ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

نکات طلایی در مورد روش‌های کسب بیت کوین و درآمدزایی از آن (بخش ۱ از ۲)

این مطلب به طور اختصاصی در مورد روش‌هایی است که می‌توانید با آن‌ها به شکل رایگان به کسب بیت کوین بپردازید یا از بازار بیت کوین درآمدزایی کنید.

مقدمه

بسیاری از افراد جهت کسب بیت کوین و سایر رمزارزها به دنیای ارزهای رمزنگاری‌شده وارد می‌شوند. مطلب امروز به طور اختصاصی در مورد روش‌هایی است که می‌توانید با آن‌ها به شکل رایگان به کسب بیت کوین بپردازید یا از بازار بیت کوین درآمدزایی کنید.

خلاصه­ ای از روش‌های کسب بیت کوین

درحالی‌که راه‌های بسیاری برای کسب درآمد از بیت کوین وجود دارد، ولی هیچ چیزی رایگان نیست. به دست آوردن یا کسب بیت کوین به‌صورت آنلاین وقت و هزینه می‌برد و بیشتر روش‌هایی که وعده کسب بیت کوین رایگان را به شما می‌دهند، ارزش وقت تلف کردن ندارد.

۱. روش‌های آنلاین کسب بیت کوین چه روش‌هایی هستند؟

مردم دوست دارند تصور کنند که چون بیت کوین شکل جدیدی از ارز است، پس یک روش جادویی وجود دارد که از طریق آن می‌توان بیت کوین را به راحتی به دست آورد یا به کسب درآمد از بیت کوین پرداخت. متأسفم که این حباب را می‌ترکانم، اما بیت کوین دقیقاً مثل سایر ارزهای دیگر است یعنی دستیابی به آن دشوار است.

درست مثل‌اینکه هیچ راه آسان و بدون ریسکی برای کسب سریع دلار وجود ندارد، هیچ راه جادویی نیز برای به دست آوردن بیت کوین وجود ندارد. البته به‌طورکلی رمزارزها ممکن است برخی امکانات جدید برای درآمدزایی ایجاد کنند، ولی اصول اولیه کسب آن‌ها با سایر ارزها یکسان  است. برای کسب بیت کوین یا کسب درآمد از آن نیاز به صرف وقت یا هزینه دارید.

در این مطلب ما قصد داریم، ۱۲ روش مختلف برای کسب بیت کوین و درآمدزایی از آن را معرفی کنیم. هر روشی که معرفی خواهیم کرد، با توجه به فاکتورهای زیر رتبه‌بندی می‌شود:

  • استفاده از این روش چقدر تلاش می‌خواهد؟
  • با این روش چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟
  • این روش چقدر دارای ریسک است؟

تمام روش‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، مواردی هستند که آزمایش شده­ اند.

روش های آنلاین کسب بیت کوین

۲. میکرو درآمدها (Micro earnings) – فاسِت‌ها (Faucets)، PTC، میکرو شغل‌ها (Micro jobs)

تلاش کم – درآمد بالا ریسک کم

یکی از ارزان‌ترین، ساده‌ترین اما وقت‌گیرترین راه‌ها برای به دست آوردن بیت کوین، میکرو درآمد است. این روش به این صورت است که شما در واقع کارهای کوچکی را انجام می‌دهید و کسری از یک بیت کوین را برای زمانی که می‌گذارید، کسب می‌کنید.

برخی از سایت‌های مشهور میکرو درآمد، فاست های بیت کوین هستند. سایت‌هایی که برای کسب مقدار بسیار کمی از کوین، هر چند دقیقه یک‌بار از آن‌ها بازدید می‌کنید.

فاست‌ها در واقع زیرمجموعه وب‌سایت‌های PTC هستند که به معنی پرداخت به ازای کلیک است. وب‌سایت‌های PTC معمولاً برای درآمدزایی از طریق فروش آگهی، شما را ترغیب می‌کنند که بر روی تبلیغ یا دکمه‌ای در سایت مورد نظر کلیک کنید و در عوض مقدار کمی کوین دریافت خواهید کرد.

چقدر کم؟

با محاسبات نویسنده مقاله، اگر بدون توقف بر روی دکمه‌ها کلیک کنید، در هر ساعت به‌طور متوسط ۵ الی ۴۰ سنت کسب می‌کنید. مشخص نیست این مبلغ ارزش زمان یا حتی مصرف برق کامپیوتر شما را داشته باشد.

۳. داشتن یک فاست

تلاش متوسط- درآمد متوسط تا زیاد – ریسک کم تا متوسط

درحالی‌که مشارکت به‌عنوان یک کاربر فاست ممکن است برای شما پول زیادی کسب نکند، داشتن یک سایت شخصی از نوع فاست یک داستان کاملاً متفاوت است. امروزه می‌توانید به‌راحتی یک فاست رمزارز بسازید و از فروش تبلیغات در سایت خود درآمد کسب کنید.

در سایت ۹۹Bitcoins، نویسنده مقاله تقریباً به مدت ۳ سال فاست خود را راه‌اندازی کرده تا اینکه تصمیم گرفت روی کارهای دیگر تمرکز کند. با توجه به نوع تبلیغاتی که شما استفاده می‌کنید و میزان ترافیکی که دارید، می‌توانید تا ۱۰۰۰ دلار در ماه برای اجرای یک فاست کسب درآمد داشته باشید.

بااین‌حال، اجرای یک فاست به مقدار قابل‌توجهی وقت و تلاش نیاز دارد. شما باید وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید، کاربران را مدیریت کنید، از وقوع کلاه‌برداری جلوگیری کنید و همچنین هنگام شروع کار مقداری سرمایه اولیه برای تأمین بودجه فاست خود داشته باشید.

۴. اجرای یک کمپین امضا

تلاش کم – درآمد متوسط – ریسک کم

تقریبا در اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی، بیت کوین‌تاک (BitcoinTalk)، یک انجمن پیشروی بیت کوین، فعالیت مرتبط با کمپین‌های امضایی را آغاز کرد. به عبارت ساده‌تر، شما می‌توانید از امضای بیت کوین‌تاک خود برای تبلیغ یک محصول و کسب درآمد از هر پستی که می‌نویسید، استفاده کنید و یا به کسب بیت کوین بپردازید. لیست کامل کمپین‌ها را می‌توان در خود انجمن مشاهده کرد.

چطور بیت کوین استخراج کنیم

با یک کمپین امضا، شما مطابق سطح عضویت خود در بیت کوین‌تاک کسب درآمد می‌کنید. معمولاً، هر کسی که دارای وضعیتی کمتر از «عضو کامل» باشد، مبلغ کمتری دریافت می‌کند.

برای عضویت کامل، به حداقل ۱۲۰ پست نیاز دارید. محدودیت‌هایی نیز در نوشتن پست‌ها وجود دارد؛ مانند طول، محتوای اصلی و موارد دیگر. گاهی‌اوقات، لازم است که  دست کم یک پست در هفته ارسال شود.

شما می‌توانید با توجه به مقداری که برای این سایت مطلب می‌نویسید و همچنین با توجه به سطح عضویت خود، در هر ساعت حداکثر ۵ دلار درآمد کسب کنید. البته این کار شامل تعداد پست‌هایی نیست که شما باید بنویسید تا بتوانید از عضویت کامل در بیت کوین‌تاک برخوردار شوید و برای عضویت کامل باید مقداری پست رایگان بنویسید.

۵. به یک معامله‌گر رمزارز تبدیل شوید

تلاش بالا – درآمد متوسط تا زیاد – ریسک بالا

یکی از سریعترین، ساده ترین ولی در عین حال پر ریسک­ترین راههایی که شما می­توانید از بیت کوین درآمد داشته باشید، خرید و فروش یا در اصطلاح رایج ترید آن است. درواقع شما باید سعی کنید در زمانی که قیمت بیت کوین پایین است، بخرید و در زمانی که قیمت بیت کوین افزایش یافته، بفروشید.

با اینحال، موفقیت در ترید به شانس و حدس و گمان مرتبط نیست. تریدر (شخصی که کارش ترید کردن یا خرید و فروش برای بدست آوردن سود است) موفق زمان قابل توجهی را برای یادگیری روش­های ترید و غلبه بر ریسک­های مختلف بازار بیت کوین صرف می کند. تریدرهای موفق می دانند که ممکن است در کوتاه مدت سرمایه خود را از دست بدهند ولی این ضرر را به عنوان سرمایه­گذاری روی دانش خود در نظر می­گیرند تا در دراز مدت سود کنند.

اگر شما می­خواهید به یک تریدر موفق تبدیل شوید، باید زمانی را برای افزایش دانش فنی خود اختصاص دهید.

۶. در برنامه‌های ارجاع‌دهی کاربران به شبکه بیت کوین شرکت کنید

 تلاش پایین تا متوسط – درآمد بالا – ریسک متوسط تا بالا

شاید یکی از روش‌های کسب بیت کوین که تاکنون کمتر مورد توجه بوده است، شرکت در برنامه‌های ارجاع‌دهی کاربران به شبکه بیت کوین بوده است. شرکت‌های تبلیغات ارجاعی، شرکت‌هایی هستند که به‌صورت رایگان کسب و کارهایی را تبلیغ می‌کنند،  و چنانچه موفق شوند مشتریان را به خرید ترغیب کنند، کمیسیون دریافت می‌کنند.

بسیاری از مبادلات، محصولات و خدمات بیت کوین یک برنامه ارجاع مشتریان دارند که شما هم می‌توانید در آن‌ها ثبت‌نام کنید. سپس برای ترویج آن محصول یا خدمات، یک لینک منحصربه‌فرد دریافت می‌کنید.

راه‌های زیادی برای انتشار این لینک وجود دارد – می‌توانید آن را در صفحه فیس‌بوک خود به اشتراک بگذارید، آن را در وب‌سایت‌های مختلف به شکل تبلیغاتی قرار دهید یا حتی سایت اطلاع رسانی خود را راه‌اندازی کرده و لینک‌های خود را در محتوا قرار دهید.

وب‌سایت ۹۹Bitcoins در ابتدا به این شکل شروع به کار کرد، و نویسنده مقاله حتی کتابی با عنوان «رازهای کوچک و کثیف من درباره بیت کوین» (“My Dirty Little Bitcoin Secrets”) را در این مورد منتشر کرد که می‌توانید آن را به‌صورت رایگان دانلود کنید. اگر می‌خواهید در مورد این روش اطلاعات بیشتری کسب کنید، حتماً این کتاب را دانلود کرده و آن را از ابتدا تا پایان بخوانید.

بیت کوین رایگان استخراج کنیم

۸. در مورد بیت کوین بنویسید

تلاش-متوسط، درآمد-متوسط، ریسک-کم

اگر به رمزارزها علاقه دارید و قلم خوبی دارید، ممکن است بخواهید یک روزنامه‌نگار یا نویسنده مقاله در مورد رمزارز شوید و به این روش به کسب بیت کوین یا درآمد دلاری و ریالی بپردازید. با تکامل صنعت رمزارز، وب‌سایت‌های اخبار و اطلاعات جدیدی در حال ظهور هستند. در بسیاری از موارد، سایت‌های فعال در حوزه بیت کوین به نویسندگانی نیاز دارند تا هر هفته ده‌ها مقاله منتشر کنند.

ازآنجایی که پیدا کردن نویسندگان خوب دشوار است، اگر بتوانید اثر باکیفیتی ارائه دهید، می‌توانید با نوشتن در مورد بیت کوین و رمزارزها به‌راحتی در خانه خود درآمد خوبی کسب کنید.

بهترین راه برای پیدا کردن کار به‌عنوان نویسنده، جستجو در بخش مشاغل در وبلاگ‌های رمزارز در سطح دنیا و هر کشور است. همچنین می‌توانید به سایت‌های خاصی که می‌خواهید برای آن‌ها مطلب بنویسید ایمیل ارسال کنید، یا پروفایل نویسندگی خود را در سایت آپ‌ورک (Upwork) که یک بازار بین‌المللی برای فریلنسرها است، ایجاد کنید.

بهتر است قبل از درخواست شغل، چندین نمونه مقاله تهیه کنید، زیرا بسیاری از سایت‌ها و نشریات قبل از استخدام، نمونه کارهای قبلی شما در زمینه رمزارز را درخواست می‌کنند.

مقالات دیگر را نیز مطالعه کنید:

درآمد از بیت کوین و روش دانشجوی ۲۶ ساله که ۱۲۰۰۰ دلار در ماه درآمد دارد

نکات طلایی در مورد روش‌های کسب بیت کوین و درآمدزایی از آن (بخش ۲ از ۲)

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.