ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

تاثیر بیت کوین بر رمزارز تتر: چگونه تتر از روند صعودی بیت کوین تغذیه می کند

چه کسی خرید می‌کند و چگونه تتر از قبل آن را اندازه‌گیری و ارزیابی می‌کند؟

مقدمه

در طی یک ماه گذشته، ۶۰۰ میلیون دلار ” تتر“، رمز ارزی که ظاهرا به دلار وابسته است، به وجود آمده‌است. به نظر می‌رسد که در حال حاضر قیمت بیت کوین از ۸،۵۰۰ دلار به ۱۱،۰۰۰ دلار افزایش‌یافته است. آیا این دو رویداد به هم متصل هستند؟

ویل هاربورن، موسس اتفینکس، یک صرافی غیر متمرکز که مقر آن در لندن قرار دارد، گفت که قطعا همینطور است. اتفینکس یکی از شرکت‌های تابعه بیت فینکس، صرافی مربوط به تتر است و بینشی نسبت به رابطه بین تتر و بیت کوین، نهنگ های بیت کوین و بازارهای صعودی دارد.

هاربورن می‌گوید: وقتی تترهای زیادی را می بینید که منتشر می شوند، به این معنی است که تعداد معدودی از مشتریان ثروتمند، اساساً از چند روز قبل تترهای زیادی را سفارش داده اند تا بعد آن ها را در بازار قرار دهند – اغلب قبل از اینکه موجی از آن ها به راه بیفتد. تترها برای این دارندگان بزرگ مفید هستند که می‌توانند با بیت کوین، اتر، لایت کوین و دیگر سکه‌ها، در صرافی های دارای نقدینگی بالا، که ارزهای فیات را قبول نمی‌کنند، جفت شوند.

هاربورن گفت که این ارتباط اولیه بین تتر و سرمایه گذاران آن که باید حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار را برای خرید مستقیم از وب سایت تتر جمع آوری کنند، همان چیزی است که اعداد رند بزرگ مشاهده‌شده در انتشارات عمومی و دولتی را تولید می‌کند – مثلا، ۱۰۰ میلیون دلار در هفته گذشته. برای پاسخ به “تقاضای برنامه‌ریزی‌شده” توسط این سرمایه گذاران، تتر باید مجموعه‌ای از تترها را ایجاد کند که به اعضای کلیدی نیاز دارد تا با کلیدهای عمومی خود همخوانی داشته باشند؛ این کار زمان می‌برد و ظاهرا به همین دلیل است که تقاضاهای سرمایه گذاران در دسته‌های بزرگ جمع آوری می‌شوند.

سپس، زمانی که پیش سفارش ها به وقوع می پیوندد، تتر – با توجه به گفته هاربورن – به فروش می رسد، یا تترهای جدیدی که با یک دلار از پیش خریداری شده است، برای خریداران صادر می شوند و خریداران از آن‌ها در بازار برای بالا بردن قیمت بیت کوین، لایت کوین، یا هر چیز دیگری استفاده می‌کنند. (صادر کردن ظاهرا از منتشر کردن متمایز است که در آن تترها تولید می‌شوند اما توزیع نمی‌شوند.)

و سپس؟

و متفکران غیرمتخصص می بینند که قیمت بالا رفته است و تعداد آن ها نیز بالا می رود.

هاربورن گفت: ” تتر اساسا فقط توکن های زنجیره بلوکی که مبتنی بر تقاضای برنامه ریزی شده است را برای به وجود آمدن، آماده می کند.” معمولا مشتریان تنها ۵ میلیون دلار را بدون اطلاع قبلی تتر می‌فرستند. بنابراین تتر می تواند بداند که در عرض چند روز آینده به حدود ۲۵۰ میلیون دلار نیاز دارد. اما وقتی پول از طریق سیستم بانکی منتقل می شود، تترهای واقعی به مشتریان ارسال می‌شوند.تتر و تاثیر بیت کوین

آنچه در ماه گذشته اتفاق افتاد را در نظر بگیرید. در فاصله 25ام ماه مه و 25ام ماه ژوئن، ۶۰۰ میلیون تتر تولید شده‌است. در ابتدا، سکه‌ها به آرامی در پایان ماه می منتشر شدند که با افزایش تدریجی قیمت همزمانی پیدا کرد. سپس سه فقره بزرگ دیگر از تتر در توالی سریع و همزمان با جهش سهمی در قیمت بیت کوین، از ۸،۵۰۰ دلار تا ۱۱،۰۰۰ دلار تولید و منتشر شدند.

هاربورن گفت که برخی از این تترها در حقیقت فقط از شبکه اومنی مستقر در بیت کوین به شبکه اتریوم منتقل شده‌اند تا با تقاضا مطابقت داشته باشند. با این وجود، همبستگی – و تحقیقات در مورد انتشارات – آن را روشن می‌سازد؛ وقتی که تترها بازار را خراب می کنند، متفکران، تمایل به پیروی از آن دارند. به نظر می‌رسد که بازارهای رمزارزها با انتشار تترها، زنده می شوند و می میرند.

بنابراین چه چیزی دقیقا “تقاضای برنامه‌ریزی‌شده” است؟ چه کسی خرید می‌کند و چگونه تتر از قبل آن را اندازه‌گیری و ارزیابی می‌کند؟ به گفته هاربورن، برخی از بزرگ‌ترین مشتریان تتر بر روی میزهای تجاری خارج از بورس هستند که به طور خصوصی مقادیر زیادی را به سرمایه گذاران و یا معامله گران در مقیاس بزرگ می‌فروشند. او گفت: ” میز OTC ممکن است بیت کوین را به یک خریدار بزرگ در آمریکا به طور عمده بفروشد و سپس دلار را به تتر تبدیل خواهد کرد تا بخش دیگر سفارش را از طریق بیتفینکس و بایننس که نقدینگی بیشتری در آن وجود دارد، گسترش دهد.”

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.