاری کنید. مثلاً، پروژه موسوم به تِن ایکس (TenX) پروژه‌ای نوپا همراه با یک کارت فعال ( شبیه به دبیت کارت ) است که علاوه بر بیت کوین با اتریوم و دَش نیز پر می شود. هر دوی این سکه ها تایید سریع تر و کارمزدهای تراکنشی کمتری نسبت به BTC دارند.

در واقع، تکنولوژی تن ایکس، COMIT (معاملات رمزگذاری شدۀ فوری و امن خارج از زنجیرۀ دارایی ها)، این سیستم را قادر به پذیرش سپرده گذاری های موجود در هر نوع توکن رمزارزی می سازد که از تعداد کمتری شرط برخوردارند. با وجود چنین تکنولوژی هایی، پرداخت پول برای خرید یک همبرگر بیگ مک از هر یک از رستوران‌های مک دونالدی که از رمزارز مورد نظر شما استفاده می کند واقعاً آسان‌تر از چیزی است که فکر می کنید.

سخن پایانی

دبیت کارت به عنوان نسل جدیدی از کارت‌های پرداخت، کار را برای پرداخت رمزارزها بسیار راحت کرده است. اگرچه این کارت‌ها هنوز فراگیر نشده و نوپا هستند اما قدم بزرگی در زمینه نزدیک کردن رمزارزها به پول‌های فیات برداشته‌اند.

 

مقاله پیشنهادی:
پرداخت با بیت کوین

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.