ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

خرید و فروش بیت کوین

آشنایی با بیت کوین و خرید و فروش آن در دیجی ریال

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (BTC) رمزارزی جهانی است با نظام کارکردی مشابه پول هایی که پشتوانه ای مانند طلا ندارند ولی از نظر حقوقی و قانونی تا به حال در هیچ کشوری به عنوان پول قانونی شناخته نشده است.

معرفی سریع

نام ارز بیت کوین
نام لاتین Bitcoin
نماد BTC
تاریخ راه اندازی January 2009
لوگو فروش بیت کوین
سایت اصلی bitcoin.org
امکان استخراج دارد
نوع ارز رمزارز
تعداد کل 21 میلیون

از نظر تخصصی بیت‌کوین اولین پول دیجیتال غیرمتمرکز بوده که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند، این شبکه به گونه ای است که  تراکنش‌ها، مستقیماً و بدون واسطه در میان  اشخاص مختلف انجام می‌شود. این شبکه، تراکنش‌ها را بررسی کرده و در یک دفتر مرکزی سراسری که به آن زنجیره بلوکی (بلاک چین) می گویند، ذخیره می نماید. بیت‌کوین را گروه یا شخص  ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو اختراع کرده و در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک نرم‌افزار متن‌باز آن را عرضه نمود. طی سال های گذشته ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی از چند صدم دلار به چندین هزار دلار روند رو به رشد داشته است و تعداد شرکت‌ها و تاجرانی که از این رمزارز استفاده می کنند، در حال افزایش است.

ویژگی های بیت کوین

هیچ شخصی مالک شبکه ی بیت کوین نیست و مشترکین این شبکه هستند که کنترل آن را در دست دارند.
به طور خلاصه می توان ویژگی های بیت کوین را تحت چهار سرفصل بیان کرد:

  • تمرکززدایی: کنترل بیت کوین در دست فرد یا گروه خاصی نیست.
  • محدودیت: تعداد واحدهای بیت کوین محدود است. تعداد بیت کوین ها ۲۱ میلیون واحد است و طبق پروتکل بیت کوین، از این عدد تجاوز نخواهد کرد. ریاضیات نیز صحت این عدد را تایید می کند.
  • ناشناس بودن: تمام پروسه های مربوط به بیت کوین اعم از استخراج، خرید و فروش، ناشناس انجام می گردد. البته امروزه به منظور کاستن از سوء استفاده های احتمالی، بسیاری از صرافی های ارزهای دیجیتال برای فروش و حتی خرید بیت کوین اقدام به احراز هویت کاربر می کنند.
  • برگشت ناپذیری: زمانی که یک تراکنش انجام می شود، هرگز قابل برگشت و دست کاری نیست.

خدمات دیجی ریال در حوزه بیت کوین

دیجی ریال در کنار سایر ارزهای دیجیتالی چون اتریوم، پرفکت مانی و تتر اقدام به خرید و فروش بیت کوین می نماید. تبدیل بیت کوین به ریال و ریال به بیت کوین با بهترین قیمت ها و در اسرع وقت جزو خدمات تارنمای دیجی ریال به کاربران محترم به شمار می رود تا از این طریق بتوانند اقدام به خریدهای آنلاین نمایند.

خرید بیت کوین از دیجی ریال

شخصی که تمایل به خرید رمزارز بیت کوین از تارنمای دیجی ریال را داشته باشد، بایستی ابتدا در سایت ثبت نام نموده و مراحل احراز هویت را به تمام برساند.

کاربری که ثبت نام و احراز هویت خود را به انجام رسانیده، با ورود به حساب کاربری خود می تواند از منوی سمت راست صفحه، گزینه سفارش را انتخاب نموده و سفارش خود را ثبت کند.

کاربر، پس از باز شدن صفحه مربوط به خرید، بایستی از میان ارزهای دیجیتال و الکترونیکی که در دیجی ریال خرید و فروش می شود، گزینه بیت کوین را انتخاب نماید.

در گام بعد، کاربر بایستی گزینه “من قوانین سایت را مطالعه نموده و با آن موافقم.” را کلیک نموده و گزینه “بعدی” را که با رنگ سبز ذیل این اعلام موافقت واقع شده، کلیک کند.

در این مرحله، بایستی کاربر آدرس والت (کیف پول) خود را که قبلا ایجاد نموده است، وارد کند. (آدرس حتما کپی شده باشد تا از بروز اشتباه جلوگیری شود.)

پس از وارد کردن آدرس کیف پول و کلیک روی گزینه بعدی، برای تایید نهایی مبلغ خرید، گزینه بررسی جزئیات باز می گردد و اطلاعات شخصی کاربر و اطلاعات مربوط به خرید وی به نمایش در می آید.

در این مرحله کاربر پس از اطمینان از صحت اطلاعات پیش گفته، نحوه پرداخت خود را (که یکی از دو روش “پرداخت از کیف پول” یا “پرداخت امن بوسیله کلیه کارتهای عضو شتاب” است) معین نموده و گزینه “ثبت سفارش و پرداخت” را کلیک می نماید.

ویدیوی آموزش نحوه خرید بیت کوین از دیجی ریال

فروش بیت کوین به دیجی ریال

شخصی که تمایل به فروش رمزارز بیت کوین به تارنمای دیجی ریال را داشته باشد، بایستی ابتدا در سایت ثبت نام نموده و حداقل تلفن همراه خود را تایید کند.

کاربری که ثبت نام خود را به انجام رسانیده و تلفن همراهش تایید شده باشد، با ورود به حساب کاربری خود می تواند از منوی سمت راست صفحه، گزینه “سفارش” را انتخاب نموده و سفارش خود را ثبت کند.

کاربر، پس از باز شدن صفحه مربوط به فروش، بایستی از میان ارزهای دیجیتال و الکترونیکی که در دیجی ریال خرید و فروش می شود، گزینه بیت کوین را انتخاب نماید.

در گام بعد، کاربر بایستی گزینه “من قوانین سایت را مطالعه و با آن موافق هستم” را کلیک نموده و گزینه “بعدی” را که با رنگ سبز ذیل این اعلام موافقت واقع شده، کلیک کند.

در این مرحله، بایستی کاربر ارز مورد نظر را به آدرس کیف پول ما (کپی شود) انتقال دهد و شناسه تراکنش (txid) را در قسمت “آدرس تراکنش شما” وارد کرده و گزینه “بعدی” را کلیک کند.

و در مرحله بعد، برای تایید نهایی مبلغ فروش، گزینه بررسی جزئیات باز می گردد و اطلاعات شخصی کاربر و اطلاعات مربوط به فروش وی به نمایش در می آید.

در این مرحله کاربر پس از اطمینان از صحت اطلاعات پیش گفته گزینه “ثبت سفارش” را کلیک می نماید.
تیم ارزی دیجی ریال پس از بررسی تراکنش شما و تایید آن، مبلغ تراکنش را به موجودی شما در پنل اضافه میکند و شما میتوانید از طریق قسمت “کیف پول ریالی” ، گزینه “درخواست برداشت” نسبت به دریافت وجه اقدام نمایید.

ویدیوی آموزش نحوه فروش بیت کوین به دیجی ریال

ویدیوی آموزش نحوه ساخت کیف پول کوینومی

آموزش نحوه ساخت کیف پول بلاک چین

مهم ترین سوالات متداول درباره بیت کوین و خرید و فروش آن

در معاملاتی که با بیت کوین انجام می شود، محدودیت هایی که در قوانین بانکی وجود دارد و ممکن است هزینه های سنگینی را به مشتری تحمیل کند، وجود ندارد. همچنین، هیچگونه محدودیت سنی در انجام این معاملات وجود ندارد. اطلاعات و موجودی حساب شما توسط هیچ کس مسدود نمی شود و همچنین نیازی به پرداخت عوارض و مالیات در پرداخت های بین المللی وجود ندارد.

از آنجا که بیت کوین تحت نظارت هیچ نهاد بانکی و قانونی نیست، نظارت و بررسی روی تراکنش ها و معاملاتی که از این طریق انجام می شود، صورت نمی گیرد.

بیت کوین چند سالی است که در معاملات کشور وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. همین موضوع باعث شد که قانون گذاری درباره ارزهای دیجیتال آغاز شود. البته هنوز قانونی در این زمینه به تصویب نرسیده و از این رو می توان گفت که استفاده از بیت کوین غیر قانونی به حساب نمی آید.

والت همان کیف پول است و همانطور که اسم آن مشخص است، فضایی است که می توانید در آن بیت کوین های خود را نگه دارید یا به افراد دیگر منتقل کنید و یا از طرف شخصی بیت کوین دریافت کنید.

تنها راهی که برای هک شبکه بیت کوین وجود دارد این است که فردی، بیش از ۵۰ درصد محاسبات استخراج شبکه را در اختیار داشته باشد، به دلیل گستردگی شبکه بیت کوین این امکان نزدیک به صفر است، اما از لحاظ ریاضی غیرممکن نیست.

از دیدگاه کاربران ممکن است بیت کوین چیزی بیش از یک اَپ روی تلفن همراه و یا یک برنامه کامپیوتری که والت بیت کوین است، نباشد. برای بیشتر کاربران، روند کار بیت کوین در همین حد است.

در پشت پرده، شبکه بیت کوین یک زنجیره از بلاک هاست. این مرکز کل شامل تمامی تراکنشهایی است که تا کنون پردازش شده و به کاربر این اجازه را می دهد تا درستی هر تراکنش را امتحان کند. اعتبار هر تراکنش به وسیله امضاهای دیجیتالی مربوط به آدرس های ارسالی، محافظت می شود و به همه کاربران این اجازه را می دهد تا بر ارسال بیت کوین ها از آدرس های بیت کوینی خود، کنترل کاملی داشته باشند. به علاوه ، هر کسی می تواند با استفاده از سخت افزاری که مربوط به این کار است، پردازش کرده و برای انجام این سرویس، بیت کوین هایی را هم به عنوان پاداش دریافت نماید. به اینکار در اصطلاح استخراج بیت کوین یا ماینینگ می گویند.

پرداخت به شکل بیت کوین، ساده تر از خرید توسط کردیت کارت ها (کارت های اعتباری) یا دبیت کارت ها (کارت های بانکی) است و بدون داشتن یک حساب تجاری انجام می شود. پرداخت ها از طریق یک برنامه کاربردی والت، چه روی کامپیوتر و چه روی گوشی های هوشمند شما با وارد کردن آدرس گیرنده، ارسال می شود. بسیاری از والت ها می توانند با اسکن کردن یک کد QR و یا با استفاده ازNFC آدرس گیرنده را آسانتر وارد کنند.

اگر شخصی والت خود را گم کند، پول او از گردش خارج شده و بیت کوینهای گمشده، درست مانند باقی بیت کوینها همچنان در زنجیره بلاک باقی می مانند، اما به طور کامل به خواب می روند؛ چون کسی هیچ راهی ندارد تا کلید(های) محرمانه ای را که بیت کوینها را مجددا قابل خرج کردن می کند، بیابد. با توجه به قانون عرضه و تقاضا، وقتی بیت کوین کمتری در دسترس باشد، تقاضا برای بیت کوین هایی که باقی مانده اند بیشتر می شود و برای جبران این تقاضا، بهای بیت کوین افزایش خواهد یافت.

پروتکل بیت کوین بدون همکاری تقریباً تمامی کاربرانش که نرم افزار مورد استفاده شان را خودشان انتخاب می کنند، قابل تغییر نیست. دادن امتیازهای ویژه به یک مرجع محلی در مقررات شبکه جهانی بیت کوین امکان پذیر نیست.

اما وضع قوانین استفاده از بیت کوین، به روشی مشابه با سایر ابزارها امکان پذیر خواهد بود. همانند دلار، بیت کوین می تواند برای مقاصد بسیار مختلفی بکار رود که بعضی از آنها قانونی و بعضی دیگر بر اساس برخی از محاکم قانونگذاری، غیر قانونی خواهند بود. از این رو بیت کوین هیچ فرقی با دیگر ابرازها یا منابع ندارد و در هر کشوری، می تواند تابع مقررات و قوانین آن کشور باشد.

ارزش بیت کوین با قوانین عرضه و تقاضا مشخص می شود. با افزایش تقاضا برای بیت کوین، بهای آن نیز افزایش می یابد و با کاهش تقاضا، از بهای آن کاسته می شود. تعداد بیت کوین هایی که در گردش هستند، محدود است و بیت کوین های نو با نرخی کاهنده و قابل پیش بینی تولید خواهند شد. این بدان معنا است که تقاضا باید تابعی از این حد تورم باشد تا بتواند قیمت را ثابت نگه دارد، زیرا بازار بیت کوین در مقایسه با آن چیزی که باید باشد، هنوز بسیارکوچک است، بنابراین، برای بالا و پایین رفتن قیمت بازار نیاز به مقدار زیادی پول نیست و در نتیجه قیمت بیت کوین هنوز بسیار متغیر است و بالطبع سرمایه گذاری روی آن می تواند بسیار پر سود باشد.

این افزایش سریع قیمت ها نیست که حباب را ایجاد می کند، بلکه ارزش بیش از حد گذاشتن به صورت مصنوعی است که باعث سقوط ناگهانی قیمت ها شده و به تشکیل حباب ها منجر می شود. زمانی که صدها هزاران نفر از کاربران در بازار، انتخاب هایی بر مبنای کارکرد فردی داشته باشند قیمت بیت کوین درست در زمانی که قیمت بازار درحال مشخص شدن است، نوسان پیدا می کند. همچنین، پوشش مطبوعاتی که موجب تحریک تقاضاهای سوداگرانه می شود، ترس از قطعی نبودن قیمت ها، شور و شوق غیرمنطقی و خارج از عرف و طمع می توانند از دیگر عوامل تغییرات بازار باشند.

آخرین اخبار مربوط به بیت کوین