ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

بهترین کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال (بخش ۵ از ۸)

توصیه همیشگی ما این است که مستقیما از فروشنده سخت افزار خرید کنید

بعد از آشنایی با ماهیت و نحوه کار کیف پول‌های ارزهای مجازی، در این بخش به توضیح ویژگی‌های والت سخت افزاری بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی می‌پردازیم.

دستکاری دستگاه والت سخت افزاری

توصیه همیشگی ما این است که مستقیما از فروشنده سخت افزار خرید کنید. چرا که هر کسی می­تواند والت سخت افزاری بخرد، آن را دستکاری کند و آن را به صورت دست دوم بفروشد. افراد می­توانند که آن را برنامه‌نویسی کنند تا بیت کوین دزدی کند یا راه نفوذ در آن طراحی کنند.

بیشتر والت­ های سخت افزاری از نوار خاصی روی بسته‌بندی استفاده می­ کنند تا هر گونه دستکاری و نفوذ به بسته آشکار شود. این هم دلیل دیگری بر چرایی اینکه ما توصیه می­کنیم تنها از شرکت والت سخت افزاری و نه از سایت­هایی مثل eBay خرید کنید.

ایجاد کننده شماره تصادفی بد

کلید خصوصی بیت کوین مبتنی بر رمزنگاری است. ایجادکنندگان شماره تصادفی، RNG، برای ساخت کلید خصوصی به منظور تامین امنیت بیت کوین مورد استفاده قرار می­گیرد.

در صورتی که سازنده شماره تصادفی، واقعا رندوم نباشد، به منزله این است که فرد دیگری می­تواند کلید خصوصی والت سخت افزاری ساده­ تری را مجددا ایجاد کند. این حمله در گذشته به blockchain.info صورت گرفته است. بالغ بر 300 بیت کوین blockchain.info به خاطر عدم استفاده از RNG مناسب از دست رفت و از این رو هکرها می­ توانستند مجددا کلید خصوصی ایجاد کنند و کوین دزدی کنند.

یک شیوه برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از کلمه 25ام سفارشی والت سخت افزاری است. برای مثال، ترزور، به شما امکان اضافه کردن کلمه 25ام را به هسته 24 کلمه­ ای می­دهد. این بدین معناست که به لحاظ فنی می­توانید RNG خود را به کامپیوتری که RNG ایجاد کرده بدهید تا مطمئن شوید که کلید خصوصی شما واقعا مبتنی بر یک RNG خوب است.

اگر شرکت والت سخت افزاری از دسترس خارج شود چه اتفاقی می­افتد؟

تمامی والت های سخت افزاری لیست شده فوق با والت­ های دیگر کار می­کند. بنابر این درصورتی که شرکت والت سخت افزاری از دسترس خارج شود، همچنان قادر به استفاده از والت خود با یک والت دیگر مثل الکترام خواهید بود.

فرض کنیم شما از ترزور مای ترزور والت (My Trezor wallet) استفاده می­کنید و از دسترس خارج می­شود و دیگر از مای والت ترزور پشتیبانی نمی­کند.

تنها در عرض چند دقیقه قادر خواهید بود که در کامپیوتر خود الکترام دانلود کنید. زمانی که آن را نصب کردید، ترزور خود را راه اندازی می­کنید و تمام تاریخچه معاملات و موجودیتان بالا می ­آید و دقیقا عین سابق است. این ویژگی به دلیل این است که الکترام همان هسته 24 کلمه ­ای را استفاده می­کند که هنگام راه ­اندازی ترزور ایجاد کرده ­اید.

انتخاب کیف پول بیت کوین

چه والتی برای هر دستگاه مناسب است؟

لجر نانو اس، کیپ­کی و ترزور، همگی با این برنامه‌ها کار می­‌کنند:

مای­سلیوم (فقط نسخه اندروید)

الکترام برای مک، ویندوز و لینوکس

گرین ادرس

­آیا این والت­ های سخت افزاری برای اتریوم کار می­کنند؟

بله، همه این والت­ها با اتریوم، لایت­کوین و کوین­ های بسیار دیگر کار می­کنند.

ترزور و لجر هر دو بلاگ­ هایی دارند که یکپارچگی خود را با والت­ های متعدد اتریوم توضیح داده ­اند.

والت سخت ­افزاری می­گوید که هسته 24 کلمه ­ای روی کاغذ نوشته شود.

آیا می­توان با تلفن همراه از هسته برای پشتیبانی عکس گرفت؟

خیر، به هیچ عنوان!

هسته ایجاد شده توسط والت ­های سخت افزاری تنها به منظور خوانده شدن ساخته شده ­اند. با عکس گرفتن توسط تلفن همراه متصل به اینترنت، تمام والت خود را روی دستگاهی قرار می­دهید که به اینترنت متصل است و راه را برای نفوذ هکرها هموار می­کنید. لطفا این کار را نکنید!

چرا والت­ های سخت افزاری دکمه دارند؟

دکمه ­ها برای تایید معاملات مورد استفاده قرار می­گیرند. به منظور ارسال یک تراکنش، باید دکمه دستگاه را فشار دهید یا نگه دارید. این یک امکان امنیتی است. اگر یک هکر به هر طریقی به والت سخت افزاری نفوذ کند، هکر همچنان نمی­ تواند بدون دسترسی فیزیکی به دکمه­ ها، TX ارسال کند. در این خصوص در فلسفه امنیت ترزور بیشتر بدانید.

آیا والت­ های سخت افزاری با کوین بیس کار می­کنند؟

یکی از سوالات پرتکرار چگونگی کار کوین بیس با والت­ های سخت افزاری است.

کوین بیس مستقیما با والت سخت افزاری کار نمی­کند. زمانی که بیت کوین می­خرید، باید مستقیما آن را از کوین بیس به والت سخت افزاری خود ارسال کنید. هرگز بیت کوین یا هر تبادل دیگری را برای مدت طولانی روی کوین بیس ذخیره نکنید.

شرکت­های زیادی همچون بیتفینکس و ام­تی­گاکس در گذشته به خاطر هکرها، پول­ های خود را از دست دادند.

بنابرین از یک والت سخت افزاری متصل به کوین بیس استفاده کنید.

تمام مطالب فوق، راجع به همه مبادلات صدق می­کند. آیا از بیت ­استمپ استفاده می­کنید؟ خیلی خوبه! زمانی که بر روی استمپ بیت کوین می­خرید، کوین­ را به والت سخت افزاری خود ارسال کنید. همین مطلب در مورد کراکن، پولونیکس یا هر مبادله و خدمات دیگر که کوین نگهداری می­کنند، صدق می­کند.

تذکری در مورد والت سخت افزاری

توجه داشته باشید برای استفاده والت سخت افزاری بیت کوین یا هر رمز ارزی، به یک والت نرم افزاری برای تعامل با دستگاه نیاز است.

همه والت­ های سخت افزاری، والت­ های نرم افزاری پیش فرض ساخته شده شرکت را دارند. اما می­توانید والت نرم افزاری مجزا را هم نصب کنید تا والت سخت افزاری را با الت کوین استفاده کنید.

یک مثال ساده این است که ترزورز اون والت، از بیت کوین پشتیبانی می­کند اما می­توانید از الکترام هم استفاده کنید تا ترزور خود را با بیت کوین استفاده کنید.

امکان انجام این کار وجود دارد چون الکترام ویژگی­های منحصر به فردی دارد که والت ترزور ندارد. از جمله این ویژگی­ها خرج کردن از خروجی­ های خاص یا بستن آدرس­ های به خصوص است تا امکان خرج از آن نباشد.

دلیل مهم دیگر برای نصب والت ­های نرم افزاری دیگر، داشتن توکن­ های پشتیبانی نشده دیگر است. برای مثال، والت نرم افزاری نانو لجر اس می­تواند اتریوم نگه دارد ولی امکان نگهداری توکن­های ERC20 دیگر را ندارد.

به منظور نگهداری توکن­های ERC20 روی لجر نانو اس، باید والت نرم افزاری دیگری مثل مای اتروالت  (MEW) را نصب کنید. بعد از نصب MEW، قادر به ذخیره­سازی توکن­های ERC20 روی لجر نانو اس خود خواهید بود.

چند صد توکن ERC20 موجود است. بنابرین دانلود یک والت نرم افزاری به میزان قابل ملاحظه­ای می­تواند عملکرد والت سخت افزاری شما را افزایش دهد.

بهترین والت سخت افزاری آلت کوین

اگر به طور جدی قصد استفاده و سرمایه گذاری در رمزارزهای متعدد را دارید، باید احتمالا بیشتر از یک والت سخت افزاری داشته باشید. تمام ابزارهای مربوط به اموال به طور ذاتی با ریسک همراه هستند. رمزارزها در زمینه­ های متعددی پرخطرتر هستند. هر چند حذف همه خطرات استفاده از رمزارزها غیر ممکن است اما والت­ های سخت افزاری، بیشتر ریسک­ها را پیش بینی کرده­اند. اما این طور نیست که همه والت­های سخت افزاری مثل هم باشند. این کافی نیست که صرفا چیزی را بخرید بلکه باید با دقت، گزینه درست را برای خود انتخاب کنید. سال­ها گزینه­ های محدودی برای ذخیره سازی آفلاین وجود داشت اما امروزه بیشتر از هر زمان دیگری وجود دارند. در این مقاله نگاهی به بهترین گزینه فعلی بازار و اینکه چرا باید در آن سرمایه گذاری کنید، می­پردازیم.

کول والت بیت کوین

کول والت

کول والت، امکانی است که به تازگی به بازار ذخیره سازی آفلاین اضافه شده است و امکانات جالب خود را عرضه می­کند. ظاهر جذابی دارد اما با توجه به شکل ظاهری، بیشتر به کارت اعتباری رمزی تا یک والت شبیه است.

کول والت در مقایسه با دستگاه­ های ذخیره ­سازی دیگر هم به خوبی عمل می­کند. به علاوه، کول والت رویکرد منحصر به فردی نسبت به کلمات ورود در قیاس با والت­های سخت افزاری رایج دارد. این دستگاه، 20 شماره تصادفی و نه کلمات تصادفی ایجاد می­کند و حتی امکان ارسال آن به دستگاهتان را فراهم می­کند. اما هنوز نوشتن روی کاغذ به جای ارسال آن اکیدا توصیه می­شود.

همچنین کول والت به طور ذاتی دارای تایید دو عاملی است چرا که باید با بلوتوث دستگاه دیگر جفت شود تا کار کند. برای برخی افراد، ممکن است این امکان دغدغه امنیتی باشد اما خصوصا با داده شدن رمزعبور به شدت تصادفی و روند تایید، جای نگرانی زیادی نیست.

در خصوص طراحی، این دستگاه ممکن است بهترین گزینه و همچنین بهترین والت سخت افزاری پشتیبان­ گیر برای مدیریت میزان کم رمزارز باشد.

ارزهای ساپورت‌شده: بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین، ریپل

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.