ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

بهترین کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال (بخش ۴ از ۸)

کیف پول بیت کوین سخت افزاری، از هر والت نرم افزاری دیگر امنیت بالاتری دارد

هرآنچه که نیاز است درمورد یک کیف پول بیت کوین بدانید؛ بهترین والت‌های بیت کوین و ویژگی‌های آن‌ها، و سوالات پرتکرار در مورد کیف پول بیت کوین را در این مطلب توضیح خواهیم داد.

کیف پول بیت کوین الکترام

الکترام، یک نرم‌افزار والت است که خیلی سریع امکان استفاده از امنیت بالا را در اختیار قرار می­دهد. در روند نصب آسان این نرم‌افزار، یک عبارت 12 کلمه ­ای داده می­شود که اجازه بازیابی تمامی بیت کوین خود را در صورت خرابی کامپیوتر به شما می­دهد. همچنین، کیف پول بیت کوین شما به صورت پیش‌فرض رمزگذاری می‌شود، که به حفاظت از کوین­ ها در برابر حمله هکرها کمک می­کند. الکترام برای ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است و نرم‌افزار پیشنهادی ما برای افراد مبتدی است. برای دانلود نسخه مربوط به سیستم عامل خود، این‌جا کلیک کنید.

ساخت والت بیت کوین

والت­‌های دیگر

چند والت­ دیگر را نیز پیشنهاد می­کنیم که البته برای افراد مبتدی توصیه نمی­ شوند. چنانچه دوست دارید چالش بیشتری را تجربه کنید، نرم افزار آرمری انتخاب مناسبی برای آن دسته افرادی است ک به بالاترین امنیت ممکن نیاز دارند و کلاینت اصلی بیت کوین کیو تی هم مورد اعتماد است و ارزش فراگیری نحوه استفاده از آن را دارد.

حال که یک والت ساختید، نوبت به فراگیری نحوه گرفتن بیت کوینمی­­رسد.

کیف پول بیت کوین دیجیتال بیت باکس

به نظر می‌رسد دیجیتال بیت باکس برای رویاپردازان فوق‌العاده باهوش و بدبین مناسب باشد. بسیاری از علاقه‌مندان واقعی به رمزارز، در خصوص امنیت مایلند جانب احتیاط را در پیش بگیرند.

در مقایسه با سایر نرم ­افزارها، سازندگان دیجیتال بیت باکس همیشه پشتیبانی 24 ساعته دارند. به هیچ وجه اشکال ندارد که بگوییم شیفت دیوایسز ایمن­ترین دستگاه کیف پول آفلاین رمزارزها جدای از فضای ذخیره فیزیکی ساخته است.

نه تنها دیجیتال باکس امنیت بالایی دارد، بلکه دارای ویژگی­ های دیگری است که موجب گسترش کاربرد آن می­شود و آن را از رقبای خود متمایز می­کند.

والت بیت کوین

اولین شعار دیجتال باکس امنیت است.

دیجیتال بیت باکس همچون سایر دستگاه ­های کیف پول آنلاین برای اموال رمزی، شبیه یک فلش مموری معمولی است. تنها چیزی که آن را از والت­ های سخت افزاری متمایز می­کند مموری کارد میکرو SD است که به صورت افقی در وسط آن قرار دارد. این ویژگی، هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ عملکرد عامل تفاوت این دستگاه شده است.

نکته اصلی که باعث فروش این والت سخت افزاری است، این است که در مواقع ضروری، دیگر نیازی به نوشتن چند عبارت ورود برای بازیابی دارایی نیست. بلکه زمانی که برای بار نخست دیجیتال بیت باکس خود را راه‌اندازی می­ کنید، همه این اطلاعات به صورت اتوماتیک روی SD کارد ذخیره می­شود. بدون شک این امکان از دردسرهای بعدی سرمایه­ گذاران جلوگیری می­ کند. البته باید نسبت به نگهداری ایمن SD کارد کوشا باشید ولی فقط باید در زمان راه ­اندازی یا تنظیم مجدد SD کارد را وارد دیجیتال بیت باکس کنید.

شعار دوم دیجیتال بیت باکس هم امنیت است.

این کیف پول بیت کوین سخت‌افزاری جدید، افزون بر این امکانات امنیتی عالی، امکانات دیگری هم با خود دارد که بهبود کلی امنیت را به ارمغان می­ آورد و دامنه کاربرد آن را به فراتر از ذخیره ­سازی بیت کوین توسعه می‌دهد. مهم­ترین این امکانات، قابلیت ایجاد یک والت پنهان جایگزین است که از سوی سازنده آن، به نام پلازیبل دینایبلیتی به بازار عرضه شده است. کاربرد اصلی ذخیره بیشتر دارایی در یک والت با استفاده کم و ذخیره مابقی دارایی در یک والت­ دم دستی است. اگر به هر دلیلی والت دم دستی در معرض خطر قرار گرفت، والت پنهان و دارایی اصلی سالم و در امان باقی می­ مانند. با کمک میکرو SD کارد، بعدا می­توان به این دارایی­ ها دسترسی پیدا کرد.

به علاوه، دیجیتال بیت باکس دو حالت اعتبار سنجی دو عاملی دارد. اولین حالت زمانی است که با دستگاه دیگر جفت می­شود. شما می ­توانید اعتبار سنجی دو عاملی را برای استفاده از والت فعال کنید تا تراکنش ­های جدیدی انجام دهید. حالت دوم به این صورت است که می­توانید از خود دیجیتال بیت باکس به عنوان عامل دوم پلتفورم دیگری که از اعتبار بخشی دوعاملی بهره می­برد، استفاده کنید. توجه به این نکته ضروری است که انجام این حالت، باعث غیرفعال شدن سایر امکانات والت می­شود. اگر قصد استفاده از والت سخت افزاری اصلی خود را دارید، اولین حالت اعتباربخشی دوعاملی ایده ­آل­ ترین حالت است. اما اگر قصد استفاده از آن برای ایجاد تراکنش‌های زیاد را ندارید، برای امکان دیگر مفید خواهد بود.

رقیب جدید ترزر و لجر

زمانی که بحث از رمزارزها مطرح می­شود، اگر دغدغه اصلی شما امنیت باشد، دیجیتال بیت باکس رقیب ترزر و لجر همان والت سخت­ افزاری است که در پی آن هستید. به شدت کاربری آسانی دارد و از برنامه­ های اوپن سورس برای لینوکس، مک و ویندوز بهره می­برد. تنها نقطه ضعف برای کابران این است که در حال حاضر تقریبا محدود به بیت کوین است. وگرنه یک بستر جدیدی است که عملکرد تمام عیاری عرضه می­کند و قیمت واقعا رقابتی نیز دارد.

والت سخت‌­افزاری اوپن دایم

اخیرا، در خصوص بیت کوین و آلت کوین­ های دیگر هیجانات زیادی وجود داشته است. می­توان درک کرد که برخی از تازه­ واردان به این حوزه این برداشت را دارند که بیت کوین، دارایی جمع کردنی است. اما در واقع بیت کوین صرفا یک نوع ارز است. بیت کوین عاری از هر گونه فریب و پیش ­بینی ارزش، به طور کلی ابزاری برای معامله است.

اوپن دایم یک فضای کیف پول آفلاین نسبتا جدید است که واقعا کل ارزش ­های غیرمتمرکز و ناشناسی نسبی را دربر می­ گیرد. در عصری که معاملات آنلاین متمرکز و به شدت آشکار با استقبال گسترده همراه است، اوپن دایم طبق یک اصل قدیمی خالص ­تر عمل می­کند و با این اصل والت­ های سخت افزاری جدیدی را به بازار معرفی می­کند.

استیک‌­های بیت کوین آفلاین

اوپن دایم در حال دست و پا کردن نام جدیدی تحت عنوان «قلک» واحدهای کیف پول آفلاین در دنیای رمزارز برای خودش است. اوپن دایم همچون واحدهای کیف پول آفلاین دیگر عمل می­کند ولی با یک تفاوت اصلی و این تفاوت ذخیره ­سازی آنی و ایمن است. این تفاوت اصلی، کاملا در طرز استفاده افراد تغییر ایجاد می­کند. بسترهای ذخیره سازی دیگر، والت ­هایی با درجه امنیت معقول هستند که بارها مورد استفاده قرار می­گیرند. در حالی که واحد اوپن دایم را می ­توان تنها یک بار با میزان امنیت بالا به عنوان آدرسی برای ذخیره­ سازی بیت کوین تا زمان نیاز مالک مورد استفاده قرار داد. زمانی که واحد ذخیره سازی اوپن دایم باز شود همچون حالتی که قلک شکسته می ­شود، دیگر همان میزان امینت تامین نمی­ شود. اوپن دایم بستری است که دارایی غیرفیزیکی بیت کوین را در یک فضای فیزیکی ذخیره می­کند تا مردم بتوانند در دنیای واقعی به معامله آن با یکدیگر بپردازند.

راه‌­اندازی

اوپن دایم با اغلب واحدهای کیف پول آفلاین به یک صورت کار می­کند. شما خریداری می­کنید، شروع به کار و بعد استفاده می­کنید. تنها روش کار با اوپن دایم این است که وقتی قصد نقد کردن حساب ذخیره شده در آن را دارید، باید آن را بشکنید تا باز شود.

روند شروع به کار نسبتا آسان است. به پورت USB دستگاه خود متصل کنید. سپس با افزودن 256 کیلو بایت به آن، باید یک کلید خصوصی ایجاد کنید. می­توانید با انتقال دو عکس رندوم به داخل آن این کار را انجام دهید. بعد از ایجاد کلید خصوصی، دستگاه به طور خود به خود خارج می­شود. اکنون آماده استفاده است. برای مدیریت دارایی و مشاهده آدرس دیجیتال خود، باید فایل index.htm واقع در دستگاه را باز کنید. رابط کاربری بسیار آسان است و حتی چند لینک به تعدادی از جستجوگران بلاک چین فراهم می­کند.

ایجاد بیت املت

در نهایت، قصد دارید به بیت کوین یا لایت کوین ذخیره شده در اوپن دایم دسترسی داشته باشید. اگر اولین نسخه آن را داشته باشید، باید زبانه پلاستیکی وسط فلش را قطع کنید. ورژن­ های بعدی بیشتر شبیه تنظیم مودم عمل می­کنند. باید یک سوزن را در قسمت مشخص شده دستگاه وارد کنید. هر دو کار باعث تغییر فیزیکی دستگاه می­شود. بعد از این کار، کلید خصوصی همراه با اوپن دایم، روی PC یا موبایل دانلود می­شود. این حساس­ ترین قسمت در استفاده از اوپن دایم است. در لحظه انجام این کار، مطمئن باشید که از یک سیستم ایمن استفاده می­کنید. بعد همانند پلتفورم ­های دیگر، می­توانید از کلید خصوصی برای دسترسی به دارایی خود استفاده کنید.

خطرات امنیتی والت‌­های سخت افزاری

کیف پول بیت کوین سخت افزاری، از هر والت نرم افزاری دیگر مثل نرم­ افزارهای موجود در دستگاه­ های اندروید، IOS و دسکتاپ امنیت بالاتری دارد. اما والت­ های سخت افزاری خطرات امنیتی مختص به خود را دارند که باید از آن­ها باخبر بود.

ادامه دارد…

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.