ارائه دهنده خدمات آنلاین ارزهای دیجیتال

بهترین کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال (بخش ۲ از ۸)

کیف پول ها با ویژگی‌های متفاوتی روی پلتفرم های مختلف عرضه می‌شوند

توجه: کاربر گرامی، دیجی ریال صرفا سایت خرید و فروش ارزهای دیجیتال است و فروش تجهیزات یا خدمات مورد بحث در این مقاله، در حیطه کاری دیجی ریال نیست. این مقاله صرفا آموزشی است.

فصل 4: کیف پول های داغ بیت کوین

یک مرور سریع

کیف پول های داغ، کیف پول های بیت کوین هستند که بر روی دستگاه‌های متصل به اینترنت مثل کامپیوتر، تلفن همراه یا تبلت اجرا می شوند. از آنجا که کیف پول داغ، کلیدهای خصوصی را در یک دستگاه متصل به اینترنت ایجاد می‌کند، این کلیدهای خصوصی را نمی توان ۱۰۰ درصد امن درنظر گرفت.

“به یک کیف پول داغ مانند کیف پول امروزی خود فکر کنید: شما از آن برای ذخیره مقداری پول نقد استفاده می‌کنید، اما نه پس انداز زندگیتان. در صورتی که پرداخت‌های زیادی را انجام می دهید، کیف پول های داغ عالی هستند، اما گزینه مناسبی برای نگهداری امن تمام بیت کوین ها نیستند. جردن تویینر، موسس Buy Bitcoin Worldwide “

کیف پول های تحت­ وب بیت کوین

کیف پول های تحت وب، کلیدهای خصوصی تان را به صورت آنلاین ذخیره می کنند، به این صورت که آن‌ها با گذرواژه انتخاب‌شده توسط کاربر، رمزگذاری می‌شوند. اگرچه آن‌ها پایین‌ترین سطح امنیت را ارائه می‌کنند اما کیف پول های آنلاین بیت کوین، مزیت دسترسی از هر دستگاه متصل به اینترنت را دارند.

کیف پول چند امضایی GreenAddress

کیف پول بیت کوین GreenAddress

GreenAddress یک کیف پول چند امضایی بیت کوین است که در وب، دسکتاپ، اندروید و iOS موجود است. GreenAddress با کیف پول های سخت افزاری مانند TREZOR، Ledger Nano و HW.1 سازگار است. “چند امضایی” در این زمینه به این معنی است که این سایت به یک تایید دستی از طرف شما برای انتقال پول نیاز دارد؛ این روش به شدت امنیت را بهبود می‌دهد.

کیف پول های اندرویدی بیت کوین

انتخاب های زیادی از بین کیف پول های اندرویدی وجود دارد. از آنجا که کیف پول های بیت کوین در اصل توسط شرکت اپل ممنوع شده‌بود، سازندگان و توسعه دهندگان، بسیاری از وقت خود را صرف توسعه برای اندروید کردند.

Samourai Wallet بهترین کیف پول اندروید بیت کوین

کیف پول بیت کوین Samourai Wallet

Samourai قطعا بهترین کیف پول اندروید در دسترس است که دارای بیشترین امکانات و بهترین حریم خصوصی است و توسعه دهندگان آن به طور مداوم تلاش می‌کنند تا آخرین ویژگی‌های بیت کوین را به کیف پول اضافه کنند. کیف پول Samourai  بیش از ۳ سال است که به وجود آمده است و کد آن کاملا متن‌باز است.

mycelium محبوب‌ترین کیف پول اندرویدی بیت کوین

کیف پول بیت کوین Mycelium

mycelium محبوب‌ترین کیف پول اندرویدی بیت کوین است. استفاده از آن برای ارسال و دریافت پرداخت‌ها بسیار آسان است. تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول تان نیز ساده است چون mycelium آن را با دستورالعمل‌های راه‌اندازی و تهیه نسخه پشتیبان بسیار واضح می‌کند.

Breadwallet بهترین کیف پول بیت کوین موجود در آیفون

کیف پول بیت کوین breadwallet

Breadwallet بهترین کیف پول بیت کوین موجود در آیفون است، اخیرا یک کیف پول اندرویدی را منتشر کرده‌است که کنترل کلیدهای خصوصی را به کاربر ارائه می‌دهد و استفاده از رابط کاربری آسان از مزیت های دیگر آن است و از گذرواژه نیز پشتیبانی می کند.

Edge کیف پول بیت کوینی

کیف پول بیت کوین Edge

Edge کیف پول بیت کوینی است که استفاده از آن در اندروید و آیفون آسان است و ویژگی های  ورود به سیستم روان و ساده ی آن، استفاده از این برنامه را برای افراد تازه کار آسان می کند. همچنین این کیف پول، پشتیبان­گیری اتوماتیک و خودکار را پشتیبانی می­کند، بنابراین نیازی نیست نگران نکات فنی و اجرای دستی سیستم  نسخه پشتیبان این کیف پول باشید.

کیف پول بیت کوین GreenBits نسخه اندرویدی بومی GreenAddress

کیف پول بیت کوین GreenBits

GreenBits نسخه اندرویدی بومی GreenAddress است. یک کیف پول چند امضایی است که در عین حال از کیف پول های سخت‌افزاری مانند TREZOR و Ledger نیز پشتیبانی می‌کند.

اولین کیف پول موبایلی بیت کوین Bitcoin Wallet

کیف پول بیت کوین Bitcoin Wallet

Bitcoin wallet یا “Schildbach wallet”، اولین کیف پول موبایلی بیت کوین بود. Bitcoin wallet از بسیاری از کیف پول های موبایلی بیت کوین، امن‌تر است، زیرا مستقیما به شبکه بیت کوین متصل می‌شود. Bitcoin wallet یک رابط ساده دارد و ویژگی هایی که دارد، آن را به یک کیف پول بزرگ تبدیل کرده است و یک ابزار آموزشی عالی برای مبتدیان بیت کوین نیز هست.

کیف پول های بیت کوین موجود در iOS و آیفون

اپل در فوریه ۲۰۱۴ خرید کیف پول های بیت کوین را از فروشگاه اپل ممنوع کرد، اما چند ماه بعد از تصمیم خود منصرف شد. خوشبختانه، اکنون گزینه‌های فراوانی برای کاربران iOS وجود دارد.

محبوب ترین کیف پول بیت کوین DropBit

کیف پول بیت کوین DropBit

DropBit محبوب‌ترین کیف پول بیت کوین در دسترس است. شما می‌توانید با استفاده از شماره‌ تلفن، بیت کوین را برای دوستان خود ارسال کنید. از همه مهم‌تر، DropBit به شما این امکان را می‌دهد که کلیدهای خصوصی خود را کنترل کنید.

Breadwallet بهترین کیف پول بیت کوین موجود در آیفون

کیف پول بیت کوین breadwallet

ما breadwallet را به همراه Copay به عنوان بهترین کیف پول های بیت کوین برای آیفون در نظر می‌گیریم که متن‌باز هستند و به کاربر کنترل کامل بر روی کلیدهای خصوصی شان را ارائه می دهد. همچنین دارای یک رابط واضح و شفاف هستند که باعث می شود ارسال و دریافت بیت کوین ها، یک فرآیند لذت بخش و فوق‌العاده باشد.

Edge کیف پول بیت کوینی

کیف پول بیت کوین Edge

Edge کیف پول بیت کوینی است که استفاده از آن در اندروید و آیفون به سادگی امکان پذیر است و ویژگی ورود به سیستم روان و ساده آن، استفاده از این برنامه را برای افراد تازه کار به آسانی فراهم می آورد. همچنین این کیف پول، پشتیبان­گیری اتوماتیک و خودکار را برای کاربران فراهم می­کند، بنابراین نیازی نیست نگران نکات فنی و اجرای دستی نسخه پشتیبان این کیف پول باشید.

کیف پول های بیت کوین برای دسکتاپ

کیف پول های دسکتاپ، دانلود و روی کامپیوترتان نصب می شوند. اگر حریم خصوصی دغدغه اصلی شما باشد، کیف پول Bitcoin core گزینه خوبی است چون برای داده ها به اشخاص ثالث تکیه ندارد.

Electrum کیف پول سبک بیت کوین

کیف پول بیت کوین Electrum

electrum یک کیف پول سبک بیت کوین برای مک، لینوکس و ویندوز است. electrum در نوامبر ۲۰۱۱ ایجاد شد. ویژگی‌های اصلی آن عبارتند از: پشتیبانی از کیف پول سخت‌افزاری (مانند TREZOR، Ledger، Nano و KeepKey) و ذخیره‌سازی امن بیت کوین با استفاده از یک کامپیوتر آفلاین. electrum گزینه خوبی هم برای کاربران مبتدی و هم برای کاربران حرفه­ای است.

فصل 5: بانک های بیت کوین

1 میلیون دلار بخاطر هک شدن از دست دادند و ضرر کردند.

آخرین چیزی که وقتی به کیف پول بیت کوین می رسید باید در ذهن داشته باشید، این است که بین یک کیف پول و یک بانک تفاوت وجود دارد. برخی از کاربران بیت کوین، کوین­بیس را به عنوان کیف پول بیت­کوین در نظر می­گیرند، اما این شرکت­ها بیشتر شبیه بانک‌ها عمل می‌کنند.

به خاطر داشته باشید:

کلید خصوصی همان چیزی است که کاربران برای استفاده امن از شبکه بیت کوین باید از آن حفاظت کنند. زمانی که کنترل شخص دیگری را از طریق کلیدهای خصوصیتان بدست می­گیرید، اساسا یک سپرده در آن موسسه مالی درست می‌کنید. بسیار شبیه به حساب سپرده در بانک.

این بدان معنا نیست که بانک‌های بیت کوین ذاتا بد هستند. شرکت‌هایی مانند کوین­بیس ایده­های زیادی را برای کشاندن کاربران بیشتر به این اکوسیستم انجام داده‌اند. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که هر کس که کلیدهای خصوصی را کنترل می‌کند، بیت کوین های متصل به آن کلیدها را نیز کنترل می‌کند.

یک سو تفاهم در این جا باعث شده است که در گذشته صدها میلیون دلار از دست بروند، بنابراین مهم است که این تفاوت مهم را در نحوه ذخیره کردن کلیدهای خصوصی تان درک کنید.

درک نحوه کار کیف پول های بیت کوین، جنبه مهمی از استفاده صحیح و ایمن از این فن‌آوری نوین است. بیت کوین هنوز در سال های اولیه توسعه خود است و کیف پول ها بیش از هر زمانی مورد پذیرش کاربران قرار خواهند گرفت.

در آینده نه­چندان دور دستگاه‌هایی که با کیف پول های از پیش نصب شده و بدون دانش کاربر با زنجیره بلوکی تعامل می کنند، خواهند آمد. فعلا مهم است که به خاطر داشته باشید کلیدهای خصوصی همان چیزی هستند که برای حفاظت در برابر هکرها، خطای کاربر و سایر مسائل احتمالی به حفاظت از آن­ها نیازمندید.

فصل 6: سرقت ها و کلاهبرداری ها در کیف پول بیت کوین

مهم نیست کدام کیف پول را انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید:

تنها در صورتی بیت کوین هایتان ایمن هستند که کلید خصوصی به طور ایمن تولید شود، یک راز باقی بماند و از همه مهم‌تر، تنها توسط شما کنترل شود!در اینجا دو مثال وجود دارد که در آن کاربران با رها کردن بیت کوین ها تحت مراقبت یک شخص ثالث، مورد سرقت قرار گرفته اند:

  • هک کردن Bitfinex که در آن کاربران ۷۰ میلیون دلار از دست دادند.
  • ناکامی Mt Gox که در آن کاربران ۴۵۰ میلیون دلار یا بیشتر از دست دادند.

برای اجتناب از سرقت، کلاه برداری و دیگر مواردی که منجر به از دست رفتن وجوه می شود، این سه اصل اساسی را در نظر داشته باشید:

1. کلیدهای خصوصی خود را در یک محیط امن آفلاین تولید کنید.

(به جز زمانی که مایل باشید به صورت مکرر از مبالغ جزئی استفاده کنید که در این حالت کلیدها ممکن است در یک کیف پول داغ ایجاد شوند).

2. از کلیدهای خصوصی تان، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

این کار به محافظت در برابر از دست رفتن بیت کوین هایتان ناشی از تخریب هارد درایو و یا مشکل و مسائل دیگری کمک می‌کند. در حالت ایده آل شما باید یک مجموعه از نسخه های پشتیبان تهیه شده در خارج از سایت را برای محافظت در برابر امکان آتش‌سوزی، سرقت و غیره داشته باشید.

3. کیف پول های رمزنگاری شده برای تامین امنیت بیشتر.

این کار در موارد سرقت دستگاه یا کیف پول سخت افزاری شما حائز اهمیت است و از سرقت فیزیکی وجوهتان از این طریق جلوگیری می­کند. ایمن سازی بیت کوین ها به درستی مهم‌ترین قدم برای هر کاربر بیت کوین است. با بیت کوین، شما این امتیاز ها را دارید، اما مسئولیت آن را نیز دارید که از پول خود محافظت کنید. کلاهبرداری­های بی شماری در ارتباط با بیت کوین وجود داشته که می توان با رعایت حریم شخصی و در صورت عدم اعتماد به اشخاص سودجو از آن ها جلوگیری کرد.

این قانون خوب را بیاد داشته باشید که هیچ وقت در ارتباط با پولتان به هیچ کس اعتماد نکنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.