ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

نظرات مردم مشهور در مورد بیت کوین

افراد مختلفی از اقشار مختلف جامعه آمریکا در مورد بیت‌کوین صحبت کرده‌اند

مقدمه

استفاده از بیت‌کوین قبلا مترادف با استفاده از مواد مخدر بود، اما اکنون افراد مشهور با هر درجه‌ای از شهرت و تعهد به سمت استفاده از چیزی می‌روند که زمانی پولی با آینده مبهم در بازارهای سیاه اینترنت بود. شاید باورکردنی نباشد که یکی از خواننده‌های برنده جایزه گِرَمی، برای دریافت پول فروش آلبوم خود در سال 2014 به جای دلار، بیت‌کوین دریافت کرده است. فیفتی سنت (کورتیس جیمز جکسون سوم) نیز همین کار را کرد، و این تنها نمونه‌ای از اعتباری است که بیت‌کوین در بین انسان‌های مشهور در غرب برخوردار است. در این مطلب مروری بر نظرات در مورد بیت کوین خواهیم داشت.

نظرات در مورد بیت کوین

افراد مختلفی از اقشار مختلف جامعه آمریکا در مورد بیت‌کوین صحبت کرده‌اند. بعضی از آن‌ها کارشناسان این امر بوده‌اند و برخی دیگر فقط هنرمندان و ورزشکاران و افراد مشهوری بوده‌اند که نتوانستند علاقه خود را به این رمرارز جدید پنهان کنند.

کانیه وست

یکی از پرکارترین هنرمندان و تهیه‌کنندگان رپ، کانیه وست، در مصاحبه‌ای رادیویی در ماه می سال 2018 به طور خلاصه درباره بیت‌کوین صحبت کرد. وی دو بار در مصاحبه از بیت‌کوین یاد کرد، در دومین و مهم‌ترین اشاره به بیت‌کوین، در مورد هریت توبمان نیز صحبت کرد. وی با طرفداری از این عقیده که جامعه برای ترغیب و تشویق به پیشرفت و توسعه نیاز به توجه به آینده دارد، گفت: “لحظه‌ای که من تصویر هریت توبمان را روی 20 دلاری دیدم، لحظه‌ای بود كه تصمیم گرفتم از بیت‌کوین استفاده كنم”.

نظر کانیه وست در مورد بیت کوین

اندکی قبل از این مصاحبه، وست عبارت مشهور “غیرمتمرکز کار کنید” را توئیت کرد که نشانه مهمی برای طرفداران بیت‌کوین بود. وی از آن زمان به طور کلی نسبت به بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری‌شده اظهارنظری نکرده است اما توییت او و 15 ثانیه اظهار نظر در مورد بیت‌کوین در مصاحبه 2018 تبدیل به لحظه‌ای به یادماندنی برای طرفداران بیت‌کوین شد.

اشتون کوچر

از سری نظرات در مورد بیت کوین که توجه زیادی به خود جلب کرد، نظرات اشتون کوچر، ستاره سینمای هالیوود بود. این هنرمند که بیشتر به خاطر ظهور در فیلم‌هایی چون “ماشین من كجاست؟” شناخته شده است، اعلام کرد که یكی از طرفداران اصلی بیت‌کوین در میان هالیوود هیلز است.

نظر اشتون کوچر در مورد بیت کوین

وی در گفتگویی در کنفرانس تِک‌کرانچ دیسراپ 2013 گفت: “من فکر می‌کنم که بیت‌کوین رفته رفته اهمیت بیشتری پیدا می‌کند”. سپس با اشاره به امکان هک شدن کیف پول ها، ادامه داد: “این واقعیت که افرادی به سختی می­توانند بیت‌کوین را هک کنند، من را یاد زمانی می‌اندازد که نخستین بانک‌ها شروع به کار کردند. آن بانک‌ها به اندازه کافی گاوصندوق نداشتند و سارقان به بانک‌ها می‌رفتند و تنها پول‌هایی را می‌دزدیدند که خارج گاوصندوق‌ها بود. من گاهی به این واقعیت هم فکر می‌کنم که شما می‌توانید مواد مخدر و مهمات را با بیت‌کوین خریداری کنید ولی همین مسئله هم به بیت کوین اعتبار می‌بخشد”.

البته كوچر در سال 2018 هم مبلغ 4 میلیون دلار ریپل را که یک ارز دیجیتال است، به صندوق خیریه حیات وحش الن دژنرس اهدا كرد. او ریپل را اهدا کرد، در حالی که بیت‌کوین خود را نگه داشت و علت این کارش احتمالا این بوده که بیت‌کوین سود بیشتری برای او داشته است.

ویلیام شاتنر

نظر ویلیام شاتنر در مورد بیت کوین

از دیگر نظرات در مورد بیت کوین توئیت مشهور ویلیام شاتنر، بازیگر سینما است. او در حالی که در ابتدا یک فرد بدبین نسبت به بیت‌کوین بود، اما در سال 2017 وارد بازار بیت‌کوین شد. او یکی از رهبران اتریوم است و تمام وقت خود را درگیر شرکت موسوم به “اتحاد خورشیدی” کرده است، که یک شرکت مستقر در ونکوور است و یک فارم استخراج بیت‌کوین با انرژی خورشیدی را در ایلینویز اداره می‌کند.

میشل فان

بسیاری از افراد مشهور این لیست در اولین چرخه بزرگ بیت‌کوین در سال 2013 تا 2014 به بیت‌کوین علاقه‌مند شدند. با این وجود، میشل فان یک تازه‌وارد است و اخیرا نام او به عنوان یک حامی بیت‌کوین مطرح شده است.

این فرد پر نفوذ و کارآفرینِ آرایشگری در یوتیوب، در پادکست “Off the Pill” گفت: “بیت‌کوین و رمزارز و تمرکز زدایی، موج بعدی تکنولوژی دنیا است. این مهم‌ترین تحول در اینترنت است”. وقتی او در حال ساخت امپراتوری آرایشگری چند میلیون دلاری خود نیست، در توییتر و سایرشبکه‌های اجتماعی راجع به بیت‌کوین اطلاعاتی انتشار می‌دهد.

مایک تایسون

قهرمان سابق بوکس جهان نیز یکی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین است و صحبت‌های او در صدر لیست جالب‌ترین نظرات در مورد بیت کوین قرار می‌گیرد. تایسون در سال 2015 خط ای‌تی‌ام بیت‌کوین خود را در لاس وگاس راه‌اندازی کرد. نام این خط ای‌تی‌ام، بیت‌کوین مایک تایسون است، که هر واحد از آن با خالکوبی معروف چهره خود او برندسازی شده است.

وی در مراسم کوین‌دِسک در مصاحبه سال 2015 چنین گفت: “مردم واقعا هنوز آن چنان که باید، مبادله ارز بر اساس ارزهای دیجیتال را درک نمی‌کنند و این به نظر من واقعا بی‌معنا است اما من سپاسگزارم که بخشی از این تغییر هستم و امیدوارم که مشارکت من در این فضا منجر به گفتگوهای بیشتر شود و به افزایش دانش و آگاهی بیشتر کمک کند”.

نظر مایک تایسون در مورد بیت کوین

تونی هاوک

پدرخوانده ورزش اسکیت بورد 6 سال است که وارد فضای بیت کوین شده است. یکی از جالب‌ترین نظرات در مورد بیت کوین، توئیت او در سال 2019 در پاسخ به این سوال بود آیا مایل است وارد موج جدید افزایش قیمت در ارزهای دیجیتال شود؟ او در توییت خود نوشت: “هنوز برای این کار ضمانت نداده‌ام”. او یک موسسه غیرانتفاعی به نام بنیاد تونی هاوک، دارد که در آن علاوه بر ارز فیات، از بیت‌کوین نیز به عنوان وجه رایج استفاده می‌کند.

نظر تونی هاوک در مورد بیت کوین

ایلان ماسک

یکی از عجیب‌ترین نظرات، نظر ایلان ماسک در مورد بیت کوین است. یکی از علایق ایلان ماسک، کارآفرین مشهور آمریکایی، در اوقات فراغت، صحبت در مورد بیت‌کوین است. اما این مرد ثروتمند آینده‌نگر اعلام کرده است که فقط 25/0 بیت‌کوین دارد! او که خودش از طراحان برجسته مفاهیم بیت‌کوین است، در پادکست شخصی خود گفت: “پول کاغذی در حال از بین رفتن است و رمزارز مطمئنا راهی به مراتب بهتر برای انتقال ارزش است تا یک تکه کاغذ”.

نظر ایلان ماسک در مورد بیت کوین

راسل اوكونگ

بازیکن سمت چپ تیم فوتبال آمریکاییِ لس آنجلس چارجرز، اخیرا به دلیل حمایت پرشور از بیت‌کوین، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. او در یکی از جالب‌ترین نظرات در مورد بیت کوین در فیسبوک اعلام کرد که باید حقوقش را به بیت کوین بپردازند.

البته، او این درخواست را حضوری نیز به گوش سران باشگاه رساند و فرد مسئول پرداخت‌های تیم لس­ آنجلس چارجرز پاسخ داد که اصلا نمی‌داند بیت‌کوین چیست. راسل اوکونگ ماه‌های بعد گفت که چندین بار تلاش کرده است تا مدیریت باشگاه را برای پرداخت بیت‌کوین متقاعد کند و تلاش خود را ادامه خواهد داد.

نظر راسل اوکونگ در مورد بیت کوین

اوکونگ از زمان اعلام علاقه خود به بیت‌کوین، حضور خود در محفل‌های مربوط به بیت‌کوین را بیشتر کرده است. او در اول سپتامبر 2019 در مراسم افتتاحیه اولین رویداد بیت‌کوین، حضور یافت و گفت که امیدوار است که رویدادهای بیرونی و عینی بسیاری برای افزایش پذیرش و آگاهی‌بخشی در مورد بیت‌کوین برگزار شود و ادامه داد: “بیت‌کوین مانند یک رنسانس، بیداری یا روشنگری است، و این همان چیزی است که ما می‌خواهیم در این دوران آن را بدست آوریم”.

فیفتی سنت

رپِر مشهور، فیفتی سنت، با دریافت دستمزد بیت‌کوینی خود از فروش یک آلبوم، بیت‌کوین‌هایی به ارزش میلیاردها دلار بدست آورد. آلبوم او در سال 2014، با نام جاه‌طلبی حیوانی، برای این ستاره رپ 700 بیت‌کوین به همراه داشت.

نظر فیفتی سنت در مورد بیت کوین

درست قبل از این که ارزش بیت‌کوین در آغاز سال 2018، کاهش یابد، 700 بیت‌کوین ارزشی معادل 7 میلیون دلار داشت. او در یکی از جنجالی‌ترین نظرات در مورد بیت کوین در توئیتی نوشت که از دریافت این ثروت خوشحال است و در انتها نوشت:”برای یک كودك از جنوب آمریکا این پول زیاد هم بد نیست”.

نصیر جونز

نصیر جونز، با نام مستعار ناز، دنیای رپ را رها کرد تا زندگی جدیدی را در زمینه فناوری در سیلیکون‌وَلی شروع کند. در سال 2014، هنگامی که بیت‌کوین یک بحث جدید و داغ در سان فرانسیسکو بود، او از طریق بنیانگذار شرکت بن هوروویتس، آندرسن هوروویتس، وارد سرمایه‌گذاری در استارتاپی به نام کوین‌بیس شد.

 یکی از تحسین‌برانگیزترین نظرات در مورد بیت کوین متعلق به این خواننده است که در مصاحبه‌ای اعلام کرد که “اگرچه بیت‌کوین بزرگ‌تر از اینترنت نخواهد بود اما روزی بیت‌کوین به صنعت بزرگی تبدیل خواهد شد. بن هوروویتس واقعا چشمانم را به روی عصر پیشتازی بیت‌کوین باز کرد. این دوران عصر اینترنت نیست، عصر بیت‌کوین است”.

نظر نصیر جونز در مورد بیت کوین

سخن پایانی

نظرات در مورد بیت کوین گاهی بسیار تعجب برانگیز و گاهی بسیار جذاب است. اگر چه بیت‌کوین هنوز هم مخالفان فراوانی دارد اما افراد بزرگی نیز هستند که به آینده بیت‌کوین ایمان دارند و برای بسیاری از طرفداران و علاقمندن بیت‌کوین، بزرگترین حامی آن در جنگ با ارزهای سنتی هستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.