ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

نکات طلایی در مورد روش‌های کسب بیت کوین و درآمدزایی از آن (بخش ۲ از ۲)

واقعیت این است که امروزه کسب بیت کوین به روش استخراج، بیشتر به یک حرفه تبدیل شده است

۹. فروش محصول یا خدمات مرتبط با بیت کوین

تلاش متغیر – درآمد متغیر- ریسک متغیر

اگر شما در نویسندگی مهارت ندارید، می‌توانید خدمات دیگری را ارائه دهید. در بخش خدمات بیت کوین‌تاک، خدمات متنوعی معرفی می‌شود که می‌توانید در ازای کسب بیت کوین آن‌ها را ارائه دهید. برخی از این موارد شامل توسعه وب‌سایت، بازاریابی یک محصول آنلاین یا کارگزاری به صورت امانی (Escrow agent) برای معاملات بیت کوین هستند.

۱۰. استخراج بیت کوین

تلاش زیاد – درآمد متوسط تا زیاد – ریسک متوسط تا زیاد

بسیاری از افراد که کار در حوزه بیت کوین را شروع می‌کنند و قصد کسب بیت کوین را دارند، بلافاصله به مفهوم استخراج بیت کوین جذب می‌شوند. تولید پول جادویی از طریق رایانه در منزل خود؟ چه چیزی بهتر از این؟

واقعیت این است که امروزه کسب بیت کوین به روش استخراج، بیشتر به یک حرفه تبدیل شده است تا به یک سرگرمی. این کار به تجهیزات استخراج بسیار گران‌قیمت، هزینه بالای برق، دانش پیکربندی سخت‌افزار و فضای فیزیکی برای انبارکردن دستگاه‌های ماینر نیاز دارد.

تجهیزات استخراج کوین‌های جایگزین یا آلتکوین‌ها (Altcoins) (مثل استخراج اتریوم) ارزان‌تر از تجهیزات استخراج بیت کوین هستند، اما این ارزانی هم تنها به معنای این است که سخت‌افزارهای استخراج‌کننده هزینه کمتری خواهد داشت. دردسرهای دیگر مانند هزینه‌های برق، پیکربندی، هزینه‌های تعمیر و نگهداری و غیره، همگی به قوت خود باقی هستند.

سرمایه گذاری در بیت کوین

بعضی اوقات با یک وب‌سایت یا برنامه تلفن همراه روبرو می‌شوید که به شما می‌گوید برای شما کوین استخراج می‌کند. بسیاری از این خدمات تقریباً بی فایده هستند و معمولاً فقط قدرت محاسباتی و باتری دستگاه شما را مصرف می‌کنند تا در ازای آن چند سنت به شما بدهند.

یک گزینه دیگر برای کسب بیت کوین، استفاده از روش استخراج ابری است. پرداخت هزینه به شخص دیگری برای مدیریت تجهیزات استخراج برای شما، درحالی‌که سود را بین خود تقسیم می‌کنید. اگرچه این روش به نظر ایده آل می‌رسد، بسیاری از سایت‌های استخراج ابری امروز فقط وانمود می‌کنند که از پول یا تجهیزات شما برای کارهای استخراج استفاده می‌کنند و در واقع اکثر آن‌ها کلاه‌بردار هستند.

علاوه بر این، درحالی‌که چند سایت معتبر این‌چنینی وجود دارد، ولی بهتر است پولی که می‌خواهید به آن‌ها برای استخراج بپردازید را صرف خرید بیت کوین کنید. البته شما می‌توانید شخصا تحقیقات خود را در این زمینه انجام دهید و در نهایت این شما هستید که اختیار خرج‌کردن پول خود را دارید.

۱۱. وام‌دهی بیت کوین

تلاش زیاد- درآمد کم – بسیار پر ریسک

یک روش بسیار محبوب برای کسب بیت کوین از طریق پلتفرم‌های اعطای وام بیت کوین است. این سایت‌ها وام‌گیرندگانی که نیاز به رمزارز دارند را به دارندگان رمزارزی وصل می‌کنند که کوین‌های خود را با بهره مشخصی وام می‌دهند. ازآنجایی که این وام‌ها بسیار پر ریسک هستند، نرخ بهره بسیار بالا است و فقط در ابتدای کار به نظر می‌رسد که روش خوبی برای کسب بیت کوین است.

شاید با خود بپرسید که اگر بیت کوین‌های خود را وام دهم، می‌توانم سالی ۱۵ درصد به کوین‌های خود اضافه کنم، خب پس اشکال این روش چیست؟

خب، از آنجایی که هیچ وثیقه واقعی و مناسبی وجود ندارد که وام‌گیرنده را ملزم به بازپرداخت وام کند، در بیشتر مواقع وام‌دهندگان به پول خود نمی‌رسند.

افراد مختلفی چندین مرتبه، پرداخت وام را در سایت ۹۹Bitcoins امتحان کرده ­اند و درنهایت همه این موارد به عدم بازپرداخت بدهی منتهی شده است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از این روش خاص دوری کنید.

یکی از سایت‌هایی که به نظر می‌رسد برای مدت زمان نسبتاً طولانی است که این کار را می‌کند سایت ایکس کوینز (xCoins) است. درحالی‌که نمی­توان تضمینی در رابطه با این سایت داد، ولی نقدهای خوبی در مورد آن نوشته شده است.

پس مثل همیشه، لطفاً قبل از سرمایه‌گذاری در هر موردی، تحقیقات خود را به خوبی انجام دهید.

کاربران فعال بیت کوین

۱۲. HYIPs و دوبرابرکننده‌های کوین

تلاش متوسط – درآمد کم – بسیار پر ریسک

روش دیگر کسب بیت کوین که به شما پیشنهاد می‌شود از آن دوری کنید، سایت‌های دوبرابرکننده کوین و برنامه‌های سرمایه‌گذاری با بازده بالا یا HYIPs هستند. این‌ها سایت‌هایی هستند که ادعا می‌کنند هر چند روز یک‌بار کوین‌های شما را دو برابر می‌کنند یا نرخ بهره غیر واقعی به شما می‌دهند.

کاری که این سایت‌ها انجام می‌دهند این است که از کاربران جدید پول می‌گیرند و از این پول برای پرداخت به کاربران قدیمی استفاده می‌کنند. این فرآیند سر و صدای زیادی را نسبت به این سایت‌ها ایجاد کرده است، درحالیکه به نظر می‌رسد که کارشان قانونی است.

از این گذشته، آن‌ها تقریباً همیشه نوعی برنامه ارجاع دارند تا کاربران بتوانند دوستان خود را به سیستم معرفی کنند. این روش موسوم به روش کلاه‌برداری پانزی (Ponzi) است. این کار حدود ۳ تا ۴ ماه ادامه خواهد داشت تا اینکه یک روز وب‌سایت آفلاین می‌شود و پول شما از بین خواهد رفت. دیگر پولی پرداخت نمی‌شود و بسیاری از افراد سرشان کلاه می‌رود.

نویسنده مقاله در ۳ سال گذشته چندین سایت سرمایه‌گذاری بیت کوین را مرور کرده‌است و هنوز سایتی پیدا نکرده‌ که سرمایه‌گذاری در آن ایمن و احتمال کسب بیت کوین در آن وجود داشته باشد. هر سایتی که به شما قول‌های بیش از حد ایده‌آل می‌دهد، احتمالاً سایتی کلاهبردار است که قصد ربودن کوین‌های شما را دارد.

چگونه می‌توانید بفهمید که آیا یک سایت کلاه‌برداری است یا نه؟ آسان است، از ابزار تست کلاه‌برداری بیت کوین (Bitcoin scam test tool) استفاده کنید تا اطلاعات کافی درباره مشروعیت یک سایت به دست آورید.

۱۳. بیت کوین فورک ها (Bitcoin Forks) و ایردراپ‌ها (Airdrops)

تلاش زیاد (مخصوصاً برای کاربران غیر فنی)- درآمد متوسط – ریسک متغیر

از حدود آگوست ۲۰۱۷ بیت کوین شروع به انشعاب به کوین‌های دیگر کرد. به‌طور خلاصه، انشعاب (Forking) به معنای ایجاد یک همتای جدید برای بیت کوین است. هر شخصی که قبل از شروع این روند، بیت کوین داشت، هم‌اکنون می‌تواند ادعای مالکیت کوین انشعاب‌یافته از آن را هم داشته باشد.

اولین انشعاب محبوب از بیت کوین، رمزارز بیت کوین کش (Bitcoin Cash) بود، اما در مدت بسیار اندکی پس از آن بیت کوین گلد (Bitcoin Gold)، بیت کوین دایموند (Bitcoin Diamond) و موارد دیگری نیز معرفی شدند. روند ادعای مالکیت فورک کوین‌ها توسط مالکین قبلی، یک روند استاندارد است اما به درکی بالاتر از متوسط از نحوه عملکرد بیت کوین نیاز دارد که ذکر آن در این مقاله نمی‌گنجد.

به خاطر داشته باشید اگر مطمئن نیستید که با طرز کار این فورک‌کوین‌ها آشنایی دارید یا نه، امکان این وجود دارد که در نهایت سرمایه خود را از دست بدهید. بنابراین برای اکثر کاربران غیرفنی بهتر است که از خرید یا سرمایه‌گذاری در فورک کوین‌ها خودداری کنند و سرمایه خود را ایمن نگه دارند.

گزینه‌های دیگر شامل شرکت‌هایی است که این کوین‌ها را برای شما خریداری می‌کنند و کمیسیون می‌گیرند – اما این مورد نیز به‌راحتی می‌تواند به کلاه‌برداری تبدیل شود که با پول شما فرار می‌کند.

سرمایه گذاری در بیت کوین ماینینگ

هنگامی که یک فورک کوین داشته باشید، بهتر است آن را با بیت کوین یا سایر رمزارزهایی که بازار مناسبی دارند، مبادله کنید.

ایردراپ‌ها

ایردراپ‌ها شبیه به فورک کوین‌ها هستند و معمولاً از ایردراپ‌ها برای تبلیغات برای یک رمزارز خاص استفاده می‌شود. این ارز به‌صورت مجانی بین افراد توزیع می‌شود، اگرچه در برخی موارد ممکن است برخی شروط برای مالکیت آن اعمال شود. به‌عنوان‌مثال، کوینی به نام بایت بال (Byteball) با توجه به میزان بیت کوین‌های متعلق به افراد، به‌صورت مجانی بین دارندگان بیت کوین توزیع شده است.

به عنوان نتیجه‌گیری، فورک کوین‌ها و ایردراپ‌ها ممکن است زمانی بهترین روش کسب بیت کوین باشند که بخواهید از بیت کوین‌های فعال خود کسب درآمد کنید، اما کار با آن‌ها می‌تواند بسیار ریسک‌پذیر باشد. علاوه بر این، برای کار با آن‌ها، حتما باید مقداری بیت کوین داشته باشید.

من به شما توصیه می‌کنم که فقط پس از تحقیقات کافی و درک خوب از روند کار با این نوع کوین‌ها، از آن‌ها استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله، روش‌های زیادی را برای کسب بیت کوین یا پول درآوردن با رمزارزها ارائه دادیم. در پایان این مطلب باید گفت که هر روش جوانب مثبت و منفی خود را دارد، برخی از آن‌ها پرخطرتر هستند و برخی دیگر به تلاش بیشتری نیاز دارند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید هیچ راه آسان و بدون خطری برای درآمدزایی با بیت کوین وجود ندارد. خبر خوب این است که این کار امکان‌پذیر است و اگر تلاش کنید می‌توانید روش‌های خلاقانه جدید و زیادی برای کسب بیت کوین و درآمدزایی از آن پیدا کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.